Organique, Witch Hazel Tonic (Tonik Oczarowy)

Organique, Witch Hazel Tonic (Tonik Oczarowy)

Sprawdź ceny produktu

Woda oczarowa jest wodnym wyciągiem z liści i kory oczaru wirginijskiego. Ma przyjemny odświeżający zapach i jest bezbarwna. Najbardziej skuteczna jest w pielęgnacji cery naczynkowej, działa przeciwzapalnie, obkurcza naczynka krwionośne, łagodzi zaczerwienienie twarzy i dobrze nawilża naskórek. Ma właściwości regenerujące, bakteriobójcze, ściągające oraz przeciwzapalne, poprawia ukrwienie skóry. Cechuje ją przyjemny i odświeżający aromat. Zalecana do każdego typu skóry, szczególnie zanieczyszczonej i trądzikowej. Wskazane jest stosowanie jej podczas zabiegów kosmetycznych jako pielęgnacja skóry suchej, ściągniętej i podrażnionej, a także do tonizacji skóry po zmyciu peelingu lub maseczki.

w sprayu
płyn
>100ml

Tonik dostałam od przyjaciółki na urodziny. Był to mój pierwszy kosmetyk firmy Organique i jestem mile zaskoczona. Tonik bardzo mi się spodobał. Jest świetny do mojej skóry naczynkowej. Nadaje się również jako mgiełka do odświeżania w ciągu dnia. Używam go też przy rozrabianiu z zieloną glinką. 2 łyżeczki glinki + łyżeczka toniku i super maseczka oczyszczająco-nawilżająca.

Przyjemny tonik

Kupiłam go raczej z ciekawości i ze względu na skład. Do tej pory nie zbyt często stosowałam toniki - miałam wrażenie jakby bardziej mi szkodziły niż pomagały. Mam cerę ze skłonnościa do trądziku hormonalnego i z tendencją do przesuszania. Bardzo fajny produkt, nie powoduje żadnych nowych zmian tradzikowych, przyjemnie tonizuje. Skóra po nim jest oczyszczona, Nie ściąga twarzy, nie zapych.
Duzym minusem jest pojemniczek z atomizerem- dużo produktu pozostaje poza wacikiem. Ja po prostu odkręcam koreczek i wylewam na wacik. Poczatkowo zapach jest nie miły, ale nie pozostaje na twarzy. Na pewno kupie jeszcze nie jedno opakowania, Niestety szybko sie kończy - 125 ml to bardzo mało przy stosowaniu rano i wieczorem.

Bardzo lubię

Tonik jest w kolorze żółtym i znajduje się w przezroczystej buteleczce z psikatorem. Co jest w tym fajne to to, że czasami rurka w takich opakowaniach nie sięga do samego dna, przez co nie da się wydobyć do końca produktu, tutaj jednak zadbano o to, żeby ani kropelka się nie zmarnowała i rurka nie tylko sięga do dna, ale też jej część trochę leży na dnie.
Konsystencja jest typowo tonikowata, czyli lejąca, ten żółty kolor nie za bardzo na mnie działa, ale nie będę narzekać, bo nie o kolor tutaj nam idzie, ale o działanie. Zapachu nie ma, albo ja go nie wyczuwam. W sumie to chyba lepiej, że go nie ma, bo jakby miał być, ale drażniący nos, to wolę, żeby go jednak nie było.
Ja używałam go codziennie rano i wieczorem i chociaż pani w Organique powiedziała, że najlepiej jest używać go tak, żeby psikać sobie twarz, to ja nie przepadam za psikaniem (dlatego też nie przepadam za wodami termalnymi) i używałam go zgodnie z instrukcją na opakowaniu, czyli psikałam na wacik, a potem dopiero wacikiem przecierałam twarz. Wydaje mi się jednak, że psikając na wacik zmniejszamy nieco jego wydajność, bo ja musiałam psiknąć 8-10 razy, żeby coś poczuć po przetarciu wacikiem buzi, a pewnie jak się psika bezpośrednio na twarz to wystarczy raz, czy dwa i po sprawie. Mimo wszystko wolę się bawić z wacikami:)
Preparat ten w 100% spełnia według mnie obietnice producenta. Po umyciu buzi i użyciu go czujemy komfort, jakby delikatne nawilżenie i ukojenie cery. Oczywiście jest to efekt na chwilę, ale to jest przecież tylko tonik, więc nie możemy oczekiwać, że bez użycia kremu będzie dalej fajnie. Skóra czuje się dopieszczona i zrelaksowana. Po nałożeniu na twarz tonik nie zostawia żadnej tłustej, ani lepiącej warstwy, po prostu się wchłania i pozostawia skórę miękką i delikatną. Łagodzi podrażnienia na twarzy i minimalnie eliminuje suchość, przynajmniej ja to zauważyłam. Dla mojej skóry jest po prostu wspaniały.
Wydajność jest dość przeciętna, ale zależy, w jaki sposób go używamy. Mi opakowania starczały na średnio 3 miesiące, także za tą cenę, jaką należy za niego zapłacić nie uważam, żeby było źle.

Pomocny

Mam cerę trądzikową i naczynkową. Bardzo wrażliwą.
Ten tonik idealnie koi moją skórę po zabiegach oczyszczających, peelingach, kremach wybielających i wszelkich podrażnieniach.
Niezastąpiony jak dla mnie.
Polecam.
Cena może jest wysoka, ale warto go kupić.

Mieszane uczucia

Drogi i w sumie nic specjalnego.
Tonik oczarowy w czystej postaci można w sumie zamówić w którymś z internetowych sklepów zajmujących się półproduktami (mazidła, biochemia urody, zrób sobie krem) i wyjdzie taniej. Ten tutaj jest pięknie zapakowany, wyposażony w buteleczkę z atomizerem i przyjemnie pachnie.

Dobrze oczyszcza, tonizuje, zapobiega wysuszaniu. Ale to wszystko można mieć taniej.

jest poprawny, obojętny, nijaki

Ktoś poniżej napisał: " w sumie to nie wiem co on daje", dokładnie mogę to samo napisać po zużyciu połowy produktu. Ostatnio doszłam do wniosku, że jest nijaki, niezgodny z opinią producenta , zbyt drogi w stosunku do jakości.

Nie zauważyłam żadnego działania. Atomizer jest dość niewygodny, trzy psiknięcia nie pokrywają twarzy a jednak więcej wymaga zdjęcia produktu za pomocą chusteczki.
Używam go aby zwilżyć twarz przed nałożeniem minerałów, do tego się sprawdza, jednak jak już w reszcie mi się skończy zamienię go na wodę termalną.

Wydajność- 4

Zgodność z opisem producenta- 2

Zapach- 5

Stosunek jakości do ceny- 1

Jest OK

Duży plus za aerozol, dzięki niemu tonik jest bardzo wydajny.
A oprócz tego tonik nawilża, ładnie pachnie. Jednak to wszystko. Nigdy nie używałam go do demakijażu, uważam, że zupełnie by się nie sprawdził.
Jest fajny, ale za tą cenę liczyłam na coś więcej (albo przynajmniej większą pojemność).

Ilość zużytych opakowań: 2 normalne

nic ciekawego

Najczęściej używałam tego toniku do robienia maseczek z glinek. Kilka razy użyłam samodzielnie na twarz ale nie zrobił na mnie wrażenia. Nie ukoił skóry, nie nawilżył. Jeśli chodzi o składnik maseczek to jest ok, ale trzeba go użyć więcej. Jakoś nie widzę rezultatów z jego stosowania dlatego nie wrócę do niego.

Używam tego produktu od: około roku

W sumie to nie wiem, co on daje.

Mam ten tonik, ponieważ pani z Organique mnie namówiła, że jest on niezbędny przy cerze naczynkowej. Używam go do robienia sobie maseczek z glinek, ale trzeba go sporo zużyć, więc trochę mało się to opłaca. Psikam też sobie na buzię i w sumie jak za bardzo się przyłożę to demakijażu i mycia, to daje mi ukojenie. Pewnie świetny będzie na lato. Ale nie wiem, co on daje. Ogólnie mam, więc używam. Może efekty przyjdą z czasem...

Dobry, ale nie rewelacyjny

Plusy:
- fajny skład
- bardzo wydajny przez rewelacyjne opakowanie
- atomizer służy mi do tej pory, do rozpylania innych toników

Minusy:
- cena jest zbyt wygórowana,
Hydrolat oczarowy z BU jest tańczy, a nie widać między nimi różnicy
- nawilżanie nie jest mocną stroną toników oczarowych, raczej tego nie oczekujmy

Używam tego produktu od: 4 m-cy