Elie Saab, Le Parfum EDT

Elie Saab, Le Parfum EDT

Le Parfum Eau de Toilette marki Elie Saab to kwiatowy zapach dla kobiet, wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Bukiet z kwiatu pomarańczy i kobiecej gardenii nadają zapachowi powiew świeżości, a nuty wetiwerii i miodu eleganckiego szyku.

Kategoria: kwiatowa - świeża

Nuty zapachowe:
nuta głowy: kwiat mandarynki
nuty serca: kwiat pomarańczy, gardenia
nuty bazy: wetiweria, róża, miód

Dla fanów kwiatu pomarańczy

A już myślałam, że pod koniec roku 2015 perfumeryjnie mnie nic nie zaskoczy. Miałam nie szukać, nie próbować, cieszyć się swoją kolekcją. I nade wszystko nie kupować.

Ale niestety (czy może na szczęście?) sięgnęłam po ten zapach w perfumerii. Tak właściwie to nie wiem dlaczego, może skusił mnie twórca czyli Francis Kurkdjian, który mieszał też moje ulubione Narciso Rodriguez for Her? Złapałam (piękny) flakon bez przekonania. A z perfumerii wyszłam z mocnym postanowieniem - muszę go mieć!

Zapach jest bezsprzecznie kwiatowy - główne role grają tutaj kwiat pomarańczy i gardenia. Ale jednocześnie nie jest to zapach ciężki czy przytłaczający. Lekkości nadaje mu (zgaduję bo nie znam dokładnego zapachu) kwiat mandarynki, który wprowadza delikatną cytrusową nutę i przełamuję słodycz miodu. Zapach jest taki przestrzenny, ociupinę gorzki i tak cudownie się mieni i migocze. Sukienka Anji Rubik w reklamie tego zapachu idealnie oddaje ten klimat.
Szalenie kobiecy. Taki...wiosenny. Ale zimą też mi się go świetnie nosi.

Buteleczka cudowna, prosta ale przyciąga oko, dobrze zrobiona, elegancka.

Trwałość ok 6-8 godzinna, zapach dobrze wyczuwalny.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jeden napoczęty flakon

Mandarynkowa delikatnosc

Nie uderzaja ciezkim jasminem po nosie tak jak wersja edp. Jesli wylania sie roza, to jest bardzo delikatna i stonowana. Fantastyczny mix gardenii z miodem o dziwo nie przytlacza. Same perfumy odbieram jako lekkie i swieze.
Najdluzej na skorze pozostaje kwiat mandarynki. Trwalosc bardzo dobra, sa nawet trwalsze od wersji edp.
Jednym slowem jestem zachwycona ! Mysle, ze bylby to swietny zapach do pracy, radosny, nieinwazyjny. Rowniez w sam raz, zeby celebrowac wiosenne przebudzenia przyrody :-)

Używam tego produktu od: trzech miesiacy
Ilość zużytych opakowań: poczatek 50 ml