Elmex, Intensywne Oczyszczanie, Pasta do zębów przedłużająca efekt wybielania

Elmex, Intensywne Oczyszczanie, Pasta do zębów przedłużająca efekt wybielania

Sprawdź ceny produktu

Picie kawy, herbaty, czy czerwonego wina oraz palenie papierosów, może powodować przebarwienia zębów. Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów w gabinecie dentystycznym zęby są gładkie i naturalnie białe. Jednak ten efekt trudno jest utrzymać przy użyciu zwykłej pasty do zębów.
Elmex Intensywne Oczyszczanie to specjalistyczna pasta, która zachowuje gładkość i naturalną biel zębów oraz zapobiega powstawaniu przebarwień.
Zaleca się szczotkowanie zębów pastą Elmex Intensywne Oczyszczanie zamiast zwykłą pastą co drugi dzień lub zgodnie z zaleceniem dentysty. Regularne stosowanie produktu przedłuża efekt profesjonalnego oczyszczania zębów w gabinecie i zapobiega powstawaniu nowych przebarwień.

Składniki aktywne: Aminofluorek Olaflur, Specjalny kompleks składników czyszczących i polerujących.
Zawartość fluorku: 1400 ppm

Bez rewelacji.

Dla mnie to niestety nie żadna rewelacja. Pasta mała, droga o innym, charakterystycznym smaku i zapachu ale nie zauważyłam aby tak dobrze czyściła i zapewniała gładkość. Używam jej już teraz tylko od czasu do czasu aby ją zużyć do końca ale nie kupię jej więcej.

Jest OK

Szczerze mówiąc ta wersja pasty z rodziny Elmex jest najmniej przeze mnie lubiana. Niby wiele się nie różni od podstawowej wersji, ale diabeł tkwi w szczegółach.
Konsystencja jest bardziej tępa, zbita, z jakimiś grudkami (chyba, że trafiłam na jakąś felerną sztukę, miałam tylko jedną). Smak ma standardowy, elmexowski, niemniej chyba ma jakiś składnik znieczulający czy coś w ten deseń bo gęba drętwieje i dziąsła. Co prawda dość szybko mija to uczucie, ale nie jest przyjemne.
Mimo faktu, że ta pasta nie odstaje jakoś bardzo od innych z tej rodziny, to najmniej mi się spodobała i najmniejsza przyjemność płynęła z jej stosowania. Poza tym subiektywnym odczuciem wszystko jest ok - dobrze czyści zęby, osad się tak szybko nie zbiera, odświeża, dziąsła też mają się dobrze.

Rewelacyjna nawet przy nadwrażliwości

Jestem gorącą przeciwniczką zwykłych wybielających past, głównie ze względu na ich bardzo wysokie RDA. Od lat nie używam Colgate'ów i im podobnych, nawet w zwykłych wersjach, bo czuję się jakby zdzierały mi z zębów całe szkliwo.

Trochę obawiałam się kupić akurat tego Elmexa, ze względu na nadwrażliwość właśnie. Zaryzykowałm jednak i absolutnie nie żałuję! Pasta absolutnie nie podrażnia (ale wiadomo, nadwrażliwości nie zwalcza), rozjaśnia zęby do ich naturalnego stanu, są jakby wypolerowane i bardzo, bardzo czyste. Pasta przy tym wszytskim nic a nic nie podrażania ani zębów ani dziąseł.

Jest dość droga, ale wydajna, wiec warto odżałować.

Nietypowe wybielanie

Jako wielki fan elmexa muszę o niej trochę napisać, dzięki wiedzy farmaceutycznej. Jest to pasta wybielająca która nie ściera szkliwa jak wszystkie pasty które mają w nazwie whitening. Ona poleruje zęby, dzięki mikrogranulkom. Dla osób które chcą wybielić sobie zęby, trzeba zużyć minimum 2-3 tubki ale... Jak ktoś wybielił sobie zęby u stomatologa (a osoby które to robiły wiedzą jakie są później zęby wrażliwe) i umyje tą pastą zęby po wybieleniu, to dostanie takiej polerki, że taką osobę widać z daleka. Co do nadwrażliwości. Zawiera tlenek glinu czyli jest całkowicie bezpieczna dla nadwrażliwych zębów. 10/10. Oczywiście jako farmaceuta zalecam kupowanie w aptekach. Tam są odpowiednio przetrzymywane, ponieważ pasty elmex zawierają aminofluorek. Aminofluorek jest organiczny i źle przechowywany jest nieskuteczny.

Bardzo dobra

Lubie wszelkie produkty do higieny jamy ustnej firmy Gaba.Zawieraja aminofluorki,ktore chronia zeby przed próchnicą,sa dobre dla dziąseł.Po zdjeciu kamienia i piaskowaniu postaralam przylozyc sie bardziej do dokladnego mycia zebow.Pasta doslownie poleruje zeby i ma wlasciwosci tradycyjnej pomaranczowej pasty elmexa.Cena jest dosc wysoka przy pojemnosci 50ml.Stosuje ja doraznie co 2 dzien lub rzadziej kiedy widze ze moje zeby potrzebuja intensywniejszego czyszczenia.
Recenzja nie jest sponsorowana,pasta kupiona za wlasne pieniadze.
Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50ml

Efekt jak po wyjściu od dentysty

Uwielbiam tę pastę do zębów. Pomimo wysokiej ceny jest bardzo wydajna i wystarczy wycisnąć pastę wielkości ziarenka od grochu, żeby dokładnie umyć zęby.

Pomimo tego, że producent zaleca używanie pasty co dwa dni, stosowałam ją codziennie, bo efekty po jej użyciu były uzależniające. Zęby są czyste niczym po czyszczeniu ich przez dentystę.

Pasta nie ma intensywnego zapachu i nie daje poczucia "świeżego" oddechu. Tego jednak od pasty nie oczekuję, bo po szczotkowaniu płuczę zęby płynem, który daje orzeźwiającą świeżość.

Wad dla mnie ta pasta nie ma żadnych.

Ilość zużytych opakowań: 2 szt