Bielenda, Face Clinic Professional, Argan Cleaning Face Oil (Uszlachetniony olejek arganowy do oczyszczania i mycia twarzy)

Bielenda uszlachetniony olejek arganowy do oczyszczania i mycia twarzy + sebu control complex. Głęboko oczyszcza i matuje skórę. Preparat w formie lekkiego hydrofilnego olejku przeznaczonego do oczyszczania i mycia skóry twarzy ze skłonnością do niedoskonałości, przebarwień, nadmiernego wydzielanie sebum oraz cery mieszanej i tłustej. Zawiera niezwykle efektywne połączenie szlachetnego olejku arganowego z regulującymi i matującymi właściwościami sebu control complex, co sprzyja znacznej poprawie jakości naskórka, jego odnowie i ograniczeniu nadaktywności gruczołów łojowych. Wyjątkowa lekka olejowa formuła zamieniająca się pod wpływem wody w delikatną piankę, skutecznie rozpuszcza wszelkie zanieczyszczenia podatne na działanie tłuszczu i wody: zmywa makijaż, upłynnia sebum, oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i odświeża ją. Olejek daje efekt satynowej miękkości naskórka, nie obciąża skóry przy jednoczesnej natychmiastowej redukcji uczucia suchości i dyskomfortu. Produkt ma przyjazne pH - olejek współgra z naturalnym odczytem naszej skóry, nie wysusza jej i nie narusza jej naturalnej bariery ochronnej. Testowany dermatologicznie.

Mam skore raczej sucha i sklanno do niedoskonałości. Ten olejek nie powoduje u mnie żadnych podrażnień. Idealnie sprawdza się do demakijażu oraz porannego mycia twarzy. Delikatnie nawilża ale nie powoduje nadmiernego tluszczenia skóry. Ma bardzo przyjemny zapach.

Masakra...

#Bielenda - Arganowy olejek do ciała + sebum control complex
✔ Nieprzyjemny zapach
✔ konsystencja olejku
✔ Po kilku pierwszych razach przestałam używać tego produktu do twarzy... myjąc skórę czułam jakbym myła się sama PARAFINĄ. Straszne uczucie i straszne skutki na twarzy
✔ Używałam go później do mycia gąbki, ale nawet gąbki nie domywał do końca
✅ Jedyny plus (dla mnie minus) to wydajność
Masakraaaaa.... :-/

Godny polecenia !

Uwielbiam myć buzię tym olejkiem. Świetnie się pieni na buzi, daje uczucie świeżości i oczyszczenia. Moja twarz po Nim jest miękka, gładka bez efektu ściągnięcia. Zapach nie jest idealny, natomiast do przeżycia. Nie sprawił, że moja mieszana cera mniej się świeci, ale i tak go lubię w połączeniu z kremem jest naprawdę OK! :)

Warto spróbować

Formuła olejku jest dość nieprzyjemna w stosowaniu, po prostu czasem przelewa się przez ręce. Jednak po nałożeniu jest on bardzo przyjemny, nie podrażnia, pięknie pachnie, delikatnie matuje i odświeża skórę. Do stosowania raczej rano, przy zmywani makijażu raczej się nie sprawdza.

Niestety, ale...

Nie jest to olejek dla mnie. Śmierdzi i jest bardzo nieprzyjemny. W dodatku parafina, która zapycha, i jeszcze nie radzi sobie ze zmywaniem makijażu. Niestety, nie polecam go nikomu, olejek nie zrobił praktycznie nic.

Nie dla mnie :(

Wcześniej używałam olejku Clean Energy z Origins ale nie mogłam znieść jego zapachu, poza tym powodował powstawanie zaskórników zamkniętych.
W tym przypadku, niestety, po zaledwie dwóch użyciach nastąpił prawdziwy wysyp pryszczy. Dawno takiej okropnej cery nie miałam... chyba muszę się pogodzić z faktem że moja cera nie cierpi wszelkich produktów do demakijażu które mają w nazwie słowo "olejek" (to piąty z kolei).
Co do działania, nie czyści tak dobrze i dokładnie jak ten z Origins. Ma odrobinę rzadszą konsystencję, ale i dużo ładniejszy zapach (choć mógłby być całkiem bezzapachowy). Nie zostawia tłustej powłoczki, choć ja i tak używam po nim pianki do mycia i płynu micelarnego. Na plus jak zawsze to że nie ma w składzie SLS/SLES (jestem uczulona), i nie wysusza. Ale na pewno nie kupię ponownie.
Zużyję go do czyszczenia beauty blendera i pędzli.

Ok

Po przeczytaniu książki o koreańskiej pielęgnacji, sama postanowiłam wdrożyć do swojej pielęgnacji dodatkowy krok - olejek. Kupiłam na promocji w SuperPharm, w normalnej cenie wydaje mi się trochę za drogi. Mimo tego, że używam jednej pompki do umycia całej buzi, jest mało wydajny. Szkoda, ale naprawdę po osuszeniu twarzy jest uczucie gładkości, nie ma suchych skórek i uczucia ściągnięcia. Idealnie rozpuszcza resztki makijażu.

W porząsiu.

Całkiem dobry produkt, dość często można go dostać w jakiejś promocji, bo cena regularna nie jest jakaś bardzo atrakcyjna.

+ Wydajny, starczył mi na kilka miesięcy codziennego lub prawie codziennego stosowania. Wystarczy wyciśnięcie jednej pompki na całą twarz.
+ Fajnie oczyszcza, usuwa sebum.
+ Wygodne opakowanie, chociaż ciężko było wydobyć końcówkę produktu, musiałam odkręcić pompkę i wylać produkt na ręce.
+ Cena nie jest jakaś zawrotna w porównaniu z wydajnością.
+ Łatwo dostępny w znanych drogeriach.

- Zapach niespecjalny, taki zwykły olejowy. Jakbym myła twarz jakimś Kujawskim czy coś. Ale możliwe, że nie ma tam za dużo dodatków zapachowych, żeby nie uczulał, czy coś.
- Trochę ściągał mi twarz.

+/- Po zmieszaniu z wodą zmienia konsystencję i kolor na mlecznobiały, więc nie tłuści się twarzy takim nieprzyjemnym, tłustym produktem. Trzeba dokładnie spłukać bo może zostawiać zacieki :D

Ogólnie ciekawy produkt i przyjemnie się go używało, ale nie jest to moje must have. Może jeszcze kiedyś go kupię jak będzie w promocji ;)

NIE dla mnie

Zaciekawiona koreańskim sposobem pielęgnacji cery, skusiłam się na mój pierwszy w życiu olejek do oczyszczania i mycia twarzy. Zdecydowałam się na markę Bielenda. Olejek sam w sobie był niezły. Chociaż jego zapach nie odpowiadał mi do końca, to cera po umyciu była miękka i przyjemna w dotyku. W dodatku rzeczywiście reguluje wydzielania sebum.
I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że mam cerę trądzikową. W efekcie używania olejku powstało jeszcze więcej pryszczy, a moja twarz wyglądała tragicznie. I chociaż czytałam gdzieś, że tak się może dziać po używaniu olejków do twarzy i wystarczy przeczekać, to ja nie miałam na tyle cierpliwości, bo chyba musiałabym nie wychodzić z domu przez kilka miesięcy :(
W związku z tym odstawiłam olejek do mycia twarzy i już więcej go nie używałam.

Oryginalny?

Zdecydowanie tak ale pytanie czy to wada czy zaleta. Cera po umyciu jest naprawdę gładka, nawet domykał mi pory więc wrażenie naprawdę cudowne. Gorzej z tą parafiną na pierwszym miejscu - zwykłe zmycie wodą nie wystarcza, mi wyskakują wypryski, więc trzeba się nauczyć z niego korzystać. Pompka dozuje odpowiednią ilość produktu, mniejszą bym cery nie umyła ale wydajność... porażka. Wystarczył na półtora miesiąca. Zapach nie zachwyca, z czasem staje się trochę nieznośny ale nie przeszkadza specjalnie w pielęgnacji. Szczerze to jeszcze nie miałam produktu o którym miałabym tak skrajne opinie. Z jednej strony tak a z drugiej nie. Jednak niska wydajność i możliwa komedogenność górują nad jedwabistą, nawilżoną cerą. A. I uwaga pod koniec produktu bo z pompki potrafi mocno strzelać ;)

Mój pierwszy olejek myjący

Jest to mój pierwszy olejek do oczyszczania twarzy i, podobnie jak wiele osób, obawiałam się, czy nie narobi narobi szkód mojej tłustej i skłonnej do wyprysków cerze. I choć nie dokonał rewolucji w wyglądzie mojej skóry, to jednak widzę różnicę na plus:
+ dokładnie zmywa makijaż, choć wymaga to pewnej wprawy - nie wystarczy przetrzeć kilka razy twarzy, po czym spłukać wodą i wytrzeć twarz - należy dokładnie rozprowadzić , lekko rozmasowując, po czym dopiero spłukać letnią wodą - i gotowe.
+ nawilża, co nie zdarzyło mi się nigdy wcześniej w przypadku kosmetyków myjących! Twarz po umyciu jest miękka, gładka, nie czuje się żadnych suchych skórek czy strupów po wypryskach, a nawilżenie utrzymuje się naprawdę długo. Czy to sprawi, że moje sebum będzie pod kontrolą? Na razie trudno stwierdzić, zobaczymy.
+ wydajny - wystarczy naprawdę kilka kropli by zmyć makijaż i oczyścić twarz.
+ nie zapycha, a w każdym razie nie wywołał żadnych nowych niespodzianek w miejscach które są szczególnie podatne na tworzenie się zmian trądzikowych.
+ przystępna cena.
+/- opakowanie - o ile plastikowe zabezpieczenie przed wyciekaniem jest dobrym pomysłem, o tyle dozownik sprawia trochę problemów, i dopiero za którymś razem można wycisnąć produkt z butelki.
Podsumowując: całkiem dobry produkt. Seria z pewnością ciekawa i warta rozwinięcia.

Całkiem dobry

Dobrze zmywa makijaż, nie podrażnił mojej wrażliwej cery. Bardzo przyjemny w użyciu. Wydaje mi się, że pozostawia skórę oczyszczoną, ale jednocześnie nawilżoną. Czy ogranicza wydzielanie sebum? Niczego takiego nie zauważyłam, ani na to nie liczyłam. Być może powrócę jeszcze do niego, jeśli nie znajdę nic innego.