Nova Kosmetyki, GoCranberry, Hair Mask (Intensywnie regenerująca maska do włosów z kolagenem i olejem żurawinowym)

Intensywnie regenerująca maska do włosów z kolagenem i olejem żurawinowym przeznaczona jest do pielęgnacji włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, przesuszonych, łamliwych. Regularne stosowanie zapewnia odbudowę struktury włosów, które stają się miękkie w dotyku i gładkie. Włosy odzyskują blask i zdrowy wygląd. Składniki maski dobrane są w taki sposób, aby włosy świetnie się rozczesywały bez zastosowania silikonów. Niskocząsteczkowy kolagen morski rekonstruuje keratynowy budulec włosa i zamyka łuskę co uniemożliwia utratę nawilżenia i substancji odżywczych oraz chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, także podczas stylizacji fryzury. Olej żurawinowy to naturalny emolient o działaniu wzmacniającym i odżywczym. Olejek z wiesiołka sprawia, że włosy stają się lśniące i sprężyste. Pantenol stanowi doskonałe spoiwo elementów budulcowych włosa, dzięki niemu włosy stają się grubsze, bardziej elastyczne.
Bez silikonów i konserwantów. Przebadano dermatologicznie.

Działa słabo i krótko

Maska pięknie pachnie! Może zapach nie jest super naturalny ;), ale woń słodko kwaśnej żurawiny na kremowym tle każdorazowo mnie zachwyca. Ma mleczny kolor i fajną konsystencję - jest krucha, ale nie twarda. Aplikuje się dobrze, nie spływa z włosów, nie migruje. Bez problemu się zmywa. I w zasadzie chyba tyle co do plusów....
Po jej zastosowaniu włosy odrobinę ładniej błyszczą, są nieco gładsze, bardziej śliskie w dotyku i trochę zyskują na miękkości. Efekt nie jest zadowalający i po kolejnym myciu włosów w zasadzie nie ma śladu po użyciu maski. Nazwanie tej maski silnie regenerującą nie ma w moim przypadku najmniejszego uzasadnienia. A muszę dodać, że nie mam zbyt wymagających włosów.

Słaba, naprawdę słaba pozycja kosmetyczna. Posłużyła mi za bazę do prawdziwie odżywczych masek włosowych (dodawałam oleje, ekstrakty, półprodukty nawilżające), lub do kuracji oczyszczających włosy (mieszałam ją z glinkami). Sama w sobie nie robi prawie nic z obietnic producenta.

Całkiem niezła

Działanie maski odebrałam pozytywnie zwłaszcza w obliczu rozczarowania kosmetykami tej marki do mycia twarzy.
Moje włosy są dosyć trudne w pielęgnacji, nie tak łatwo jest je odpowiednio dociążyć (nie mówiąc już o obciążeniu). Już sama nie wiem, jakiego kalibru maski są potrzebne do tego, aby moje włosy wyglądały tak, jakbym chciała. Do olejowania najlepiej spisuje się u mnie olej arganowy, ale przecież nie będę go używać przed każdym myciem. Maska GoCranberry radzi sobie całkiem nieźle, choć to nadal nie to tak w 100% jakbym oczekiwała. Włosy zdecydowanie zyskały na połysku i miękkości, co już jest dużym osiągnięciem, ale jednak okazała się za delikatna, aby były bardziej lejące. Widzę jej potencjał i na pewno nie jednej z Was bardzo przypadnie do gustu.

Czysta żurawinowa przyjemność :)

Miałam przyjemność dostać tą maseczkę w moim Gwiazdkowym prezencie! ;) A bardzo dobrze, bo włosomaniactwo jest moją prawdziwą manią i hobby od kiedy tylko pamiętam. Wypróbowałam w swoim życiu bardzo wiele masek, a ta polska marka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Moje cienkie i wypadające włosy o wiele lepiej się mają od kiedy ją stosuję. Przejdę więc do recenzji.

ZALETY:
- ma bardzo gęstą, kremową konsystencję, jest tak gęsta że dosłownie gdy przechylę słoiczek to nic nie spada na dół, czyli maseczka radzi sobie doskonale z siłą grawitacji ;-)
- konsystencja nie spływa z włosów, bardzo dobrze je otula
- ma przepiękny zapach, żurawinowy, lekko cierpki ale bardzo przyjemny
- bardzo dobrze nawilża i odżywia włosy
- sprawia że po jej użyciu nie są sianowate, tylko wygładzone, nawilżone bardzo dobrze się rozczesują
- nawet moje cienkie włosy nie plączą się po jej użyciu jak wcześniej
- włosy po jej użyciu są błyszczącze
- bardzo wydajna, gęsta, wystarcza na długo, użyłam ją 5 razy a przy długości włosów do ramion niewiele jej ubyło
- dobrze się wypłukuje, nie obciąża włosów
- nie przesusza jak inne naszprycowane chemią maseczki
- nie powoduje elektryzowania
- włosy pięknie pachną przez długi czas
- maseczka ma wygodne opakowanie
- wspaniały skład pozbawiony chemikaliów
- bardzo dobra cena biorąc pod uwagę skład i wydajność

WARTO!

Mocno średnia

Ta maska, to taki średniak, raczej nie kupię ponownie, ma swoje zalety, jak i wady, niestety. Mam długie, gęste, farbowane włosy, z tendencją do przesuszeń, sianowacenia.

Maska nie pachnie zbyt przyjemnie, tak chemicznie, z polotem kwaśnej żurawiny. Jest śliska i śluzowata w konsystencji, bardzo dobrze się nakłada na włosy, ale za to jest bardzo toporna w spłukiwaniu, trzeba zużyć sporo wody, aby pozbyć się z włosów jej nadmiaru.

W samym działaniu i efekcie sprawdziła się zupełnie przeciętnie. Nawilża i odżywia moje włosy tak na pół gwizdka, nie wygładza ich należycie, ani nie nabłyszcza, nie radzi sobie też z końcówkami, jeśli nie są tuż po podcięciu.

Co pozytywnego zauważyłam, to to, że jest wydajna, ładnie opakowana, ułatwia rozczesywanie i włosy są miękkie i miłe w dotyku, a także ich nie przetłuszcza. Zabrakło jednakże wizualnej poprawy wyglądu włosów, nie układają się lepiej, dalej się puszą. Lubię kosmetyki, które dociążają włosy, zamykają łuski. Ta maska tego nie robi.

Lubię

Lubię kosmetyki tej marki. Na masce również się nie zawiodłam. Używam jej 2 razy w tygodniu i sprawdza się naprawdę dobrze. Ma piękny zapach, dobrze nawilża moje włosy.

Czym dalej tym gorzej

Poszukuję odpowiednich kosmetyków do moich włosów - naturalnie kręconych, mających dużą tendencję do puszenia się. Wiem, że wszelkie SLSy potęgują u mnie puszenie i sianowatość, a że nie chciałabym być ograniczona do jednej czy dwóch firm, dlatego poszukuję czegoś nowego do pielęgnacji włosów. Tak właśnie trafiłam na recenzowaną maskę do włosów i nawet przełknęłam jej cenę...

Po pierwszym użyciu byłam zachwycona rezultatami na włosach - brak puszenia, piękny skręt.
Nawet ten silnie - określiłabym to - chemiczny zapach jakoś przebolałam. Zapach niestety jest silny, długotrwały, wyczuwalny do następnego mycia włosów i dla mnie niezbyt przyjemny.

Przy kolejnych użyciach tej maski efekt pierwszorazowy już nigdy się nie powtórzył. Było coraz gorzej, nawet przerwa w używaniu nie pomogła. Włosy nie kręciły się już tak ładnie, puszyły się coraz mocniej, szczęśliwie nie do ekstremalnego siana. A zapach niestety nie umilał używania.

Więcej niż 3 niestety dać nie mogę, a szkoda...

Używam tego produktu od: przez 1,5 miesiąca

Zdecydowanie POLECAM

Dwa razy w życiu miałam sytuację, w której fryzjerka bardzo zniszczyła mi włosy. Ten drugi raz był kilka tygodni temu. Żeby ratować sytuację skorzystałam z tego balsami do włosów i uratował mi skórę, a raczej włosy :))

Działa bardzo regenerująco, odżywiająco na zniszczone włosy. Efekt jest widoczny niemal natychmiast. Włosy błyszczą, wracają szybko do swojej standardowej kondycji. Powinnam twórcom tego balsamu wysłać pisemne podziękowania :)

Ilość zużytych opakowań: 3/4 opakowania

rozczarowanie

Maskę kupiłam od tak, moje włosy uwielbiają kolagen, więc czemu nie? ;)

Niestety maska mnie rozczarowała. Moje włosy są rozjaśniane, suche, puszące się. Od kilku miesięcy zapuszczam naturalki, więc cześć to zdrowe włosy.

N odrostach maska spisuje się ekstra - włosy są gładkie, śliskie i błyszczące. Niestety zupełnie nie robi nic z rozjaśnianymi włosami.

Próbowałam mieszać ją z półproduktami itp. ale mam wrażenie, że efekty były jeszcze gorsze.

Kolejnym minusem jest zapach - taki kosmetyczny, ale okropnie męczący, duszący, niestety wręcz wżera się we włosy i czuć go przez cały dzień.

Maska kosztuje około 30 zł - biorąc pod uwagę pojemność, przeciętne działanie, okropny zapach - nie polecam.

Daje 3 gwiazdki, bo na zdrowych włosach sprawdza się dobrze (ale nie do takich jest przeznaczona), za konsystencję i ładne opakowanie.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: w takcie pierwszego

Produkt godny polecenia

Najlepszy produkt naturalny z jakim miałam styczność. Wystarczy dosłownie kilka minut (no powiedzmy 10) żeby poczuć efekty. Maska nie powoduje, że włosy są oklapnięte, a to dla mnie bardzo ważne, bo generalnie mam problem z puszystością. Zapach jest intensywny, ale da mnie bardzo przyjemny :)

Zdecydowanie produkt warty swojej ceny. Możecie śmiało kobietki kupować :)

Używam tego produktu od: ok. 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie drugiego opakowania

Bardzo dobry kosmetyk

Maska żurawinowa do włosów bardzo dobrze się u mnie sprawdzała. Nakładałam ją na włosy na 10-15 minut. Kosmetyk sprawiał, że włosy dużo łatwiej się po jego użyciu rozczesywały, po wyschnięciu były miękkie, miłe w dotyku i lśniące. Maska nie powodowała obciążenia włosów, ale za to ładnie je dociążała. Kosmetyk nie spowodował podrażnienia skóry głowy, czemu wcale się nie dziwię, ponieważ jest to produkt hypoalergiczny, będzie więc odpowiedni nawet dla wrażliwców. Duzym plusem maski jest jej naturalny skład. Minusem może być jej bardzo intnsywny, wręcz duszący zapach.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: W trakcie zużywania pierwszego opakowania