L`biotica, Biovax, BB Beauty Benefit, Naturalne oleje makadamia, argan, kokos, Odżywka pielęgnacyjna 60 sekund do włosów (stara wersja)

W 2017 roku została zastąpiona przez nową wersję o nieco zmienionym składzie.
60 sekund to czas, który dzięki Odżywce BB Beauty Benefit, w zupełności wystarczy na codzienną pielęgnację włosów. Składniki zawarte w odżywce natychmiastowo poprawiają kondycję włosów, przynosząc im aż 7 korzyści jednocześnie.
3 naturalne oleje: Argan, Makadamia, Kokos obfitujące w cenne substancje odżywcze, gruntownie rewitalizujące włosy bez efektu obciążenia:
- Olej Arganowy (Maroko), dzięki wyjątkowo wysokiej zawartości witaminy E (min. 550mg/l), chroni włosy przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników oraz promieniowaniem UV. Hamuje procesy starzenia. Dodaje włosom blasku, sprężystości, efektownie wygładza ich powierzchnię. Olej arganowy jest produktem w 100% organicznym, tłoczonym na zimno, niemodyfikowanym chemiczne. Posiada certyfikat Ecocert.
- Olej Makadamia (Hawaje) stanowi bogate źródło rzadko występującego w przyrodzie kwasu palmitooleinowego C16:1. Doskonale nawilża i wzmacnia włosy. Polecany w szczególności do pielęgnacji włosów kruchych i osłabionych.
- Olej Kokosowy (Indie) wnika do głębokich warstw włókna włosa, gdzie aktywnie hamuje utratę jego składników budulcowych. Wzmacnia strukturę włosów, zapobiegając ich łamliwości. Zapewnia silny i długotrwały efekt nawilżenia.

Lubię

Moje włosy polubiły się z tą odżywką.
Co prawda masce z tej serii nie dorówna, ale nie oszukujmy się, produkt spoczywający na włosach przez 1-2 minuty nie ma szansy dorównać masce, która przez dobrą godzinę może spokojnie, w cieple wnikać sobie pod łuskę włosa.

W kategorii ekspresowa odżywka Biovax poradził sobie naprawdę dobrze.
Włosy po użyciu były wygładzone, dociążone, nie plątały się i ładnie błyszczały.
Na plus także piękny (ciasteczkowy?) typowy dla Biovaxa zapach.

Do ideału nieco jej brakuje, ale jest to dobry produkt do którego z pewnością wrócę.
Warto wypróbować !

Biovax po raz kolejny mnie nie zawiódł

Uwielbiam tę odżywkę. Dbam o włosy i wypróbowałam już wiele kosmetyków, jednak ta odżywka zrobiła na mnie świetne wrażenie, jako kosmetyk do codziennej pielęgnacji. Ma ona kremową konsystencję i przyjemnie pachnie, łatwo wyciska się ją z poręcznej tubki. Włosy po niej są bardzo miękkie, lśniące i wygładzone z jednocześnie nie są zbyt obciążone i nie strączkują się. Poza tym na prawdę nie trzeba trzymać długo jej na włosach, aby efekt był widoczny! Jest to pierwsza odżywka, którą czuje, że moje włosy wchłaniają! Polecam każdemu, kto potrzebuje nieco nawilżyć swoje włosy oraz je wygładzić, a nie ma czasu na długie zabiegi. Z minusów: jest mało wydajna, 15zł to trochę dużo jak na szybko kończący się kosmetyk.

Całkiem fajna odżywka

Odżywka ma gęstą konsystencję i trochę kokosowy zapach. Włosy po jej użyciu były miękkie, nawilżone i lepiej się układały. Jednak dosyć ciężko było je rozczesać. Przy tym wszystkim ma naprawdę bardzo dobry skład i pięknie pachnie. Warto spróbować.

Tej pani podziękujemy.

Nie polubiła się z moimi włosami.
Z plusów: nie robiła z moich włosów strąków, nie przyspieszyła przetłuszczania się. Ale cóż z braku przeciążenia, jeśli włosy były jednocześnie niedociazone, wręcz fruwajace i nieukładające się? A mówimy o włosach długich i naturalnie prostych i raczej grzecznych. Przy używaniu w moj normalny sposób, czyli wieczorem bez suszenia i spaniu w warkoczu wręcz kilka osób zażartowało, że moja grzywka żyje własnym życiem. Po suszeniu i ułożeniu włosow na okrągłej szczotce było lepiej... Ale nadal nie super. Może po prostu jestem przyzwyczajona do odżywek z silikonami.

No i kwestia całkiem subiektywna, czyli zapach - bardzo mocny, duszący, jak w sklepie z kadzidłami. Nieprzyjemny. Na dodatek podraznila moje zmiany atopowe, które zazwyczaj na odżywki nie reagują. Ale tutaj perfumy są zdecydowanie za mocne.

Wydajność kiepska, odżywka niby gęsta, a jednak trzeba jej używać dużo i wyjątkowo szybko mi się skończyła.
Może i dobrze.

Bardzo lubię w połączeniu z maską z tej samej serii

Przede wszystkim uwielbiam ten zapach! Kojarzy mi się z olejkami do opalania i lekko orzechową nutą. Aż nie chce się spłukiwać z włosów ;) No, ale od początku. Bardzo lubię to opakowanie w tubce, jest jakoś tak fajnie zrobione, że można wycisnąć produkt do końca, nawet spróbowałam rozciąć przy końcu a tam już nic nie było. Odżywka jest naprawdę wydajna, bo nie trzeba jej wiele na włosy. Jest wręcz napakowana olejkami. Super wygładza włosy, odpowiednio je dociąża (ja mam typowo puszące się włosy wymagające ujarzmienia). Najbardziej lubię używać tę odżywkę w połączeniu z maską z tej samej serii. Wcześniej używałam połączenia szampon+odżywka, ale szampon mi się znudził po paru opakowaniach, znalazłam lepsze, a okazuje się, że dla moich włosów lepszym zestawem jest odżywka+maska. Sama odżywka też jest ok :) Włosy są miękkie, sprężyste i lśniące. Polecam jednak co jakiś czas zrobić sobie przerwę od tej odżywki, by nie przeciążyć włosów, ja używam na zmianę z innymi produktami.

Sam olej

Kupiłam zachwycona opisem na opakowaniu. Moje włosy są ponisCzone częstym farbowaniem na jasny blond i codziennym suszeniem. Miałam parę odżywek biovaxa i były świetne ale ta to porażka. Podchodziłam do niej parę razy za każdym włosy były strasznie obciążone, tluste, układały się w strąki a nie zauważyłam pielęgnacji wręcz odwrotnie włosy straciły swój blask.

Może być

Odżywki tej używam zaraz po umyciu szamponem z tej samej serii.
Odżywka jest konsystencji lekko gęstej, o kolorze kremowym i zapachu olejków z nutką kokosa, ale jest to dość mało wyczuwalne.
Włosy po umyciu tym produktem są lekko nawilżone, wygładzone, reczywiście ułatwia rozczesywanie włosów, choć czasem i tak mam problem, aby je rozczesać,lekko nadaje połysk, niestety ograniczanie elektryzowania włosów jest średni, zwłaszcza teraz jak, gdy nosimy czapki. Ogólnie może być, ale szału nie robi dla mnie.

Ostatnio to mój numer 1 wśród odżywek ze spłukiwaniem

Moje włosy ją ostatnio uwielbiają. Nie dość, że nie trzeba jej długo trzymać na włosach, to jeszcze daje im wszystko co dobra maska! Nawilżenie, odżywienie, regenerację, blask, łatwość rozczesywania, zabezpieczenie (nie kruszą się), brak puchu (za to wielki plus), brak elektryzowania się (co za ulga). Odżywka ma fajną konsystencję, nie spływa z włosów, trzyma się ją minutę. Wygodnie się ją stosuje (fajna tuba z której do końca wydobywa się kosmetyk), ładny zapach. Włosy po niej są sypkie, ale dociążone, co dla mnie jest bardzo ważne.

Moja bardzo dobra koleżanka

Bardzo lubię tę odżywkę. Ponieważ włosy mam dosyć cienkie, to nie nakładam odżywki na włosy od nasady, tylko na te najbardziej zniszczoną część, czyli jakieś 2/3 długości. Ta odżywka jest meeeega! Nie dość, że ma b. dobry skład (osobiście nie przepadam za parabenami, slsami i tymi pierdołami i moje włosy także), to jeszcze taaaaak pięknie pachnie! No i włosy są piękne. Błyszczące, łatwiej się rozczesują, są lekkie. Wow!

Bardzo dobra odżywka

Odżywek Biovax używam od bardzo dawna. Zmieniam jedynie wersje.
Odżywka idealnie wygładza, nadaje blask moim długim włosom. Sprawia, że łatwo się rozczesują i nie plączą.
Jest łatwa w użyciu-wystarczy minuta podczas kąpieli.

Super!

Oj, bardzo lubię :) W połączeniu z szamponem dają efekt sypkich, odżywionych, ujarzmionych włosów. Nadaje gładkość, włosy wyglądają, pachną i czują się świetnie. Na pewno do niej wrócę, chociaż mogłaby być nieco tańsza

Nie z każdym szamponem się lubi...

Z szamponem Biovax z serii Diamond ta odżywka całkiem się lubi. Włosy faktycznie wyglądają ładniej, są miękkie itp. Wiadomo jednak, że w 60s cudów nie osiągniemy, ale jest ok :)

Niestety przy innych szamponach, jakich używałam, się nie sprawdziła. Może włosy były suche, szorstkie i dość sztywne, jakbym wcale jej nie użyła. To jednak nie była wina tylko tamtych szamponów, bo moje pozostałe odzywki czy maski zachowywały się normalnie :(