Valentino, Valentina Oud Assoluto EDP

Valentino, Valentina Oud Assoluto EDP

`Valentina Oud Assoluto` marki Valentino to skórzane perfumy dla kobiet z 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Cresp. Nutami głowy są kwiat pomarańczy i kardamon; nutami serca są agar (oud), róża bułgarska i skóra; nutami bazy są szafran, wanilia i nuty drzewne.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: kwiat pomarańczy, kardamon
nuta serca: agar (oud), róża bułgarska, skóra
nuta bazy: szafran, wanilia, nuty drzewne

Absolutnie wyjątkowe!

Valentina Oud Assoluto to zapach mroczny, tajemniczy i nieco skomplikowany. Równie wspaniały co też trudny w odbiorze, przynajmniej z początku. Otwarcie zapachu to gęsty i nieco apteczny oud, wyczuwalny zresztą od początku do końca, następnie delikatnie uwydatniają się akordy skóry i róży a całość lekko osładza wanilia. Początkowo duszny i odpychający wręcz zapach po pewnym czasie przyciąga i intryguje na tyle mocno, że można się w nim zatracić.
Valentina Oud Assoluto to perfumy ciężkie i esencjonalne, ale przy tym niesamowicie eleganckie. Powtórzę za blueberry - perfumy do oszczędnej aplikacji. Są bardzo intensywne a użyte w nadmiarze zwalają z nóg. Valentina Oud Assoluto to zapach typowo wieczorowy i zobowiązujący. Drogie Panie eleganckie szpilki i mała czarna do tego zapachu to minimum! Dla mnie to perfumy bardziej drzewno-kadzidlane niż skórzane. Flakon to arcydzieło, najpiękniejszy z całej serii Valentina.

Hmmm...

Zapach zakupiłam w ciemno i... sama nie wiem ;) Jest dosyc drogi, ale można upolowac tester za niecałe 200zł za 80ml [korka nie ma fabrycznie tylko zakrętka zabezpieczająca do torebki].
Flakon-bajeczny. Czarne szkło, pod światło widac ubytek a na przodzie przyklejony sztywny kwiat.
Zapach należy do tych mrocznych, tajemniczych femme fatale...
Na mojej skórze bardzo wyczuwalny kwiat pomarańczy i skóra. One wiodą prym. Oud za bardzo nie rzuca mi się \\\'w nos\\\' ;) Całosc lekko osłodzona wanilią. Róża też gdzieś się chowa.
Zapach wieczorny, nie do trampek i dżinsów. Bardziej do wyjściowej kreacji.
Przyglądam im się jeszcze...

Ilość zużytych opakowań: zaczęte 80ml