Matrix, Design Pulse, Thermo Glide (Krem termiczny do średnich i długich włosów)

Kosmetyk przeznaczony jest do stylizacji średnich i długich włosów. Oryginalna formuła kremu Matrix Design Pulse Thermo Glide tworzy specjalną barierę termiczną dookoła każdego włosa, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniom, które mogą powstać w czasie stylizacji lokówką, suszarką lub prostownicą. Preparat także znacznie skraca czas suszenia włosów, a jego działanie jest aktywowane ciepłem. Zawarte w składzie substancje nawilżające dokładnie wygładzają łuski włosa, co sprawia, że łatwiej się rozczesują. Kosmetyk posiada delikatny faktor utrwalenia, co nadaje fryzurze naturalnego wyglądu i sprawia, że włosy są miękkie w dotyku. Aktywne substancje odżywcze wnikają głęboko we wnętrze włosa, wzmacniając jego strukturę i przywracając sprężystość pasm.
Sposób użycia: Aplikuj krem na umyte i osuszone ręcznikiem włosy. Rozgrzej niewielką ilość w dłoniach, rozprowadź od cebulek, aż po same końce. Następnie stylizuj używając suszarki, prostownicy lub lokówki.

Fantastycznie wygładza - i suszarką i bez

Lubię takie kosmetyki do stylizacji na ciepło. Sa wygodne, a ja nie lubię czekać z mokrymi włosami - obecnie są krótkie, ale i tak czekanie zawsze swoje trwa - u mnie godzinę. Stąd też zakup tego kremu.

<b>Opis moich włosów: </b>
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt &#8222;naleśnika&#8221; czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno &#8211; ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane &#8211; od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień &#8211; obecnie naturalny lekko popielaty średni brąz. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg &#8211; trwała ondulacja &#8211; niestety wykonana makabrycznie &#8211; za dużo płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu &#8222;puchu&#8221; co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią. Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem.

<b>Opakowanie</b>
Krem wyciska się z wygodnej, miękkiej tubki. Konsystencja kremu jest świetna, bo nie przecieka przez palce i ładnie nakłada się na włosy bez ściekania z nich. Zamknięcie na klapkę jest pewne - krem po zamknięciu na pewno nie wycieknie z tubki. Jest też ono b. wygodne przy zamykaniu - kremy zamykane na nakrętkę są trudniejsze w obsłudze, bo dłońmi z produktem trudniej jest nakrętką operować. Tu nie ma takiego problemu. Poza tym opakowanie jest b. estetyczne i eleganckie.

<b>Działanie: </b>
Krem wygładza włosy. Są zdecydowanie po nim gładsze i się nie elektryzują. Nie przetłuszczają się mocniej niż zazwyczaj - nadal muszę je myć co dwa dni. Krem nie oblepia ich - nie mam efektu &quot;naleśnika&quot; vel smętnie wiszących. Nic nie straciły ze swojej objętości i są po nim nadal puszyste. Gdy użyję po nim suszarki są gładkie, a wszelakie puszące się pasma są zliwkidowane. Likwiduje też suchość w miejscu gdzie włosy są najbardziej zniszczone. Stosuję go też na zimno bez suszarki. Wtedy działa równie dobrze co na gorąco. Więc gdy nie chcecie używać suszarki - ten krem też się wam przyda.

<b>Wydajność / dostępność / cena: </b>
Krem jest wydajny &#8211; na moje włosy wystarczą 2 nieduże porcje &#8211; wielkości orzecha laskowego by dobrze wygładzić swoje włosy. Mimo swojej ceny i dostępności (tylko sklepy fyrzjerskie) polecam go serdecznie.

<b>Podsumowanie:
Plusy: </b>
+ Konsystencja
+ Opakowanie
+ Wygładzenie włosów
+ Brak efektu naleśnika
+ nie zwiększanie przetłuszczania się włosów
+ możliwość stosowania i na gorąco i na zimno

<b>Plus / minus: </b>
+ / - cena
+ / - dostępność (tylko sklepy fryzjerskie)

Mimo ceny i dostępności a pewno kupię ten krem jeszcze nie raz. Bowiem jego jakość jest zgodna z ceną - po prostu nie lubię przepłacać, a czasem kosmetyki pro do włosów są zbyt drogie do jakości ;)

Używam tego produktu od: 2,5 tygodnia