Amara, Amaderm, Krem nawilżający Urea 5%

Amara, Amaderm, Krem nawilżający Urea 5%

Przeznaczony jest dla osób ze skórą suchą, wywołaną leczeniem dermatologicznym lub czynnikami atmosferycznymi (np. niska temperatura, wiatr). Może być także stosowany przez osoby, u których suchość ma podłoże genetyczne. Zaawansowana formuła kosmetyku sprawia, że skóra staje się głęboko i długotrwale nawilżona. Krem łagodzi, koi podrażnienia, jakie występują po różnego rodzaju terapiach czy zabiegach dermokosmetycznych. Niweluje nieprzyjemne uczucie napięcia skóry, świąd, pieczenie. Regularne stosowanie kremu zapobiega łuszczeniu, wysuszaniu, pękaniu naskórka, przywraca skórze miękkość i gładkość. Staje się ona bardziej delikatna, zregenerowana, nabiera zdrowego, naturalnego wyglądu. Delikatna kremowa formuła sprawia, że kosmetyk łatwo się rozprowadza, szybko się wchłania, pozostawiając na skórze lekki, aksamitny film ochronny. Nie powoduje jednocześnie nadmiernego świecenia ani błyszczenia suchej skóry. Kosmetyki są bezpieczne nawet dla cery skłonnej do podrażnień i alergii. Nie zawierają parabenów ani produktów ropopochodnych. Krem nie posiada zapachu, barwników, nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Może być stosowany zarówno do codziennej ochrony skóry suchej, jak i podczas różnego rodzaju terapii, zabiegów powodujących wysuszenie czy podrażnienie skóry.

Substancje aktywne:
- Urea - wykazując działanie nawilżające oraz zmiękczające, umożliwia przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry.
- Allantoin - zapobiega nadmiernej utracie wody i pobudza regenerację naskórka, dzięki czemu zmniejsza zaczerwienia i łagodzi podrażnienia, chroni przed czynnikami zewnętrznymi.
- Linum usitatissiumum - pobudza procesy regeneracji skóry właściwej i naskórka, skutecznie poprawiając kondycję skóry.
- Theobroma cacao - łagodzi podrażnienia spowodowane czynnikami zewnętrznymi, zwiększa elastyczność skóry i widocznie poprawia jej wygląd, nadając blasku i aksamitnej gładkości.

Świetny!

Krem jest bardzo treściwy i mega nawilżający. Producent wprawdzie zaleca używanie go podczas chłodnych, wietrznych a nawet mroźnych dni, ale on pomógł mi ukoić podrażnioną słońcem twarz w czasie upałów. Świetny do zadań specjalnych!

Uratował mnie :)

Krem uratował moją twarz i jestem mu bardzo za to wdzięczna.Moja cera jest wrażliwa i po użyciu maseczki głęboko oczyszczającej moja cera na brodzie i nosie była tak wysuszona,że naskórek schodził mi płatami.Nie wiem czym to było spowodowane,ale po kilku dniach stosowania kremu dwa razy dziennie cera wróciła do życia.Produkt świetnie nawilża,szybko się wchłania i łagodzi podrażnienia.Ma dość ciężką konsystencję i pozostawia lepką warstwę na skórze więc do codziennego użytku jest nie dla mnie,ale na podrażnienia wywołane np:niska temperaturą czy wiatrem nadaje się idealnie.Posiada dość specyficzny zapach więc to jest jego dużym minusem.

Niepozorny

W życiu bym nie zwróciła na ten krem uwagi, gdyby nie to, że dostałam go gratis do zakupów w aptece. Polubiliśmy się właściwie od pierwszego wejrzenia.

+ dobrze nawilża, dzięki niemu pozbyłam się suchych skórek
+ szybko się wchłania (nie tłuści włosów w nocy a także nadaje się pod makijaż)
+ nie uczula
+ nie roluje się
+ nie zapycha
+ jest wydajny (ma gęstą konsystencję, ale niewielka ilość wystarczy na całą twarz)

+/- zapach jest dość... neutralny? mnie nie przeszkadza, ale raczej nie będzie odpowiadał osobom lubiącym maziać się kosmetykami o jedzeniowych/kwiatowych zapachach
+/- wymaga regularnego stosowania, w przeciwnym razie suche skórki szybko powracają

- cena dochodzi do nawet 30 zł (na szczęście można go dostać już za 15 zł i ta cena jest według mnie odpowiednia)

taki sobie

Nie jestem fanką tego kremu, bo się u mnie nie sprawdził. Najbardziej przeszkadza mi to uczucie ściągnięcia skóry, które pojawia się zaraz po posmarowaniu. Nie ma mowy o nawilżeniu, czy odżywieniu. Konsystencja może i przyjemna, zaskakująco lekka, ale cóż z tego. Bardzo dobrze się rozprowadza na skórze. ma poślizg, więc fajnie się rozprowadza i szybko wchłania. I suszy niemiłosiernie.

używałam do stóp i..... i nic

Ten produkt wpadł w moje ręce poprzez pudełeczko Shiny Box, które nawiasem mówiąc znowu było klapą.
Producent dużo obiecuje, a produkt nic nie robi.
Stosowałam go na stopy, kolana i łokcie. Po 2 tygodniach kompletnie mnie zniechęcił, bo nie widziałam żadnych efektów. Wylądował w koszu.
Zapach bardzo specyficzny.

Tani i dobry

Nie rozumiem poprzednich opinii. Z kremem mam same pozytywne doświadczenia. Jeśli chodzi o zapach to jest prawie niewyczuwalny i na pewno nie śmierdzi, raczej jest to delikatny kwiatowy zapach. Świetnie spisywał się w zimie, nawilżał, łagodził i nie rolował się na nim makijaż. Z tego co doczytałam, możliwe że ja mam wersję z nowym ulepszonym składem, jeśli faktycznie coś było zmieniane to wyszło na duży plus! Wydaje się, że jest bardzo malutki ale tam jest 50ml produktu czyli tyle co w standardowym słoiczku. Posiadam też balsam do ciała z tej samej serii i oba produkty spisują się bardzo dobrze. Kupiłam je w SuperPharm.

Plusy:
+nawilża
+nie uczula
+dobry pod makijaż
+likwiduje suche skórki ;)
+ładne, wygodne opakowanie (tubka)

Minusy:
-brak filrtu UV
-słabo dostępny w drogeriach

Nieprzyjemny krem.

Myśląc o zimowych przymrozkach, sezonie grzewczym i o tym jak biedna skóra może na to zareagować zdecydowałam się na ten czas na krem inny niż te na półkach drogerii, bardziej apteczny i specjalistyczny. Zależało mi przede wszystkim na głębokim nawilżeniu i natłuszczeniu skóry. Przeznaczyłam go do pielęgnacji wieczornej, po prostu jako krem na noc. I cóż... nie jestem do końca zadowolona. Liczyłam na coś zdecydowanie bardziej treściwego.
Może krem nie jest jakąś wielką katastrofą, ale jest nieprzyjemny w użyciu i jednak brakuje mu sporo nawet do niektórych drogeryjnych produktów.

<b>Konsystencja:</b> dość ciężki, gęsty, biały krem.

<b>Zalety:</b>
*łatwo się rozprowadza, nie roluje się
*wyjątkowo szybko się wchłania
*minimalistyczny design opakowania - zawsze ok
*jest wydajny

<b>Neutralnie:</b>
*nawilżać nawilża, ale zaskakująco słabo - bardziej jak krem na dzień; mojej mieszanej skórze takie nawilżenie wystarczy, ale nie jest to zdecydowanie krem dla skóry przesuszonej, nie jest to również pielęgnacja specjalna na zimę, taki sobie o po prostu lekko nawilżający krem
*cena - średnio w kierunku dużo jak na taką jakość

<b>Wady:</b>
*cuchnie to okropnie! jak stara, wędzona makrela, a fuj (na szczęście nie jest to zbyt intensywny zapach, ale podczas aplikacji kremu go czuć)
*w ogóle nie natłuszcza skóry, ale jednocześnie zapycha - tworzą się zaskórniki
*słaba dostępność - nie wiem gdzie można go kupić

Oceniam na 2 gwiazdki, bo krem wielkiej krzywdy mi nie zrobił i zużyję go do końca. Ale nie będzie to z przyjemnością, krem jest po prostu kiepski. Drugi raz z pewnością nie kupię i nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Napewno go nie kupie

Od kilku dni zaczęłam swoja przygodne z tym kremem nawilżającym . Mam bardzo sucha skore i myslalam ,ze ten krem to strzał w dziesiątke lecz bardzo sie rozczarowałam . Wspaniałe brzmi opis tego produktu lecz efekty ,ktore oczekiwałam nie były dobre . Po nałożeniu kremu moja skóra bardzo sie błyszczała wyszły mi czerwone plamy i na dodatek rozszerzyły mi sie naczynka ... Mysle ,ze to tez mogła byc reakcja alergiczna na któryś ze składników ... Niestety jestem bardzo rozczarowana .

Plusów niestety nie ma tym razem
Natomiast minusów jest cała długa lista
- zbyt tłusty
- uczulil mnie
- dziwny zapach
- opakowanie nie jest zachęcające
&quot;.........duzo by tu jeszcze wymieniać

Używam tego produktu od: Od tygodnia
Ilość zużytych opakowań: Połowa