Weleda, Weizen Schuppen-Shampoo (Szampon przeciwłupieżowy z pszenicą)

Weleda, Weizen Schuppen-Shampoo (Szampon przeciwłupieżowy z pszenicą)

Przywracający równowagę skóry głowy, przeciwłupieżowy szampon z olejkiem z kiełków pszenicy, którego skuteczność została wzmocniona wyciągami z ruszczyka, bratka i bio-szałwii. Odżywia włosy bez ich nadmiernego obciążania i redukuje łupież. Ekstrakt z rozmarynu i olej copaiba nadają ożywiający zapach. Szampon nie zawiera silikonów ani tensydów siarczanowych. Odpowiedni do stosowania przy łupieżu suchym i mokrym. Substancje aktywne zawarte w pszenicy przywracają równowagę przesuszonej skórze głowy z tendencją do łupieżu.

* z naturalnych olejków eterycznych

dobry ale mi nie leży

Nie wiedziałam wcześniej o istenieniu tej marki. Moja kuzynka przywiozła go z Kanady.
Produkt znajduje się w plastikowej buteleczce 190 ml o bardzo prostej szacie graficznej w tonacji biało-zielonej, z otwarciem typu press,co bardzo lubię.
Szampon ma bardzo wodnistą, pomarańczową konsystencję. Na moje półdługie, dosyć gęste włosy muszę go sporo użyć przez co jest niewydajny i przy codziennym stosowaniu wystaczył na ok.2 tygodnie. Pieni się dobrze. Ma bardzo intensywyny, ziołowy zapach. Bardzo czuć szałwię. Po umyciu włosy pachną nim jeszcze drugiego dnia ,cała łazienka nim pachnie. Mnie to osobiście drażni i to bardzo, ale to rzecz gustu.
Szampon bardzo dobrze oczyszcza skalp i włosy. Radzi sobie nawet ze zmyciem oleju i to przy pierwszym myciu. Jest delikatny dla włosów. Włosy po jego użyciu nie są szczególnie poplątane czy tępe w dotyku.
Nie wiem czy ma działanie przeciwłupieżowe, bo nie mam łupieżu.
Ma dobry skład.

Uważam,że jest to dobry szampon, ale zapach mnie drażni i jest mało wydajny, szczególnie patrząc na cenę. Już wolę Alterrę.

Używam tego produktu od: ponad 2 tyg.
Ilość zużytych opakowań: jedno 190 ml