Pollena-Ewa, Natura Style, Szampon ze skrzypem polnym

Pollena-Ewa, Natura Style, Szampon ze skrzypem polnym

Szampon ze skrzypem polnym przeznaczony jest do pielęgnacji włosów osłabionych i wypadających. Zawiera naturalny ekstrakt ze skrzypu polnego, który jest bogatym źródłem krzemu, potasu oraz flawonoidów i witaminy C, ważnych dla zdrowia włosów i skóry głowy. Regularne stosowanie sprawi, że włosy staną się mocne, zdrowe i błyszczące.

Bardzo dobry.

Bardzo lubię ziołowe, polskie szampony-dobrze myją moje przetłuszczające się włosy, nie robią spustoszenia na skórze głowy oraz długości włosów, a do tego są po prostu tanie, więc po co przepłacać? Szampon ze skrzypem nie odbiega od innych tej firmy-włosy są czyste, puszyste, trochę splątane, ale dla mnie to synonim domycia, wystarczy zastosować odżywkę na długości i po problemie. Nie podrażnia mojej wrażliwej skóry głowy, nie powoduje łupieżu. Szampon w użytkowaniu jest przyjemny-pachnie ostro, ziołowo(ja akurat lubię), jest gęsty(a więc wydajny) i bardzo dobrze się pieni(mimo wszystko nie polubiłam się z szamponami, które pienią się słabo, ja lubię dużo piany na głowie) i wypłukuje się bez wylewania morza wody na włosy. Czy wpływa na wypadanie? Mam wrażenie, że pomaga wzmacniać włosy, że podczas jego używania wypada ich trochę mniej, choć ja obecnie z wypadaniem problemu nie mam, więc ciężko mi to stwierdzić. Ja mam zdrowe, normalne włosy, więc od szamponu oczekuję jedynie tego by mi umył włosy, walorów pielęgnacyjnych i odżywczych nie oczekuję, bo nie taka jest rola szamponu.

Zioło

Lubie szampony ze skrzypem polnym bo do rze wpływa na moje włosy. Ten wpadł mi w oko bo ma bardzo ładny seledynowy kolorek..... Miałam juź kilka szamponów z tej marki i z większości byłam zadowolona. Szampon bardzo ładnie ziołowo pachnie, super sie pieni i rewelacyjnie oczyszcza włosy..... Aż skrzypią hehe :)....bez odźywki czy olejky do włosów nie ma mowy o rozczesaniu. Po za tym szampon jest genialny bo jest tani i utrzymuje świeżość włosów na długi czas.

dobrze oczyszcza

+ cena
+ dobrze oczyszcza skalp

- mało wydajny
- wysusza włosy
- słabo się pieni

Niestety włosy się do niego przyzwyczają i z czasem efekt oczyszczenia nie jest już tak dobry. Po dłuższym okresie użytkowania nawet może wzmagać wydzielanie sebum.

SKRZYPiące włosy.

To chyba jeden z najmocniej oczyszczających szamponów ziołowych Evy.
Kupiłam celem zmycia Sesy ze skóry głowy i włosów- genialnie wymywa olej. Efektu wzmocnienia cebulek nie zauważyłam ( trudno to zrobić). W zasadzie nie miałam nawet takich wymagań.
Szampon należy używać z rozwagą, nie nadaje się do codziennego stosowania. Mocno oczyszcza, ale też i wysusza włosy, skórę głowy.
Pieni się jak olera. Przyjemnie, ziołowo pachnie. oczywiście jeśli ktoś lubi takie zapachy. Jest raczej rzadki, ale mimo wszystko stosunkowo wydajny.
Otwiera łuski włosów, dlatego konieczne jest użycie odżywki, bądź spłukanie włosów chłodną wodą, ewentualnie zakwaszenie ich celem zamknięcia łusek. Plącze włosy.
Dla mnie jest za mocny.

Zwykły szampon

Nie urzekł mnie ani nic nie zdziałał na wychodzące włosy. Typowe dla czystych szamponów dobre czyszczenie, spłukiwanie. Nic więcej.

Eva Natura ma lepsze kawałki które robią "coś" z włosami.

Warto go mieć

Bardzo dobry szampon, którego warto mieć w zasięgu ręki :)
Używam co jakiś czas, aby dobrze oczyścić włosy i skórę głowy. Sprawdza się także świetnie do mycia pędzli. Nie podrażnia. Oczywiście nie obędzie się bez odżywki w celu rozczesania włosów :) Bardzo sobie cenię te produkty.

Dobry szampon w niskiej cenie.

Kupiłam go w jednej z drogerii za zaledwie 3zł.

Plusy :
* znakomicie oczyszcza włosy
* delikatnie ograniczył wypadanie
* wydajność - choć używam go dość sporo jedna buteleczka 240ml wystarcza mi na miesiąc przy myciu włosów co drugi dzień

Minusy :
* niestety z czasem zaczął podrażniać skalp, dlatego zmieniam ocenę z 5 na 3 gwiazdki.

Ilość zużytych opakowań: 2 po 240ml