Burberry, Body Tender EDT

Burberry, Body Tender EDT

Burberry Body Tender łączący w sobie lekkość i beztroskę charakterystyczną dla Burberry girl oraz energię jej rodzinnego Londynu. Brytyjski, kobiecy akord, charakterystyczny dla zapachowej ikony Burberry BODY, w przypadku tej kompozycji pozostaje niezwykle subtelny i delikatny. Charakterystyczny kształt flakonu załamuje światło i nadaje mu delikatne, różowe zabarwienie.

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: jabłko, cytryna, brzoskwinia, zielony absynt.
Nuty serca: róża, jaśmin, zielona herbata, drewno sandałowe.
Baza: piżmo, ambra, wanilia, drewno kaszmirowe.

25% jesień/zima 75% wiosna/lato

Kocham

Z jednej strony trochę nie rozumiem tych niskich ocen, z drugiej - każdy odbiera zapachy inaczej, więc OK. Dla mnie to must have. Zdecydowanie. Uwielbiam wąchać swoją skórę po psiknięciu się Body Tender. Pachnie jak wiosenny ogród, jak ciało po wyjściu z kąpieli, trochę jak zielone mydełko. Sam zapach jest właśnie zielony, świeży, wytrawny. Trochę pudrowy. Na pewno na wiosnę, ale ja mogłabym używać go cały rok. Jedyne, co mogę mu zarzucić, to słabiutka trwałość... dlatego ciągle się dopsikuję i szybko się kończy. :( No i udało mi się dostać go w promocji :)

EDIT: trwałość nie jest jednak zła. Po 4h w noszenia go w Sylwestra dalej go czułam:)

Piękne, ale ulotne

+ niesamowity zapach (delikatny, świeży (orzeźwiający) i kwiatowy jednocześnie, subtelny, ale kobiecy)
+ niebanalny i oryginalny
+ piękny flakon

Udało mi się nawet zgarnąć komplement dotyczący tego zapachu. Kiedy obca kobieta zapytała mnie co to za zapach. Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze zgrywa się z moją skórą.

Minusy:
Niestety ciężko powiedzieć jak pachnie po kilku godzinach, gdyż zapach ulatnia się błyskawicznie. Myślę, że w godzinę po nałożeniu jest już minimalnie wyczuwalny. Przez to jest również mało wydajny. Swoje 35ml wykończyłam w 1 miesiąc. I oczywiście cena jak za edt przy tej wydajności jest totalną pomyłką.

Zapach to jeden z moich ulubionych, ale przez wzgląd na minusy, nie kupię już więcej tego produktu.

Używa produktu od: próbka

Świeży, codzienny zwyklaczek.

Przyznam, że bardzo dobrze nosi mi się ten zapach. Jest świeży, zupełnie nie słodki (to dobrze), bardzo zielony, wytrawny. Byłby idealnym zapachem na co dzień do biura, na zakupy, na spacer czy inne niezobowiązujące okazje. Daje poczucie odświeżenia, ponieważ otwarcie ma bardzo mydlane, pachnie jak ciało świeżo po kąpieli lub jak świeżo wyprana bawełniana koszulka. Później nieco łagodnieje i staje się odrobinę pudrowy, ale nadal przeważają nuty zielone. Jestem pewna, że jest to zapach, który nikogo nie zmęczy ani nie będzie denerwował otoczenia. Nie jest jakiś odkrywczy i absorbujący, ale takie zapachy przecież też są potrzebne :)

nareszcie :)

Nie dziwię się, że perfumy "obrywają", ponieważ tak się składa, że to, co na mnie pachnie dobrze, to na większości osób pachnie źle i na odwrót. Na mnie pachną perfekcyjnie: lekko, świeżo, miło, ale dość wyraźnie. Idealne na codzień, nawet na upały, bo zapach na mnie jest rześkim zapachem, przechodzącym w zapach czystości. Składniki w nim zawarte sprawiają, że zapach wpija się w moją skórę. Wydaje mi się, że jest nietrwały, ale nie wiem, czy po prostu nie jest to efekt dobrego komponowania się mnie i zapachu i po prostu nie czuję go.
Kiedyś, kiedy próbowałam sobie dobrać u konsultantki perfumy i nic nie pachniało na mnie dobrze, to powiedziała ona, że kiedy w końcu znajdę idealne perfumy, to będzie to coś wyjątkowego. Perfumy te są pierwszymi, jakie chcę kupić ponownie w pełnym wymiarze.
Chyba brzoskwinia sprawia to wtopienie się w skórę, bo podobnie wtapia się we mnie Rush i For Her Lagerfelda. One są jednak bardziej wyczuwalne na skórze i ich na codzień nie nosiłabym. Od tego mam body tender :)

Używa produktu od: próbka

Pomyłka

Bardzo bym chciała napisać coś o tym zapachu, ale nie zdążyłam go poznać... bo ulotnił się z mojej skóry po 10 minutach:( Trudno zatem napisać coś o jego nutach poza tym, że był subtelny i delikatny.

Dla mnie pomyłka na całej linii, jeśli chodzi o trwałość. Wstyd jak na tę półkę cenową.

Ładne, och, ładne, przez pierwsze 3 minuty

Wszystko byłoby w porządku, gdyby tylko były trochę bardziej trwałe...
Na dłuższą chwilę zaczynają męczyć, są bardzo oryginalne, dla mnie wręcz specyficzne, pełne są nut, których nie znam z innych perfum.
Trochę tępe i ostre, dlatego spędzanie z nimi całego dnia jest męczarnią.
Zielony absynt - i już mam winowajcę! Nie, no po prostu nie podchodzi mi ta nuta i to wszystko, być może komuś innemu się spodoba, wtedy powinien być zachwycony, bowiem ten składnik zdominował całą kompozycję.
Gdzieś tam w tle czuję jabłko, cytrynę, różę, ale nic więcej.
To wszystkie takie zmieszane, sprawia wrażenie przypadkowego, zupełnie niedobranego.
Na co dzień są za ciężkie, za wieczór za lekkie, generalnie mało trwałe, smutne, pesymistyczne, dlaczego Burberry...
Niestety, to nie pierwsze perfumy tej marki, które są moim zdaniem niewypałem - polecam zapoznać się z tym zapachem dłużej niż psik w perfumerii, bo można się zawieść.

Zdecydowanie nie mój typ

Dostałam od koleżanki odlewkę 15 ml i od ładnych paru miesięcy nie mogę jej zmęczyć do końca.
Zapach jest kompletnie nie w moim stylu, nie pasował mi latem, jeszcze bardziej nie leży mi zimą.
Czuję w nim głównie cytrusy i zieleń, zapach nie jest ani delikatny, ani kobiecy, ani seksowny. Jest nijaki i wtórny. I strasznie nietrwały, nawet po nałożeniu sporej ilości na skórę i ubranie jest to woń bliskoskórna, otoczenie właściwie w ogóle jej nie wyczuwa.

Ilość zużytych opakowań: jedna odlewka 15 ml

Fuj!

Zapach zdecydowanie nie dla mnie!

Za dużo w nim tej zieleni! I alkoholu %)
Nie wyczuwam tam w sumie nic, poza przytłaczającą, meczącą zielenią (a dokładniej "chwasty" o ostrym odorze, bo tego zapachem nie można nazwać), goryczą i procentami.
Ani tam owoców, ani wanilii ani tym bardziej energii, bo nawet, jak się utleni...boli od niego głowa i energii starcza chyba tylko na tabletkę przeciwbólową albo zmycie z siebie tego "zapachu".
A zapch jest (wg mojego nosa) ciężki i bardzo męczący (chyba, że dostałam jakąś przeterminowaną próbkę =).

O cenie nawet nie będę wspominać...

Bardzo przypomina mi wytwór, który czasem pojawia się w Biedronie- 100 ml za jakieś 15 zł.

Podziwiam kobiety, które dobrze się w nim czują.

Pół gwiazdki na plus chyba tylko za dość ładny flakonik.

Taka jest moja opinia =/

Używam tego produktu od: 2 x po 2 apikacje
Ilość zużytych opakowań: próbka 2 ml

Intrygujący ale też męczący

Od razu kiedy je powąchałam skojarzyły mi się z DKNY Woman - świeże nuty wysuwają się na pierwszy plan, nie wiem czemu ja czuję tutaj ogórka ;) otoczonego przez cytrusy.
Zapach niby ma coś w sobie, nie jest banalny czy oklepany, ale coś mnie w nim drażni, jest dość blisko-skórny, a po paru godzinach - obrany z cytrusów - pachnie jak podstawowy zapach Burberry Body.
Testy nie zachęciły mnie do zakupu całego flakonika.

Używam tego produktu od: 1 tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 duża próbka z atomizerem - w trakcie

Oj nie do przyjęcia

W zasadzie zgadzam się z poprzednią recenzją w 100%.Zapach jest bardzo fizjologiczny , drażniący. Nie polecam zkupu w ciemno , tak jak ja to zrobiłam,bo kocham zapachy Burberry. Tutaj przede wszystkim czuję zapach spoconego ciała. Ta nuta tak dominuje, że zabija wszystkie inne. Mnie bardzo drażni.

Używam tego produktu od: 2 testy
Ilość zużytych opakowań: Ledwo zaczęłam 60 ml

Fizjologiczny.

Wracałam do testowania kilka razy, bo nie mogłam uwierzyć w to, co czuję.:)

A czuję w nim po prostu zapach ludzkiej skóry. Nie wiem jak to możliwe. Brzoskwinia, która znajduje się w nutach głowy, nieubłaganie kojarzy mi się z tej skóry kolorem - cała reszta natomiast stwarza bardzo dziwne, cielesne i fizjologiczne wrażenia. Zdecydowanie "body", ale czy "tender"...?
Być może gdy ta kompozycja zgra się z naturalnym zapachem nosicielki, może go ładnie i naturalnie podbijać (choć też bez perfumeryjnej euforii). U mnie efekt był drażniący i sztuczny. Jakbym oprócz własnej, miała na sobie skórę jakiejś obcej kobiety... Brrrr.

Delikatne i subtelne.

Nie jestem ani ekspertem od perfum ani wytrawnym niuchaczem, dlatego moje recenzja nie będzie wyszukana.
Mam flakon tych perfum (35ml) od ok. 1,5 roku i starczą mi jeszcze spokojnie na rok, są wydajne i trwałe. Bardzo podoba mi się butelka.
Nie lubię ani słodkich zapachów ani przesadnie kwiatowych czy ciężkich i pudrowych. Chociaż oczywiście są wyjątki.
Te perfumy kojarzą mi się ze świeżo umytymi włosami. Z delikatnością. Z owocowym ogrodem. Z radością, wiosną i zwiewną spódnicą. I takie zapachy głównie preferuję. Jeżeli spodoba mi się jakaś próbka to zdarza mi się zaszaleć wieczorową porą z czymś mocniejszym, ale jest to raczej jednorazowa impreza. Za dnia lubię pachnieć delikatnie i nie zostawiać za sobą oparów niczym skunks w Looney Tunes.
Nie dla mnie skomplikowane i wyszukane zapachy.
Polecam kobietom, które lubią delikatne i subtelne perfumy.

Używam tego produktu od: ok. 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszej butelki