So Blonde, Intensive Hair Repair - Blonde Aid

So Blonde, Intensive Hair Repair - Blonde Aid

Specjalna formuła opracowana z myślą o suchych, zniszczonych, często rozjaśnianych i farbowanych włosach. Zawiera proteiny z pszenicy i soi, które wzmacniają włosy oraz poprawiają ich kondycję. Maska nadaje włosom jedwabisty połysk oraz ułatwia ich układanie.

przeciętna

Kosmetyk ze średniej półki za cenę z wyższej półki. Zwyczaja odżywka, nie zauważyłam cudownego działania, ani przedłużenia witalności koloru. Lepsze efekty można chyba uzyskać stosując zwykłe kosmetyki za rozsądną cenę.

Zwykła odżywka

Być może dwie saszetki (z których każda wystarczyła mi na trzy użycia!) to za mało, żeby docenić w pełni (ewentualne) zalety tego produktu, ale wiem już, że nie mam ochoty na dalsze ekspetymenty.
Stosowałam i jako 3-minutową ekspresową maseczkę (jak napisano na opakowaniu) i ze wspomaganiem folii i ręcznika na głowie. I nawet zostawiałam bez zmywania na całą noc, ryzykując przeziębieniem. A efekt zawsze taki sam, czyli jak po w miarę przyzwoitej odżywce do spłukiwania. Nie widzę naprawdę żadnych cudownych właściwości "maseczki", a oczekiwałam -przyznaję- sporo, pewnie za dużo.
Mam włosy proste jak druty, delikatne, gęste, ale cienkie. Najbardziej nadwręża je ciągłe rozjaśnianie (choć jest w miarę delikatne i oddane w ręce fachowca). Kiedy ostatnio postanowiłam włosy zapuścić, doświadczyłam z całą mocą ich przesuszenia na długości. Codzienne mycie też nie jest bez winy, choć staram się jak mogę unikać suszarki. "W maseczce ratunek", pomyślałam i nabyłam ten tu produkt.

Nałożona jak klasyczna odżywka (3 minuty i spłukać) daje efekt średniej odżywki: wygładza, owszem ale także bardzo obciąża włosy i stymuluje ich przetłuszczanie. Nałożona jako maseczka (na pół godziny i pod folię, nastepnie spłukana albo bez spłukiwania, do łóżeczka i rano mycie), nie daje żadnego spektakularnego efektu, tzn. bezpośrednio po naturalnym wyschnieciu włosy są przyjemnie miękkie, ale też "piórkowate", niemożliwe do ułożenia w coś sensownego. Oczywiście w tym przypadku maseczkę zmywam, no i znowu wracają moje przesuszone włosy, jakby nigdy nic. :/

Za taką cenę naprawdę oczekiwałam jakiejś skuteczności.

****

Bardzo dobrze regeneruje włosy . Ma w miarę przyjemny zapach , dość lekką , budyniowatą konsystencję która nie spływa z włosów . Ułatwia rozczesanie włosów , zmiękcza włosy i wyraźnie je regeneruje . Włosy są miękkie w dotyku , lśniące . Niestety regularnie stosowana spowodowała przetłuszczanie się moich włosów ( nigdy wcześniej nie miałam / nie mam takich problemów z włosami , może jest dla moich włosów zbyt mocna ) , teraz używam tej maski raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie tak jak sugeruje producent na okres dziesięciu minut . Jest porządna i w stosunku do innych masek jej cena nie jest wygórowana . Szkoda tylko , że w słoiczku pękło mi drugie ( ochronne ) plastikowe wieczko , stanowczo zbyt kiepskiej jakości - ale to się wytnie ; ) .