Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Nacomi, Zielona Glinka, Maska do cery trądzikowej

Nacomi, Zielona Glinka, Maska do cery trądzikowej

Glinkę zieloną można ją stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Dobrze wchłania zanieczyszczenia i wygładza naskórek, delikatnie go złuszczając. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. Koi drobne skaleczenia, lekkie oparzenia i ugryzienia komarów.
Glinka zielona ma właściwości dezynfekujące, absorpcyjne, gojące i odżywcze. Lecznicze i pielęgnacyjne właściwości tej glinki oparte są na zasadzie fizycznej absorpcji substancji szkodliwych, a także chemicznej absorpcji wody. Stosowanie na skórę glinki zielonej ma działanie wychwytujące toksyny zgromadzone na jej powierzchni i jednocześnie odżywiają ją. Glinkę zieloną można stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia.

Naprawdę godna uwagi

Zielona glinka nacomi jest naprawdę godna uwagi i swojej ceny, ok. 18 zł.
Polecam gorąco, ponieważ stosunek plusów do minusów jest przeważający, naprawdę działa i widać rożnice po użyciu, nawet już po pierwszym,.

Nie polecam

Maseczka wygładza ale nie jest to warte czerwonej twarzy przez dwa dni, na twarzy zostaly mi czerwone plamy dokladnie w miejsacch w ktorych konczyla sie maska a robilam wszystko zgodnie z instrukcją

Dobry na zaskórniki i trądzik

Mam cerę wrażliwą, która w strefie T ma skłonności do zapychania. Tej glinki używam więc jedynie w problematycznych miejscach, żeby nie wysuszyć bardziej suchych partii twarzy. Rozdrabniam ją z hydrolatem oczarowym bądź lekkim olejkiem i trzymam na buzi. Maseczkę trzeba zwilżać co jakiś czas, żeby nie zaschła. Nie podrażnia wrażliwej cery, za to bardzo dobrze oczyszcza skórę, która przestaje się błyszczeć. Regularnie stosowana zmniejsza widoczność wągrów. Niestety jak to glinka, brudzi twarz, łazienkę, a czasami i ubranie, trzeba być ostrożnym podczas zmywania.

Eris film 1

Glinka to podstawa!

Dopiero od niedawna zaczęłam eksperymentować z glinkami i żałuję, że tak późno się zdecydowałam. Naprawdę warto się w nią zaopatrzyć. Zielona glinka świetnie oczyszcza, wygładza, dobrze sobie radzi z nadmiarem sebum, w końcu przestałam się tak świecić. Lubię wiedzieć wszystko o produktach, które stosuję - tutaj nie ma żadnej chemii, dziwnych składników. Czysta glinka, którą sami sobie rozdrabniamy do takiej konsystencji, jaka nam się podoba.
Same plusy, polecam bardzo bardzo.

Bardzo fajny produkt do oczyszczania cery tłustej i mieszanej

Produkt mega wydajny. U mnie najlepiej sprawdza się zmieszany z samą wodą albo wodą różana czy innym hydrolatem, bez dodatku olejku.
Najmocniej działająca glinka z całej serii. Trzeba uważać żeby nie zaschnela na beton bo podrażni. Świetnie oczyszcza.
Raz w tygodniu po zmyciu makijażu robię peeling czarnym mydłem, też z Nacomi, po czym nakładam glinkę. Trzeba sobie wyczuć odpowiednią konsystencję. Żeby zbyt rzadka nie była, ani zbyt gęsta. Polecam na jedną dużą plastikową łyżkę glinki (nie używamy metalowych rzeczy do glinek!!) dodać dwie łyżki wody i zmieszać dobrze i ewentualnie jakby się okazała zbyt gęsta dodać jeszcze trochę wody. Ma być jak błoto i nie spływać z twarzy. Ją ją trzymam ok 20 minut,ale nie pozwalam jej całkowicie wyschnąć. Jeżeli zasycha to skrapiam twarz wodą różaną. Po tym czasie zmywam i wcieram w twarz olejek przeznaczony do skóry mieszanej, np. jojoba albo z konopii. Ewentualnie można standardowo tonik i krem zastosować.
Czasem stosuję jedynie na strefę T, żeby nie przesuszyć sobie policzków, bo mam cerę mieszaną.
Stosuję już trzecie opakowanie tej glinki (200g) i u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Polecam do cery tłustych i mieszanych. Świetnie oczyszcza pory.

Jak dla mnie extra!

Skóra cudownie oczyszczona, ciekawy sposób przygotowania i aplikacji - mi nie przeszkadza, działanie jak najbardziej na plus trądzik powoli zaczał mi sie usuwać z twarzy.

Maska spełnia swoje zadanie - oczyszcza skórę, dając uczucie odświeżenia, lekkości. Czasem pojawia się delikatne zaczerwienienie po użyciu, ale tu na ratunek przychodzi krem/maska nawilżająca :)

Naprawdę skuteczna

Glinka nadaje się idealnie do dogłębnego oczyszczania skóry twarzy i dekoltu. Ma bardzo fajną konsystencję - jeśli nie przesadzimy z wodą nie rozlewa się po twarzy, ale też szybko nie zasycha. Ja zwykle używam jednej łyżeczki glinki na dwie łyżeczki wody. Po zmyciu skóra nie jest wysuszona ani zaczerwieniona, lekko ściągnięta choć nie napięta. Widocznie oczyszcza z wągrów, a także zmniejsza ryzyko powstania wyprysków. Skóra dość długo pozostaje czysta i świeża, więc można sobie taką kurację zaaplikować rano :)

Świetna

Posiadam nową odsłonę glinki Nacomi - oczyszczająca maska do twarzy i ciała.
Od samego początku jestem z niej bardzo zadowolona. Stosowałam ją z olejem kokosowym jak i z wodą. Olej nie może zastygnąć więc zdecydowanie wolę połączenie z wodą, która z maseczką potrafi zaschnąć na kamień (DOSŁOWNIE).

Fajny produkt

Maska w postaci czystej glinki do rozrabiania. Generalnie sypka formuła czyni ją bardzo wydają i użyteczną. Można skomponować maskę z dokładnie takiej ilości produktu jaka jest nam potrzebna żeby mieć dokładnie tyle maski ile potrzeba na twarz i ewentualnie dekolt. Bardzo mi się ten pomysł podoba i bardzo się u mnie sprawdza. Maskę rozrabiam głównie z wodą i otrzymuję standardową maseczkę glinkową oczyszczającą twarz. Rozrabiałam ją także z rozmaitymi olejkami, jednak efekt nie był do końca zadowalający. Maska, jak już wspomniałam, działa jak to maski glinkowe. Oczyszczająco i ściągająco. Na mojej tłustej i trądzikowej skorze zawsze się takie produkty sprawdzały, sprawdza się i ten, nawet bardzo dobrze. Daje zasłużoną piątkę.

świetnie oczyszcza

Efekty są dosłownie wyczuwalne. W momencie zastygania na skórze czuć efekt ściągania. Najlepiej rozrabiać z wodą. Próbowałam z olejem kokosowym i jedyne co uzyskałam to niezastygnięcie maseczki oraz zero efektów. Trochę uciążliwa w zmywaniu ale do wytrzymania. Po zmyciu czuć oczyszczone pory, u mnie najbardziej na nosie.

POLECAM

Maseczka jest bardzo fajna, a przy tym naturalna, bez żadnych nie potrzebnych składników! Jest bardzo tania i taka wydajna!! Latwa w uzyciu tylko niestety trudna do zmycia.
Poleciłabym ją każdemu, nastolatce oraz osobie starszej nie zależnie jaką ma cerę