Nacomi, Zielona Glinka, Maska do cery trądzikowej

Nacomi, Zielona Glinka, Maska do cery trądzikowej

Glinkę zieloną można ją stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Dobrze wchłania zanieczyszczenia i wygładza naskórek, delikatnie go złuszczając. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. Koi drobne skaleczenia, lekkie oparzenia i ugryzienia komarów.
Glinka zielona ma właściwości dezynfekujące, absorpcyjne, gojące i odżywcze. Lecznicze i pielęgnacyjne właściwości tej glinki oparte są na zasadzie fizycznej absorpcji substancji szkodliwych, a także chemicznej absorpcji wody. Stosowanie na skórę glinki zielonej ma działanie wychwytujące toksyny zgromadzone na jej powierzchni i jednocześnie odżywiają ją. Glinkę zieloną można stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia.

Jest ok

W mojej łazience zawsze muszą się znaleźć 2 wersje maseczek do twarzy: wersja do samodzielnego przygotowania i gotowiec dla leniucha na gorsze czasy, gdy nawet wymieszanie łyżki proszku z wodą stanowi nie lada wyzwanie ;)
Moja cera jest mieszana - lubi przetłuszczać się i zaskakiwać wypryskami i rozszerzonymi porami na nosie, ale też potrafi się przesuszać i być zaczerwieniona. Pomimo niezbyt dobrego wrażenia, jakie zrobił na mnie peeling Nacomi, postanowiłam dać szansę innym produktom. Czas więc na glinkę.

Genialna!

Kupiłam tę maskę z polecenia i nie zawiodłam się. Cudownie oczyszcza mi twarz, pomaga ze zmianami trądzikowymi, używana 2-3 razy w tygodniu poprawia wygląd skóry. Kupiłam ją prawie 2 miesiące temu a końca nie widać mimo częstego stosowania. Dodatkowo jest bardzo tania.

Widoczne efekty

Po wielu dobrych opiniach postanowiłam wypróbować maskę i nie zawiodłam się. Podchodziłam do niej trochę sceptycznie, ponieważ do tej pory żadna drogeryjna maseczka nie spełniała moich oczekiwań.
Obecnie glinka zamknięta jest w innym opakowaniu niż to, które widzimy tutaj, ale myślę, że to tylko zmiana wizerunku.
W drogeriach znajdziemy produkty z zieloną glinką, ale ich składy są bardzo często "udoskonalane" o inne związki chemiczne. Ta maseczka zawiera tylko glinkę, nie mamy żadnych dodatków w składzie na czym bardzo mi zależało bo w innych produktach tak naprawdę nie wiemy ile znajduje się naszego kluczowego składnika.
Aby pokryć całą twarz wystarczą mi dwie, szpiczaste porcje glinki, które nabieram końcówką trzonka łyżeczki. Według mnie to niewiele, więc produktu starczy nam na dość długo (wykonuję maseczkę 2 razy w tygodniu). Całość dobrze się rozprowadza.
Maseczka potrafi po zaschnięciu mega mocno ściągnąć skór, aż nie mogę ruszyć żuchwą. Osobom wrażliwym nie polecałabym jej długiego trzymania. Ten efekt jest na tyle mocny, że skóra potrafi być bardzo czerwona przez długi czas. Aż widać jak skóra pod glinką zaczyna tworzyć fałdki.
Produkt spisuje się świetnie. Zauważam oczyszczenie porów jakbym przed chwilą je mechanicznie wyciskała. Skóra jest zmatowiona. Niedoskonałości i stany zapalne uspokajają się. Maseczka oczyszcza i delikatnie złuszcza zostawiając skórę nieco gładszą i uspokojoną. Przy regularnym stosowaniu widzę mniejszy wysyp niedoskonałości i trochę mniejsze wydzielanie sebum. Nieszczególnie widzę zmniejszenie porów, ponieważ taka jest już moja uroda i nic mi ich nigdy nie zlikwiduje.
Maseczka łatwo się zmywa, wystarczy spłukać wodą. Pod jej wpływem glinka natychmiast odpuszcza ściągnięcie. Nie wyrywa włosków np z brwi kiedy przypadkowo są tam nałożymy.
Nowe opakowanie jest plastikowe, lekkie, dobre do podróży. Pod wieczkiem mamy dodatkowe zabezpieczenie w formie naklejonej folii, której nie należy odrywać do końca bo podczas zakręcenia wieczka ona wraca do pozycji pierwotnego przyklejenia i glinka nie rozsypuje się.
W internecie zielona glinka kosztuje bardzo mało, ale biorąc pod uwagę koszty przesyłki to bardziej opłaca się iść do Hebe i kupić ją na miejscu bo mamy dużo produktu za super cenę.
Polecam :)

Idealna!

Zielona glinka Nacomi to mój ulubiony produkt do pielęgnacji skóry. Jest niesamowicie wydajna i tania. Po jej zastosowaniu wszystkie niedoskonałości skóry są mniej widoczne i następuje efekt regeneracji. Maska nie wysusza skóry, nawilża i odżywia. Po jej użyciu jest gładka, zdrowa i promienna. Przede wszystkim nie podrażnia skóry, nie wywołuje alergii. Zmywa się bardzo sprawnie i przyjemnie.

Fajna

Polubiłam glinkę, chociaż spektakularnych efektów przy jej stosowaniu nie widzę. Na pewno pomaga przy tłustej skórze, zbiera sebum i powoduje mniejsze błyszczenie, a więc matowi cerę bardzo dobrze. Ponadto delikatnie łagodzi problemy skórne. Jest bardzo wydajna. Jednak przy stosowaniu jej można nieźle nabrudzić. Ciężko się zmywa, no i szybko zasycha co jednak powoduje podrażnienie skóry w wyniku czego zawsze po niej mam pół twarzy w czerwonych plamach, natomiast ten efekt szybko u mnie schodzi, więc da się to przeżyć. Ogromny plus za bark wszelkich sztucznych dodatków, za taką cenę myślę, że warto ją mieć.

Naprawdę godna uwagi

Zielona glinka nacomi jest naprawdę godna uwagi i swojej ceny, ok. 18 zł.
Polecam gorąco, ponieważ stosunek plusów do minusów jest przeważający, naprawdę działa i widać rożnice po użyciu, nawet już po pierwszym,.

Nie polecam

Maseczka wygładza ale nie jest to warte czerwonej twarzy przez dwa dni, na twarzy zostaly mi czerwone plamy dokladnie w miejsacch w ktorych konczyla sie maska a robilam wszystko zgodnie z instrukcją

Dobry na zaskórniki i trądzik

Mam cerę wrażliwą, która w strefie T ma skłonności do zapychania. Tej glinki używam więc jedynie w problematycznych miejscach, żeby nie wysuszyć bardziej suchych partii twarzy. Rozdrabniam ją z hydrolatem oczarowym bądź lekkim olejkiem i trzymam na buzi. Maseczkę trzeba zwilżać co jakiś czas, żeby nie zaschła. Nie podrażnia wrażliwej cery, za to bardzo dobrze oczyszcza skórę, która przestaje się błyszczeć. Regularnie stosowana zmniejsza widoczność wągrów. Niestety jak to glinka, brudzi twarz, łazienkę, a czasami i ubranie, trzeba być ostrożnym podczas zmywania.

Glinka to podstawa!

Dopiero od niedawna zaczęłam eksperymentować z glinkami i żałuję, że tak późno się zdecydowałam. Naprawdę warto się w nią zaopatrzyć. Zielona glinka świetnie oczyszcza, wygładza, dobrze sobie radzi z nadmiarem sebum, w końcu przestałam się tak świecić. Lubię wiedzieć wszystko o produktach, które stosuję - tutaj nie ma żadnej chemii, dziwnych składników. Czysta glinka, którą sami sobie rozdrabniamy do takiej konsystencji, jaka nam się podoba.
Same plusy, polecam bardzo bardzo.

Bardzo fajny produkt do oczyszczania cery tłustej i mieszanej

Produkt mega wydajny. U mnie najlepiej sprawdza się zmieszany z samą wodą albo wodą różana czy innym hydrolatem, bez dodatku olejku.
Najmocniej działająca glinka z całej serii. Trzeba uważać żeby nie zaschnela na beton bo podrażni. Świetnie oczyszcza.
Raz w tygodniu po zmyciu makijażu robię peeling czarnym mydłem, też z Nacomi, po czym nakładam glinkę. Trzeba sobie wyczuć odpowiednią konsystencję. Żeby zbyt rzadka nie była, ani zbyt gęsta. Polecam na jedną dużą plastikową łyżkę glinki (nie używamy metalowych rzeczy do glinek!!) dodać dwie łyżki wody i zmieszać dobrze i ewentualnie jakby się okazała zbyt gęsta dodać jeszcze trochę wody. Ma być jak błoto i nie spływać z twarzy. Ją ją trzymam ok 20 minut,ale nie pozwalam jej całkowicie wyschnąć. Jeżeli zasycha to skrapiam twarz wodą różaną. Po tym czasie zmywam i wcieram w twarz olejek przeznaczony do skóry mieszanej, np. jojoba albo z konopii. Ewentualnie można standardowo tonik i krem zastosować.
Czasem stosuję jedynie na strefę T, żeby nie przesuszyć sobie policzków, bo mam cerę mieszaną.
Stosuję już trzecie opakowanie tej glinki (200g) i u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Polecam do cery tłustych i mieszanych. Świetnie oczyszcza pory.

Jak dla mnie extra!

Skóra cudownie oczyszczona, ciekawy sposób przygotowania i aplikacji - mi nie przeszkadza, działanie jak najbardziej na plus trądzik powoli zaczał mi sie usuwać z twarzy.

Maska spełnia swoje zadanie - oczyszcza skórę, dając uczucie odświeżenia, lekkości. Czasem pojawia się delikatne zaczerwienienie po użyciu, ale tu na ratunek przychodzi krem/maska nawilżająca :)