Zielona Glinka, Maska do cery trądzikowej

Zielona Glinka, Maska do cery trądzikowej

Glinkę zieloną można ją stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Dobrze wchłania zanieczyszczenia i wygładza naskórek, delikatnie go złuszczając. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. Koi drobne skaleczenia, lekkie oparzenia i ugryzienia komarów.
Glinka zielona ma właściwości dezynfekujące, absorpcyjne, gojące i odżywcze. Lecznicze i pielęgnacyjne właściwości tej glinki oparte są na zasadzie fizycznej absorpcji substancji szkodliwych, a także chemicznej absorpcji wody. Stosowanie na skórę glinki zielonej ma działanie wychwytujące toksyny zgromadzone na jej powierzchni i jednocześnie odżywiają ją. Glinkę zieloną można stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia.

POLECAM

Maseczka jest bardzo fajna, a przy tym naturalna, bez żadnych nie potrzebnych składników! Jest bardzo tania i taka wydajna!! Latwa w uzyciu tylko niestety trudna do zmycia.
Poleciłabym ją każdemu, nastolatce oraz osobie starszej nie zależnie jaką ma cerę

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1634691].usefull || 0 }}% pomocna.

Lubię

Zawsze kupowałam gotowe maseczki ale przeglądając asortyment pewnej drogerii internetowej podczas zakupów kosmetycznych trafiłam na nią i stwierdziłam, że zaryzykuję. Kiedy otrzymałam paczkę i zobaczyłam że to jakiś proszek byłam zdziwiona ale sporządziłam miksturę i nałożyłam...no i po zmyciu byłam w szoku jaką mam gładziutką, oczyszczoną twarz:) Trzeba uważać żeby nie przetrzymać jej na skórze jak zaschnie, będąc niewprawioną użytkowniczką glinek myślałam ze im dłużej tym lepiej i po zmyciu poparzyłam skórę (ale to już inna historia). Zaraz po zmyciu warto użyć toniku, żeby skóra wróciła do równowagi i zniknęły zaczerwienienia. Teraz nie używam maseczek gotowych, tylko ta glinka u mnie zagościła. Miałam jeszcze brązową ale wole tę. Myślę, że lepiej wpływa na moją mieszaną trądzikową skórę, po zastosowaniu wyrzuca zanieczyszczenia a potem staje się czyściutka i wolna od niespodzianek. Mam w planach zakupić z tej serii czarne mydło.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1625186].usefull || 0 }}% pomocna.

godna polecenia

Nie mam dużych problemów z trądzikiem, ale niedoskonałości się pojawiają. Największym problemem są wągry, zaskórniki, takie widoczne zanieczyszczenia i niedoskonałości cery.
Kupiłam tą maskę w Hebe i... początkowo byłam rozczarowana, że trzeba ją rozrabiać samemu. Ustalenie proporcji było dość trudne :), ale z czasem przestało sprawiać problemy. Miłość pojawiła się po pierwszym zmyciu maseczki, ponieważ to, jak ta maseczka złuszczyła moją skórę to jakiś cud. Żaden peeling nie sprawił, aby moja twarz była tak gładziutka, oczyszczona, a niedoskonałości zminimalizowane. Na drugi dzień cera nadal jest świeża, miękka, gładka i przede wszystkim czysta.

Minus jaki widzę - to taki, że ta maska może wysuszyć cerę. W związku z tym, polecam nie trzymać jej za długo.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1623486].usefull || 0 }}% pomocna.
ulubiony kosmetyk wojciechowskiej

produkt na 5 !

Bardzo lubię tą maseczkę. Dobrze oczyszcza, matowi skórę twarzy. Twarz jest po niej bardzo odświeżona i delikatna w dotyku.
Na początku miałam problem w ustaleniu odpowiednich proporcji podczas przygotowania, ale z czasem doszłam do wprawy.
Wad raczej nie ma ;)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1601261].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak dotąd najlepsza!

Moja cera nie dość, że lubi codziennie rano witać mnie nowymi niespodziankami, to dodatkowo jest wyjątkowo oporna na wszystkie przeciwtrądzikowe specyfiki, jakimi ją traktuję. Jedynym ratunkiem jak dotąd były dla mnie kwasy, których teraz stosować nie mogę, ponieważ za często przebywam na dworze.
Jestem zachwycona maseczką Nacomi, która dogłębnie oczyszcza, nie podrażnia mojej skóry, ma naturalny skład, a dodatkowo, jeśli tylko zaraz po spłukaniu użyję kremu nawilżającego (Cetaphil), to o przesuszeniu nie ma mowy. Ilość nowych wyprysków zmniejszyła się. Trzymam kciuki, żeby tak zostało i w międzyczasie testuję przeciwtrądzikową maseczkę algową tej samej firmy.
Rozrabianie jest uciążliwe, ale wolę trochę się pomęczyć z myślą, że nakładam na twarz w 100% naturalny produkt.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1587511].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetna

Zielona Glinka Nacomi jest dla tych, które mają w sobie żyłkę chemika i lubią zrobić coś własnymi rękami. Ja lubię, więc uznałam, że to produkt dla mnie i nie pomyliłam się. Dzięki temu, że sama mieszam glinkę z wodą, mogę kontrolować natężenie składnika w takim stopniu, w jakim potrzebuje tego w tym momencie moja cera.
Najważniejsze, że glinka przynosi spodziewane efekty! Ogranicza powstawanie zmian trądzikowych, reguluje wydzielanie sebum, oczyszcza i odkaża, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Cera jest miękka i przyjemna w dotyku, zmatowiona i gotowa na dalsze zabiegi.
Zielona Glinka Nacomi jest w 100% naturalna, co jest dużą zaletą. Nie warto nakładać zbyt grubej warstwy maseczki, bo po zaschnięciu tworzy się skorupa, którą trudno zmyć. Lepiej nałożyć cieńszą warstwę.
Opakowanie jest estetyczne. Słoiczek jest plastikowy, więc jest pewność, że się nie stłucze. Zielona Glinka Nacomi jest wydajna, a przy takiej pojemności i działaniu jest opłacalna.
Wadą jest tylko to, że trudno ją dostać. Ja ją kupiłam w drogerii Hebe i tylko tam ją widziałam do te pory.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1548686].usefull || 0 }}% pomocna.

Używa produktu od: próbka

W miarę

PLUSY:
+ zauważalne oczyszczenie i sprężystość twarzy
+ spora wydajność
+ cena adekwatna do pojemności

MINUSY:
- forma sproszkowana, którą samemu trzeba urobić (zdecydowanie wolę już gotowe produkty, tym bardziej, że 2 razy robiąc tą maseczkę, mi nie wyszła)
- działanie nie jest aż tak super głębokie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1449382].usefull || 0 }}% pomocna.

Miłość od pierwszego użycia :)

Maseczkę pokochałam i będę jej wierna :) Idealna dla cery trądzikowej.
+kosmetyku:
- reguluje wydzielanie sebum
- zmniejsza niedoskonałości, hamuje powstawanie nowych
-matuje pozostawiając uczucie miękkości
- ładnie złuszcza naskórek
- pięknie pielęgnuje skórę
- mega wydajna

Używana 1-2 razy w tygodniu daje widoczne efekty. Serdecznie polecam :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1411061].usefull || 0 }}% pomocna.

Z nienawiści do miłości

Kupiłam ten produkt skuszona dobrymi opiniami. Początkowo nie potrafiłam obsłużyć tej maseczki - dodawałam za dużo wody przez co maseczka nie nadawała się do użytku, aż w końcu pojęłam jak mieszać to cudo.
Zacznijmy od tego że produkt ma rewelacyjny skład - jest naturalny, a to już wiele. Jest ekonomiczny i jest umieszczony w wygodnym opakowaniu, ale można za dużo sypnąć z pojemnika do drugiego pojemnika. Dobrą opcją tej glinki jest to, że nie musimy rozmieszać całości na raz przez co maseczka nie zasycha w opakowaniu. Cena jest bardzo niska i to jest dużym plusem produktu. Dostępność jest średnia - najwyraźniej ja mam takiego pecha, że oprócz internetu znalazłam ją tylko w hebe. Świetnie działa na cerę trądzikową i pod żadnym pozorem - nie czekajcie aż całkowicie zaschnie, poczekać 10-15 minut i zmyć. Warto mieć ten produkt pod ręką :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1289361].usefull || 0 }}% pomocna.

męcząca :(

Skusiłam się na to naturalne oczyszczanie, które zaoferowała mi zielona glinka i niestety żałuję.

Pierwsza moja przygoda z tą glinką była nieco zabawna: na opakowaniu nie znalazłam informacji ile czasu trzymać glinkę na twarzy, nie licząc powściągliwego "trzymać do wyschnięcia". Jak się okazało dopiero po zmyciu, zbytnio do serca wzięłam sobie to "do wyschnięcia" i czekając aż naprawdę gruba warstwa zetnie się w każdym centymetrze przetrzymałam tę maseczkę o delikatnie za długo. Co prawda skóra dawała mi znaki ostrzegawcze w postaci mrowienia, ale uznałam, że lekkie pieczenie oznacza po prostu, że maseczka działa. Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie gdy spoglądając w lustro zamiast oczyszczonej dogłębnie cery ujrzałam czerwoniutkie lico. Całe szczęście po kilku godzinach skóra zupełnie się uspokoiła, nic nie było czerwone, nic nie piekło. To zdarzenie można uznać za nieszczęśliwy wypadek i nie wpływa on na moją ocenę maseczki. Potraktujcie za to moją historię jako przestrogę, by w razie pieczenia maseczkę od razu zmyć.

Maseczkę tę męczę już od kilku miesięcy i skończyć jej nie mogę, używana raz, rzadziej dwa razy w tygodniu po kilku takich wyskokach zaczęła mi przesuszać moją tłustą cerę. Byłabym skłonna przemilczeć ten fakt, gdyby chociaż porządnie oczyszczała. Co prawda wyciąga zaognione niedoskonałości na wierzch, dzięki czemu skóra szybciej się goi, ale zaskórników zamkniętych nie rusza w ogóle, a na tym mi szczególnie zależało. Efekt jest taki, że przy jednoczesnym wysuszaniu skóry (co przekłada się na utrudnione zanikanie przebarwień po trądziku) zaskórniki otwarte z dumą tkwią nadal na swoim miejscu. Maseczki tej nie należy używać zbyt często.

Podsumowanie:
zalety:
- naturalny skład
- cena adekwatna do pojemności
- bardzo wydajna (o zgrozo ;)
- używana raz na jakiś czas oczyści cerę nie bardzo problematyczną

wady (mimo, że tylko dwie, są dla mnie istotne):
- wysusza
- zaskórników zamknietych nie rusza

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1200283].usefull || 0 }}% pomocna.