Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Zielona Glinka, Maska do cery trądzikowej

Zielona Glinka, Maska do cery trądzikowej

Cena już od 15,80 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Glinkę zieloną można ją stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Dobrze wchłania zanieczyszczenia i wygładza naskórek, delikatnie go złuszczając. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. Koi drobne skaleczenia, lekkie oparzenia i ugryzienia komarów.
Glinka zielona ma właściwości dezynfekujące, absorpcyjne, gojące i odżywcze. Lecznicze i pielęgnacyjne właściwości tej glinki oparte są na zasadzie fizycznej absorpcji substancji szkodliwych, a także chemicznej absorpcji wody. Stosowanie na skórę glinki zielonej ma działanie wychwytujące toksyny zgromadzone na jej powierzchni i jednocześnie odżywiają ją. Glinkę zieloną można stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia.

Używa produktu od: próbka

W miarę

PLUSY:
+ zauważalne oczyszczenie i sprężystość twarzy
+ spora wydajność
+ cena adekwatna do pojemności

MINUSY:
- forma sproszkowana, którą samemu trzeba urobić (zdecydowanie wolę już gotowe produkty, tym bardziej, że 2 razy robiąc tą maseczkę, mi nie wyszła)
- działanie nie jest aż tak super głębokie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1449382].usefull || 0 }}% pomocna.

Miłość od pierwszego użycia :)

Maseczkę pokochałam i będę jej wierna :) Idealna dla cery trądzikowej.
+kosmetyku:
- reguluje wydzielanie sebum
- zmniejsza niedoskonałości, hamuje powstawanie nowych
-matuje pozostawiając uczucie miękkości
- ładnie złuszcza naskórek
- pięknie pielęgnuje skórę
- mega wydajna

Używana 1-2 razy w tygodniu daje widoczne efekty. Serdecznie polecam :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1411061].usefull || 0 }}% pomocna.

Z nienawiści do miłości

Kupiłam ten produkt skuszona dobrymi opiniami. Początkowo nie potrafiłam obsłużyć tej maseczki - dodawałam za dużo wody przez co maseczka nie nadawała się do użytku, aż w końcu pojęłam jak mieszać to cudo.
Zacznijmy od tego że produkt ma rewelacyjny skład - jest naturalny, a to już wiele. Jest ekonomiczny i jest umieszczony w wygodnym opakowaniu, ale można za dużo sypnąć z pojemnika do drugiego pojemnika. Dobrą opcją tej glinki jest to, że nie musimy rozmieszać całości na raz przez co maseczka nie zasycha w opakowaniu. Cena jest bardzo niska i to jest dużym plusem produktu. Dostępność jest średnia - najwyraźniej ja mam takiego pecha, że oprócz internetu znalazłam ją tylko w hebe. Świetnie działa na cerę trądzikową i pod żadnym pozorem - nie czekajcie aż całkowicie zaschnie, poczekać 10-15 minut i zmyć. Warto mieć ten produkt pod ręką :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1289361].usefull || 0 }}% pomocna.

Gala KWC 2017

męcząca :(

Skusiłam się na to naturalne oczyszczanie, które zaoferowała mi zielona glinka i niestety żałuję.

Pierwsza moja przygoda z tą glinką była nieco zabawna: na opakowaniu nie znalazłam informacji ile czasu trzymać glinkę na twarzy, nie licząc powściągliwego "trzymać do wyschnięcia". Jak się okazało dopiero po zmyciu, zbytnio do serca wzięłam sobie to "do wyschnięcia" i czekając aż naprawdę gruba warstwa zetnie się w każdym centymetrze przetrzymałam tę maseczkę o delikatnie za długo. Co prawda skóra dawała mi znaki ostrzegawcze w postaci mrowienia, ale uznałam, że lekkie pieczenie oznacza po prostu, że maseczka działa. Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie gdy spoglądając w lustro zamiast oczyszczonej dogłębnie cery ujrzałam czerwoniutkie lico. Całe szczęście po kilku godzinach skóra zupełnie się uspokoiła, nic nie było czerwone, nic nie piekło. To zdarzenie można uznać za nieszczęśliwy wypadek i nie wpływa on na moją ocenę maseczki. Potraktujcie za to moją historię jako przestrogę, by w razie pieczenia maseczkę od razu zmyć.

Maseczkę tę męczę już od kilku miesięcy i skończyć jej nie mogę, używana raz, rzadziej dwa razy w tygodniu po kilku takich wyskokach zaczęła mi przesuszać moją tłustą cerę. Byłabym skłonna przemilczeć ten fakt, gdyby chociaż porządnie oczyszczała. Co prawda wyciąga zaognione niedoskonałości na wierzch, dzięki czemu skóra szybciej się goi, ale zaskórników zamkniętych nie rusza w ogóle, a na tym mi szczególnie zależało. Efekt jest taki, że przy jednoczesnym wysuszaniu skóry (co przekłada się na utrudnione zanikanie przebarwień po trądziku) zaskórniki otwarte z dumą tkwią nadal na swoim miejscu. Maseczki tej nie należy używać zbyt często.

Podsumowanie:
zalety:
- naturalny skład
- cena adekwatna do pojemności
- bardzo wydajna (o zgrozo ;)
- używana raz na jakiś czas oczyści cerę nie bardzo problematyczną

wady (mimo, że tylko dwie, są dla mnie istotne):
- wysusza
- zaskórników zamknietych nie rusza

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1200283].usefull || 0 }}% pomocna.

Maksymalne oczyszczenie !!

Od jakiegoś czasu jestem częstym gościem na wizażu, szukałam czegoś odpowiedniego na oczyszczenie mojej twarzy. Znalazłam wiele glinek rekomendowane przez wizażystki, jednak niestety żadne glinki naturalne nie były dostępne w moim mieście, nie znalazłam ich nawet w aptece :( aż któregoś dnia postanowiłam wybrać sie do hebe w poszukiwaniu czegoś sensownego na oczyszczenie twarz, przechodząc miechy pułkami dostrzegłam napis "zielona glinka" :) w końcu znalazłam zwykła, prostą, naturalną glinkę a nie jakieś gotowe maski z zielona glinką, gdzie ta glinka pewnie nawet nie leżała obok naturalnych glinek :)
Cena 19.99 w miarę droga, ale postanowiłam sie na nia skusić.

Maskę rozrabiam z wodą i stosuję ją średnio 2 razy w tyg pozostawiając na twarzy średnio 15 min w celu maksymalnego oczyszczenia twarzy.

Zalety:
- skóra po zastosowaniu maseczki robi sie delikatnie matowa,
- nie wysusza skóry,
- reguluje wydzielanie sebum- jest ono odczuwalnie mniejsze
- skóra po niej jest lekko ściągnięta, gładka, mięciutka,
- oczyszcza
- zmniejsza powstawanie wyprysków oraz powoduje szybsze ich znikanie.

Jak każdy produkt również ma wady:

- maseczka szybko zasycha na twarzy co daje efekt mocnego ściągania, po zmyciu maseczki zdarza się że twarz miejscami jest delikatnie zaczerwieniona, jednak po krótkim czasie zaczerwienienie znika. Jeżeli maseczkę na twarzy będziemy spriskiwać woda i nie doprowadzimy do jej zaschnięcia wtedy nic takiego nie zauważymy a skóra twarzy będzie jeszcze piękniejsza :)
- nie zwęża porów
- nie likwiduje wągrów

Używam tego produktu od: 4 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: pół

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1099761].usefull || 0 }}% pomocna.

naturalna, wspaniała.

Na tę glinkę miałam ochotę przez długi czas, jednak jej cena mnie odstraszała. Gdy pojawiła się w promocji w jednej z drogerii bez wahania ją kupiłam. Do tej pory używałam gotowych masek z glinkami, między innymi Dermaglin czy Ziaja.

Teraz gdy po dwóch miesiącach się skończyła, mogę wypowiedzieć się na jej temat.

Maskę rozrabiałam z wodą mineralną, do uzyskania błotnej, nie za rzadkiej nie za gęstej konsystencji, nakładałam ją na twarz na około 15-20 minut nie dopuszczając do całkowitego zaschnięcia.

Moja cera: nie jest bardzo wymagająca, lecz skłonna do zapychania i niedoskonałości, mieszana, skłonna do przesuszania.

Zapach: typowo \'glinkowy\', taki pudrowy, nie drażniący, dla mnie neutralny.

Wydajność: jak dla mnie niesamowita; stosowałam maskę średnio raz w tygodniu, wystarczyła mi na dwa miesiące, jej cena regularna to 19,99. Biorąc pod uwagę, że maseczka Dermaglin z zieloną glinką kosztuje 5,99 kupując ją co tydzień przez dwa miesiące wydałabym prawie 50 zł.

Skład: 100% zielona glinka, co dla mnie jest ogromnym plusem, ponieważ wiem, że produkt jest naturalny.

Działanie: maseczka bardzo dobrze oczyszcza cerę, stosowana regularnie poprawia jej kondycję, zauważyłam, że na mojej twarzy powstaje dużo mniej zaskórników i niedoskonałości. Skóra jest wygładzona, wygląda naprawdę zdrowo.

Teraz testuję glinkę Ghassoul tej samej marki.
jestem z niej równie zadowolona, chociaż trochę różni się od zielonej glinki ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1020892].usefull || 0 }}% pomocna.

Super działanie, wydajność i naturalna!

Kupiłam w hebe za 19,90 - była to cena regularna. Szukałam zielonej glinki sypkiej i udało mi się kupić dużo opakowanie za przystępną cenę.
Glinka jest zamknięta w plastikowym słoiku, co sprawia, że możemy ją wydobyć do ostatniego "okruszka".
Wystarczy mała łyżeczka proszku na zrobienie maseczki. Maseczka jest baaardzo wydajna i naturalna. Pachnie... błotkiem. Łatwo się rozprowadza i łatwo zmywa. Zastyga w ok. 10 min. Bardzo ładnie oczyszcza i matuje, leczy i łagodzi pryszcze. W tych gotowych jest dużo "ulepszaczy", chemii, a tutaj mam pewność, że mam naturalną maseczkę.

Kupię ją jeszcze jak ta mi się skończy, a do dna mam jeszcze bardzo daleko.

Polecam! Może komuś się wydawać, że dużo kosztuje, ale po przeliczeniu sobie tych gotowych,a tej w proszku, to ta w proszku się bardzo opłaca.

Używam tego produktu od: od tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[963502].usefull || 0 }}% pomocna.