Allerco, Szampon nawilżający

Allerco, Szampon nawilżający

Szampon nawilżający przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji włosów oraz suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii skóry głowy. Delikatnie myje włosy, zapobiegając wysuszeniu i nie naruszając naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka.
Chroni skórę przed podrażnieniami i zapewnia jej odpowiednie pH. Szampon ma właściwości nawilżające i odżywcze. Przywraca skórze naturalną równowagę. Pielęgnuje włosy zapewniając im połysk oraz nadając im miękkość i puszystość. Nie obciąża włosów i nie wysusza skóry. Nie szczypie w oczy. Jest produktem hipoalergicznym, nie zawiera substancji zapachowych i barwników.
Szampon to unikalne połączenie metabolitu witaminy PP ze starannie dobranymi, bardzo łagodnymi substancjami myjącymi i składnikami pielęgnacyjno - ochronnymi. Metabolit witaminy PP chroni przed powstawaniem podrażnień.
Wyciąg z lnu jest bogatym źródłem lignanów i witaminy E dzięki czemu działa odżywczo na włosy, intensywnie nawilża i chroni skórę przed nadmierną utratą wody z jej głębszych warstw. Ma właściwości kojące i łagodzące. Zastosowany wyciąg z czarnego owsa, zawierający polisacharydy i aminokwasy – składniki Naturalnego Czynnika Nawilżającego, zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie. Odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry oraz wzmacnia strukturę włosów, wygładzając je i nadając im połysk.
Lecytyna pochodzenia roślinnego oraz wyciąg z palmy murumuru, bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), uzupełniają niedobory lipidów w skórze, redukując transepidermalną utratę wody oraz zapobiegając łuszczeniu się naskórka. Działają naprawczo i regenerująco na włosy.
Baza myjąca szamponu oparta jest na delikatnych i naturalnych środkach powierzchniowo czynnych (sarkozynianach, pochodnych betainy oraz wyciągu z jabłek), które nie naruszają naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka, zapewniają skórze odpowiednie pH, nie powodują podrażnień i nie wysuszają skóry.
Szampon należy nanieść na mokre włosy i starannie masować do uzyskania piany. Następnie dokładnie spłukać wodą. Szampon może być używany w sposób ciągły.

totalne nawilżenie

Szampon do włosów, które wymagają stałego utrzymania odpowiedniej wilgotności wewnątrz struktury. Jest bezzapachowy, nawilża również skórę głowy. Troszkę słabo się pieni co może być problemem dla osób z długością za ramiona. Natomiast jestem z niego mimo wszystko zadowolona ze względu na skład

średni

Jeśli chodzi o działanie to moje zdanie jest podzielone. Pieni się w miarę dobrze, jednak mam wrażenie, że jest mało wydajny. Bardzo możliwe, że jest to spowodowane tym, że moje włosy są bardzo gęste i grube- więc kosmetyku idzie dużo więcej jak w przypadku cienkich włosów.
Przy spłukiwaniu zauważyłam, że moje włosy plączą się- czego nie lubię- dlatego dodatkowo po każdym myciu używam odżywek lub masek- wtedy problem znika. Po wysuszeniu moje włosy są w dobrej kondycji, mam wrażenie, że jest ich o wiele więcej- więc śmiem stwierdzać, że ma bardzo dobre właściwości oczyszczające. Skóra mojej głowy jest wyraźnie nawilżona- ponieważ uczucie swędzenia, które miałam zawsze kolejnego dnia po umyciu- znika.

Używa produktu od: próbka

Zdecydowanie NIE nawilża :)

Jak dla mnie zupełna porażka firmy allerco... Mam suchą, wrażliwą skórę głowy, włosy również suche i liczyłam na to, że szampon nawilży zarówno jedno jak i drugie. Niestety - wręcz przeciwnie. Włosy miałam po nim strasznie splątane, suche, matowe... Do tego jest bardzo mało wydajny.

Nie polecam.

Dla alergików, pod warunkiem, ze nie masz uczulenia akurat na Cocamidopropyl Betaine

Szamponowi nie brakowało by wiele, żeby był ok, ale pomysł na użycie akurat wspomnianego w tytule recenzji detergentu jest dość dyskusyjny, biorąc pod uwagę, że sporo osób, które mają problem ze zwykłym szamponem, jest uczulone właśnie na ten składnik. Ja uczulona nie jestem, ale na wszelki wypadek uprzedzę, bo składu w KWC póki co, nie ma.

Działanie: Niezbyt mocno oczyszczający szampon, który sprawdzi się przede wszystkim przy suchych włosach i suchej skórze głowy. Pieni się dość kiepsko i jest przez to niezbyt wydajny, ale też nie podrażnia przy codziennym używaniu i nie wysusza skalpu ani włosów na wiór. Trochę wspomagałam się nim, kiedy zaszkodził mi inny szampon i skóra głowy wymagała znormalizowania - w takim wypadku dobrze się sprawdza. Nie polecam go natomiast, jeśli ktoś ma bardzo duże problemy z przetłuszczaniem lub intensywnie olejuje włosy - jest spore ryzyko, że nie domyje tego, co powinien. Nie daje sobie rady także ze stylizatorami. Ogółem, przy systematycznym używaniu, włosy raz na jakiś czas domagają się porządnego oczyszczenia, będąc przeciążone, matowe i częściej plączące się. Za to naprawdę rekompensuje włosom i skórze szaleństwa ze stylizacją lub pielęgnacyjne porażki. Nie jest jednak moim ulubieńcem w swojej kategorii, bo znam kilka szamponów, po których włosy wyglądają o niebo lepiej. Z tym szamponem układają się niestety, średnio, są przyklapnięte, łatwiej się plączą i są matowe.

Kwestie techniczne: Niezbyt gęsta konsystencja i umiarkowane spienianie się przekładają się na niezbyt dobrą wydajność. Za to szampon jest prawie bezzapachowy i da się go często uświadczyć w promocji.

Podsumowując: Polecam raczej tylko przy problemach z alergią.

Dla skłonnych do alergii? To chyba żart!

Mam bardzo wrażliwą skórę głowy i mogę pozwolić sobie jedynie na szampony apteczne, albo z naturalnym składem. Ten szampon niby dla wrażliwców ma na drugim miejscu w składzie silny alergen - Cocamidopropyl Betaine! Który wg polskich źródeł jest całkiem bezpieczny, a w USA w 2004 został ogłoszony alergenem roku:

Po kilku godzinach po użyciu tego szamponu miałam swędzącą głowę , łupież i leciały mi włosy. Żeby nie było, przepisała mi go "dermatolog". To by było na tyle po nawilżającym szamponie. 30zł za alergen w czystej postaci.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Ukojenie dla swędzącej skóry głowy

Szampon kupiłam, gdy borykałam się z problemem swędzącej skóry głowy, który wynikał z przesuszenia jej szamponami z SLS i innymi paskudztwami - kiedyś nie miałam świadomości jak ważne są składy kosmetyków.
Faktycznie przyniósł dużą ulgę, skóra głowy była dzięki niemu nawilżona i odżywiona, ale mycie nim włosów kilka razy pod rząd dość mocno obciążało moje włosy, które szybciej zaczęły się przetłuszczać.
Teraz, gdy doprowadziłam mój skalp do stanu normalnego, nie muszę już używać tego szamponu, ale w razie problemów wiem czego szukać w aptece :)

Plusy:
- przynosi ulgę przesuszonej i swędzącej skórze głowy,
- dobrze oczyszcza i nawilża skalp,
- jest bardzo delikatny dla włosów,
- nie zawiera substancji zapachowych i barwników,
- nie szczypie w oczy,
- adekwatna cena do jakości i wydajności.

Minusy:
- przy dłuższym używaniu obciąża włosy, które zaczynają się bardziej przetłuszczać.

Polecam każdemu kto ma problem z przesuszoną skórą głowy !

Ilość zużytych opakowań: 1 / 200 ml