Giorgio Armani, Code Ultimate Femme EDP

Giorgio Armani, Code Ultimate Femme EDP

Nowa, kwiatowo-orientalna wersja damskiego klasyka - Armani Code, zaprezentowanego w 2006 roku, będzie dostępna jesienią 2014. Nawiązuje do kobiecego piękna, delikatności i zmysłowości. Armani Code Ultimate Femme przybyła jako następca wersji dla mężczyzn Armani Code Ultimate z 2012 roku, w charakterystycznym flakonie o ciemno-niebieskim kolorze z kwiatowym motywem na gładkim szkle.
Zapach ogłasza się jako kombinacja delikatności i szyku, bogata w aromat arabskiej kawy i wanilii.

Nuty zapachowe:
nuty głowy: gorzka pomarańcza, imbir, sorbet gruszkowy,
nuty serca: kwiat pomarańczy, jaśmin wielkolistny, kawa,
nuty bazy: wanilia, egzotyczne drzewa.

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Wykorzystała: kilka próbek

Przebogata slodycz

Sliczna, przebogata slodycz. Mamy tu czekolade, karmel, mase pomaranczy, kawe i fajne nuty drzewne. Jest slooodko, upojnie, fajnie. Zaczarowalam sie od pierwszego, probkowego uzycie i teraz maniakalnie zuzywam kolejne probki (moze czas na flakonik ;-)) ).
Jedyna wada jest fakt, ze ta sliczna, poczatkowa faza dosc szybko znika z mojej skory. Pozniej tez jest fajnie, ale juz nie tak upojnie.
Ale generalnie zapach jest bardzo udany :-).

Edit: Odejmuje jedna gwiazdke, bo jednak koncowa faza mnie bardzo meczy - a ta akurat jest niesamowicie trwala.

Zwolenniczki jadalnych zapachów wąchajcie :)

Klasycznego Code EDP nie znoszę. Ultimate Code są zapachem słodkim, w kategorii gourmand. Jest kawa, jest imbir, gruszka. Czego nie wyczuwam? Nie ma tu gruszki. Kawa jest delikatna i tylko na chwilę. Później zapach nazwałabym ciasteczkowo-sernikowym. Jest nutka imbiru, może nie tak oczywista, ale jest. Jest słodko i tylko odrobinę przypomina klasyka na szczęście. Mnie nie powalił. Nie lubię pachnieć jak cukiernia. Lubię słodkie zapachy, ale nie w takiej stylistyce.
Spodziewałam się bardziej intrygującego, kobiecego zapachu. A tu kolejny ciasteczkowy twór. Troche szkoda.

Zwolenniczki jadalnych zapachów polubią nową odsłonę Code.

Używam tego produktu od: próbka
Ilość zużytych opakowań: żadnego