Bielenda, Face Clinic Professional, Argan Cleansing Face Oil (Uszlachetniony olejek arganowy do oczyszczania i mycia twarzy + pro-retinol)

Preparat w formie lekkiego Hydrofilnego olejku przeznaczonego do do oczyszczania i mycia twarzy , która w wyniku starzenia i czynników zewnętrznych traci swoją sprężystość, jędrność i elastyczność.
Zawiera połączenie substancji myjących, olejku arganowego z pro-retinolem, co sprzyja poprawie jakości naskórka, jego regeneracji i odbudowie. Olejowa formuła zamieniająca się pod wpływem wody w piankę, rozpuszcza wszelkie zanieczyszczenia podatne na działanie tłuszczu i wody: zmywa makijaż, upłynnia sebum, oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i odświeża ją.
Olejek daje efekt satynowej miękkości naskórka, wygładzenia, nie obciąża skóry przy jednoczesnej natychmiastowej redukcji uczucia suchości i dyskomfortu.

z pompką
olejek
>100ml

Jest ok

Zachwycona koreańskimi olejkami do mycia twarzy postanowiłam poszukać tańszych i bardziej dostępnych zamienników. Olejek ten ma kilka rodzai, jest calkiem fajny wybór. Zdecydowałam się na kilka, w tym ten konkretny, ponieważ tego dnia reszta z tej serii była wyprzedana.
Na poczatku przeraził mnie kolor. Jest łudząco podobny do przeciętnego oleju używanego w gastronomii. Konsystencja rowniez pozostawia nieco do życzenia. Zbyt oleista porównując ją do koreańskich poprzedników.
Zapach jest intensywny, ale da radę sie przyzwyczaić.
Dobrze myje. Co do tego nie mam zastrzeżeń.
Pozostawia skórę nieco zbyt błyszczącą w moim mniemaniu, ale po tym i tak nakładam inne kosmetyki.
Ogólnie spełnia swoje zadanie.

Średniak

Ze wszystkich olejków Bielendy, jak do tej pory ten najmniej mi odpowiada. Przede wszystkim przeszkadza mi mocny zapach, taki jakby migdałowy, kojarzy mi się z aromatem do pieczenia. Samo działanie nie jest złe, olejek dobrze oczyszcza skórę i pozostawia ją miękką i gładką. Przyczepić się mogę jeszcze do opakowania. Pompka dozuje zdecydowanie za dużo produktu, przez co staje się on mało wydajny. Mi butelka wystarczyła na miesiąc oczyszczania twarzy rano i wieczorem.
Podsumowując, nie jestem zachwycona tym kosmetykiem, daje 3 gwiazdki i raczej już go nie kupię.

Totalna porażka

Chyba liczyłam na zbyt spektakularne efekty. Co prawda olejek oczyszczał skórę w przeciętny sposób, nie oczyszczając jej dokładnie, zaś sam pozostawał na niej nie do ruszenia. Miałam więc zanieczyszczenia i olejek na twarzy razem! Tragedia!

Dobry produkt

Olejek po nałożeniu na dłoń i dodaniu niewielkiej ilości wody zmienia się w kremowe mleczko, które przyjemnie i skutecznie oczyszcza skórę twarzy i szyi, jednocześnie ją nawilżając i natłuszczając .

Bardzo lubię ten olejek

Olejek arganowy z retinolem, który podobno pomaga na dojrzałą cerą i jeszcze ze skonnością do niespodzianek wydawał się bardzo dobrym rozwiązaniem i takim się okazał. Olejek po wylaniu jest płynny natomiast w zetknięciu się z wodą tworzy przyjemną pianke, taką delikatną. Stosuję go po zmyciu makijażu po prostu do umycia cery wieczorem najczęściej. Buzia jest w tedy taka nawilżona, gładka , mam wrażenie takiej miękkiej skóry , właśnie jakbym na nią nałożyła olejek , ale który się wchłonął. Taki jakby przyjemny film na skórze został. Ja go kupię na pewno, bo uspokaja moją cerę, nie zapycha i stanowi stały element mojej pilęgnacji.

nieomal OK

Ta wersja jest gorsza niż hialuronowy brat.
Po pierwsze nie ma tak oszałamiającego zapachu ;)
Po drugie nie nawilża w takim stopniu - a czasem miałam wrażenie, że nawet delikatnie wysusza skórę.
Zmywa makijaż, po zetknięciu z wodą tworząc mleczną emulsję.
Mało wydajny i odrobinę za drogi,

cudowny! polecam gorąco

Olejek odblokowuje pory i pozostawia świetnie oczyszczoną skórę,
nie wysuszając jej, odświeża ją, Cera po nim jest idealna, używam go od miesiąca jest jestem nim zachwycona pomimo, że jej mało wydajny ale daje super efekt polecam

Olejek do mycia twarzy

Olejek nie był zły, fajnie zmywało się nim twarz. Jednak w przypadku makijażu wodoodpornego trzeba było użyć olejku dwukrotnie by wszystko zeszło z twarzy. Jedyne co mi strasznie przeszkadzało to ten zapach.

Przyjemny i delikatny demakijaż

Olejki myjące są moim odkryciem ze względu na książkę o koreańskiej pielęgnacji twarzy, której zostałam fanką. W Polsce jeszcze do niedawna trudno było znaleźć olejek myjący. Na szczęście Bielenda zrobiła ogromny krok naprzód, oferując nam taki produkt za dość dobrą cenę :-).

Ten olejek bardzo lubię i ufam mu - rozpoczynam demakijaż właśnie od niego. Jeszcze mnie nie zawiódł - wręcz przeciwnie, zawsze wspaniale oczyszcza i bardzo dobrze rozpuszcza makijaż. Produkt godny polecenia.

Prosty wstęp do demakijażu.

Lubię olejki do zmywania makijażu.
Z tym tez się polubiłam.
Bałam się parafiny w składzie, ale jako ze od razu go zmywamy, nic mnie nie zapchało.
Nanosze go na lekko zwilżona twarz i masuję. Dobrze rozpuszcza nawet mocny makijaż przy dłuższym masażu. Potem wystarczy juz wacik z płynem micelarnym - bez tarcia, bez problemów.
Dobry produkt na początek demakijażu.
Polecam.

godny polecenia produkt

Na wstępie zaznaczę, jak w przypadku recenzji olejku różanego z Bielendy.
Ja olejków używam do rozpuszczenia makijażu,a nie do mycia twarzy (od tego są żele, pianki itp.).
Jako pierwszy produkt przeznaczony do demakijażu, ten olejek jest świetny.

świetny - ale to produkt do wstępnego oczyszczania, nie zamiast płynu do demakijażu

Jak w tytule - świetny produkt, ale trzeba wiedzieć, jak go używać. Myślę, że wątpliwości co do niego biorą się stąd, że jest używany jako kompletny produkt do oczyszczania twarzy. Ale tak nie jest - olejki stosuje się nie jako produkt końcowy, ale do wstępnego rozpuszczania makijażu, resztek sebum i zabrudzeń, a potem i tak cerę trzeba umyć dodatkowo, żelem czy płynem micelarnym.

Osobiście uwielbiam ten produkt i meczę go zamiennie z wersją z kwasem hialuronowym, nie zliczę już ile opakowań.

Używam go po zmyciu makijażu oczu mleczkiem lub płynem, daje świetne efekty wmasowywany potem prawie na sucho, tylko na zwilżoną twarz.
Mgiełka na oczach - tak, owszem, olejki po prostu tak mają, mnie to osobiście nie przeszkadza, można też unikać maziania nim po oczach.

Przede wszystkim lubię w nim to, że zostawia skórę nawilżoną, wypoczętą, taki demakijaż jej nie męczy.
Zawartość retinolu też na plus, choć oczywiście nie łudzę się że jakoś spektakularnie działa przez tą chwilę na twarzy. Ale jak jest, to lepiej niż gdy go nie ma :)

Ogólnie - polecam jako produkt do wielostopniowego oczyszczania skóry, świetnie się do tego nadaje.