Sebastian, Texture Maker (Uniwersalny spray do podkreślania tekstury włosów)

Sebastian, Texture Maker (Uniwersalny spray do podkreślania tekstury włosów)

Lekki, wszechstronny spray do podkreślania tekstury włosów. Zawiera kryształki soli morskiej dla matowego wykończenia. Zapewnia średnie utrwalenie i nie obciąża włosów.
Użyty na mokre włosy daje trwały efekt rozwichrzonej fryzury o wyraźnej teksturze.
Rozpylony delikatną mgiełką na suche włosy pozwala rękoma kształtować ekstremalnie widoczną teksturę.

Świetny dla cienkich i delikatnych włosów.

Moje włosy - cienkie, delikatne, puszące się, obcięte na krótko. Zazwyczaj do stylizacji używam past, kremów lub wosków. Spray jest dla mnie pewną nowością.

Opakowanie jest estetyczne i dobrze leży w dłoni. Aplikator działa bez zarzutu, wytwarza mgiełkę, nie sika strumieniem przez co aplikacja jest bardzo prosta.
Sam płyn ma delikatny, niedrażniący zapach, który utrzymuje się na włosach.

Używam go na mokre włosy. I teraz wyjścia są dwa. Albo pozostawiam do wyschnięcia w sposób naturalny albo podsuszam suszarką. Mam wrażenie, że przy suszeniu suszarką (i dodatkowo lekkim układaniu włosów na szczotkę lub przeczesywaniu ich palcami efekt jest odrobinę lepszy).

Po użyciu sprayu włosy są sztywniejsze ale absolutnie nie sklejone, mają zwiększoną objętość. Są wyraźnie odbite od skóry głowy i uniesione. Płyn nie obciąża, co przy włosach delikatnych i cienkich jest szczególnie ważne. Nie skleja, po jego użyciu można spokojnie dotykać włosów, układać na nowo i nie czuć, że coś na nich jest.
Zmywa się bez problemu, nie zauważyłam również by szkodził włosom.

Trudno mi określić wydajność bo opakowanie jest zupełnie nieprzezroczyste. Używam sprayu od ok 3-4 miesięcy i zostało go chyba około połowy. Przyznam od razu, że używam niewiele bo mam krótkie włosy i ok 2-3 psiki na jeden raz wystarczą.

Używam tego produktu od: 3-4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: ok. pół opakowania

Fajny spray do włosów

Po dobrych przejściach z kosmetykami z fimy Matrix zakupiłam sobie taki oto spray.

<b>Opis moich włosów: </b>
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt &#8222;naleśnika&#8221; czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno &#8211; ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane &#8211; od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień &#8211; obecnie naturalny lekko popielaty średni brąz. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg &#8211; trwała ondulacja &#8211; niestety wykonana makabrycznie &#8211; za dużo płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu &#8222;puchu&#8221; co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią. Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem. Obecnie są krótkie - efekt problemów z stylizacją (są oporne), ich typu i problemów z skórą głowy.

<b>Opakowanie: </b>
Eleganckie i bardzo gustowne. Posiada psikacz do mgiełek, a nie taki jak w lakierach, niektórych wodach termalnych i dezodorantów w sprayu. Nie wymaga mocnego nacisku.. Psika mgiełką, nie zacina się. Nie ma tu efektu kropel, więc produkt nie wycieka z opakowania zbyt dużo produktu.

<b>Działanie:</b>
Spray ten podkreśla w odpowiedni sposób włosy. Nie obciąża ich, delikatnie matuje, a jednocześnie podkreśla je tak, że widać ich fakturę. Czyli działa tak jak powinien - nie ma efektu przyklapu, włosy są wręcz lekko uniesione. Brak podrażnień skóry głowy - to ważne, bo ŁZS potrafi dać wtedy nieźle w kość. Nie skleja włosów - utrwalenie jest elastyczne, a przeczesanie włosów - czy to grzebieniem czy szczotką jest bez problemowe. Wygładza włosy - puch jest zminimalizowany. Jest wygodny w użyciu i nadaje się do użycia przed korzystaniem z suszarki jak i do stylizacji bez jej użycia. W obu przypadkach efekt jest taki sam, także nie trzeba używać stylizacji na gorąco.

<b>Dostępność: / Cena:</b>
Cena za ten spray jest doś wysoka. Jednak Spray jest bardzo wydajny (mam za sobą 1/8 opakowania ( a używam go od ponad 2 tygodni). Dostępność jest słaba - tylko w salonach fryzjerskich.

<b>Czy kupię ponownie?</b>
Tak, zdecydowanie tak. Jego działanie rekompensuje wysoką cenę sprayu - poza tym jest wydajny. Dzięki temu spray\\\\\\\' owi i kosmetykom z firmy Matrix przekonuję się, że stylizacja kosmetykami profesjonalnymi jest warta swojej ceny - pielęgnacja już niekoniecznie, ale styling tak.

<b>Podsumowanie:
Na plus</b>
Wydajność
Podkreślenie tekstury
Brak obciążenia i sklejenia włosów
Brak podrażnienia skóry głowy
Możliwość stosowania i na gorąco i na zimno
Wygodne w stosowaniu opakowanie

<b>Na plus minus:</b>
Cena
Dostępność

Spray dostaje 5 gwiazdek - mimo wysokiej ceny jego działanie ją rekomensuje. Polecam ten spray każdemu kto szuka dobrego i wydajnego stylizatora w sprayu.

Używam tego produktu od: ponad 2 tygodnie