Clarena, Hydro, Hyaluronic Tonic (Nawilżający tonik do twarzy z kwasem hialuronowym)

Tonik Clarena Hydro Hyaluronic Tonic o nowej, pozbawionej parabenów, silikonów i olei mineralnych formule. Stworzony na bazie kompleksu PENTAVITIN, który zwiększa poziom wilgoci w skórze. Zawarty w Clarena Hydro Hyaluronic Tonic kwas hialuronowy oraz ekstrakty z herbaty i alg zapewniają wygładzenie i odświeżenie naskórka. Clarena Hydro Hyaluronic Tonic usuwa pozostałości makijażu oraz przywraca naturalne pH, umożliwiając tym samym lepsze wchłanianie składników aktywnych z aplikowanych kosmetyków. Przeznaczony do pielęgnacji cery suchej, odwodnionej z tendencją do nadmiernego łuszczenia.

Delikatna ochłoda

Cóż tonik jako tako spełnia swoje zadanie delikatnie chłodzi oczyszcza. Krem z tej samej lini jest moim ulubieńcem jednak nie mogę powiedzieć tego o toniku. Działanie widoczne było dopiero gdy zastosowała całą serię co poprawiło moja opinie o nim.

W porządku

Nawet go polubiłam. To przykład takiego niezłego toniku na nasz rynek. Nawilża słabo jak na produkt z kwasem hialuronowym, ale tonizuje i odświeża, a głownie o to chodzi. Jest wydajny, łatwo dostępny w niektórych aptekach internetowych. Tak poważnie przyczepiłabym się tylko do pompki, produkt z niej wystrzeliwuje, co mnie drażni. Tonik przypomina wzbogaconą wodę, więc nie plami, ale mimo wszystko można by to poprawić. Nie jest to też wada akurat mojego egzemplarza, miałam też tonik z witaminą c tej samej firmy i problem z pompką był ten sam.

Jeden z lepszych toników jakie miałam

Na pierwszy rzut oka spodobało mi się rozwiązanie zastosowanie do dozowania toniku - bardzo lubię takie pompki w tonikach głównie dlatego, że nie nie muszę wyciągać kosmetyku z szafki, a jedynie podłożyć wacik i przycisnąć 3-4 razy.
Niezmiernie rzadko mi się zdarza, aby bo stonizowaniu skóry przemknęła mi myśl o pominięciu kremu, lub chociaż nieużyciu go od razu. A jeszcze rzadziej, abym faktycznie o kremie zapomniała. Tonik świetnie działa na moją skórę, odczuwalnie ją nawilża, koi i odświeża. Po użyciu skóra nie jest podrażniona ani ściągnięta czy lepka. Przy regularnym stosowaniu zdecydowanie ładniej wygląda, jest mniej szorstka, a za to przyjemna w dotyku, bardziej elastyczna i odprężona. No i świetnie nawilżona. Jest moim niezbędnikiem nie tylko rano i wieczorem, ale też po użyciu maseczek oczyszczających czy peelingu - uspokaja skórę dodatkowo nawilżając ją.

Gdybym już musiała się do czegoś przyczepić to miałabym dwie uwagi, nie wpływające jednak na jakość produktu:
- logo firmy bardzo szybko starło się z butelki. Zdjęcie zrobiłam ponad tydzień temu, dzisiaj już prawie nic nie zostało z napisu
- odczułam brak informacji o toniku na butelce. Wszystko jest na kartoniku (łącznie ze składem), który od razu wyrzuciłam. Czasami lubię wrócić do informacji od producenta i do składu.

przyjemny zwyklak

Zalety:
- delikatny zapach
- umiarkowane nawilżenie
- umiarkowanie zachowane ph
- wydajny

Wada:
- słabe działanie jak na kosmetyk z kwasem hialuronowym
- taka wzbogacona trochę woda

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 op