Matrix, Total Results, Heat Resist, Blowout Tamer, Shape Enhancing Gel (Żel termoochronny do suszenia)

Termoochronny żel do włosów sprawia, że stylizacja utrzymuje swój kształt przez długi czas. Ponadto żel przygotowuje włosy do stylizacji przy pomocy suszarki oraz podkreśla naturalny ruch włosów. Znacznie ułatwia stylizowanie włosów i skutecznie chroni włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Produkt zawiera w swoim składzie technologię Heat Screen Technology, Hydra-Sugars oraz Xylose.
Sposób użycia: Nałóż na wilgotne włosy. Układaj włosy przy pomocy okrągłej szczotki i suszarki do włosów.

Sympatyczny żel wygładzający włosy

Po raz kolejny przekonuję się, że kosmetyki profesjonalne jeśli chodzi o styling są jak najbardziej dla mnie.

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Wygodna tubka. Bez problemu się z niej wyciska produkt. Zamknięcie na klapkę dobrze działa i nie otwiera się bez potrzeby. Otwór jest jak najbardziej ok.

Konsystencja jest żelowa, bardziej przypomina mi ona żel do włosów. Nie ścieka z palców, bez problemu zaś się nabiera i nakłada na włosy.

Kosmetyk ładnie wygładza niesforne pasma na moich włosach. Nadaje się do nich jak i na gorąco jak i na zimno - bez suszarki. Chroni przed nią, a jednocześnie ładnie wygładza włosy. Usuwa efekt wszelakich puchatych włosów dając im efekt nawilżenia. Przy okazji nie daje efektu przyklapu oraz przetłuszczenia włosów. Nadmiar można bez problemu wyczesać. Produkt więc spełnia swoją funkcję.

Cena jest wysoka, ale produkt jest b. wydajny. Niestety obecnie został on wycofany (cała seria Total Result uległa przemianie i w starych formułach nie istnieje). Produkt był dostępny w sklepach fryzjerskich. Ze względu na fakt wycofania obecnie już go nie kupię, a szkoda, bo jest b. dobry. Polecam go wam - a nuż uda się go dorwać.