Burt`s Bees, Revitalizing Lip Balm With Blueberry & Dark Chocolate (Rewitalizujący balsam do ust z borówką i ciemną czekoladą)

Pojemność 4,25 g

Rewitalizujący balsam do ust zawierający znane przeciwutleniacze w postaci oleju z nasion czarnej borówki oraz kakao, zapewni Twoim ustom dogłębną odnowę i nawilżenie. Wzbogacony w masło kakaowe balsam pozostawi Twoje usta miękkie i zregenerowane.

Niby wszystko dobrze, a jednak...

Zakup omawianego balsamu do ust był moją pierwszą przygodą z marką Burt\'s Bees i może moje oczekiwania wobec niego były nieco na wyrost, stąd lekki zawód?
Źródłem rozczarowania jest bowiem to, że efekt nawilżenia uzyskany przy jego użyciu jest wg mnie powierzchowny i krótkotrwały, a to duży mankament. Zwłaszcza, że przykładam dużą wagę do pielęgnacji ust, które, gdy po niego sięgałam wcale nie były zniszczone, wręcz przeciwnie. Zadaniem balsamu nie było więc nawet dogłębne ich odżywienie, lecz raczej utrzymanie ich nawilżonych i elastycznych. I owszem, nawilżenie i zdrowy połysk był, z tym, że utrzymywał się około kwadransa, po którym (jeśli nie ponowiłam aplikacji) następowało niemiłe uczucie ściągnięcia i napięcia.
Zachodzę w głowę, jak to możliwe przy tak bogatym składzie produktu, ale takie właśnie są moje spostrzeżenia:\\
Balsam o woskowo-przezroczystej barwie ma formę wygodnego w obsłudze i higienicznego sztyftu, więc sprawdza się zarówno w domu, jak i poza nim, choć trzeba uważać na niewielką skuwkę, która w plenerze łatwo może się zawieruszyć;)
Produkt bez trudu sunie po wargach, pokrywając je cienką warstwą, która nie klei się, ani nie migruje w niepożądanym kierunku. Użyty jako podkład pod pomadkę nie waży jej, ani nie roluje, co również na plus. Co do zapachu, początkowo nie byłam nim zachwycona, choć z czasem go polubiłam, mimo tego, że nie jest "jadalnym słodziakiem", po które najchętniej sięgam.
Jeśli więc podsumować wszystkie za i przeciw, bilans wychodzi pół na pół, dlatego produkt dostaje ode mnie 2,5 gwiazdki. Zwłaszcza, że w tej cenie, a nie raz nawet za mniejszą sumę udawało mi dokonać trafniejszego wyboru.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 w użyciu