Kiehl`s, Calendula, Herbal Extract Toner Alcohol-Free (Bezalkoholowy tonik do twarzy z nagietkiem)

Tonik marki Kiehl's zawierający ekstrakty roślinne oczyszcza i łagodzi skórę zarówno normalną jak i tłustą. Tonik jest bez alkoholowy.

oczyszczające, łagodzące
bez alkoholu
w butelce
płyn
>100ml

Dramat.

Recenzowany produkt kupiłam razem z dwoma innymi produktami marki, pod koniec ubiegłego roku. Na ich tle bardzo się wyróżnił, ale w sposób negatywny.

Mam cerę tłustą, lekko wrażliwą. Moja pielęgnacja opiera się przede wszystkim na nawilżaniu. Dwa razy w tygodniu robię peeling i raz w tygodniu używam maski oczyszczającej. Od toniku oczekuję odświeżenia i ukojenia skóry po umyciu buzi. Oczywiście tuż po nim leci dalsza pielęgnacja, ale wiadomo: tonik jednak ma dawać wrażenie odprężenia skóry. Nie oczekuję od niego gruszek na wierzbie, ale jeśli nie robi kompletnie nic to oznacza, że coś jest po prostu nie w porządku.

Produkt jest zamknięty w butelce, na której dnie pływają płatki nagietka. Ma roślinno-ziołowy zapach. Skład jest w porządku i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że tonik nie robi NIC. Po mojej cerze spływa jak po kaczce, jakby go na niej w ogóle nie było. Jest też dość suchawy w konsystencji, co jak na tonik jest paradoksem. Na początku używałam go w standardowy sposób, wylewałam na wacik i przecierałam buzię. Później spróbowałam inaczej, przelałam nieco do butelki z atomizerem i spryskiwałam nim twarz. Ta metoda również nie przyniosła rezultatu. Dodatkowo po jego użyciu moja cera była lekko zaczerwieniona i ściągnięta.
Pozostałe produkty marki okazały się świetne, a skoro Kiehl's oferuje możliwość reklamacji, po dwóch tygodniach walki z tonikiem zwróciłam go w salonie.
Pani była zaskoczona, kiedy usłyszała jak oceniam ten produkt, ale nie protestowała.

Podsumowując, jest to jeden z największych bubli kosmetycznych, z którymi przyszło mi się zmierzyć. Potęguje to fakt, że 125 ml toniku kosztuje 160 zł (!). Nie dorasta do pięt tonikowi z Ziaji, który ostatnio zużyłam, a ten kosztuje ok. 9 zł.

Drogie nic

Tonik zostawia lepką warstwę na twarzy.... i tyle.
Skóra jak była ściągnięta po oczyszczaniu, tak po użyciu nadal jest ściągnięta. Nawet w działaniu doraźnym tonik się po prostu nie sprawdza.
Jeśli chodzi o działanie długoterminowe, to... kompletnie żadnej różnicy. Problemy skórne ani drgnęły, jej stan się nie pogorszył, ani nie polepszył. Jakbym w ogóle nie używała tego produktu. A kosztuje majątek.

Nie robi nic :(

Niestety pieronsko drogi tonik, ktory nie robi nic na mojej skorze!
A przepraszam klei sie brrrr, nie wchlania sie, nie widze zadnej przyjemnosci w stosowaniu go i zero efektu na mojej cerze mieszanej.
Stosowalam kilka miniatur-ciagle dajac mu szanse ( w sumie wyprobowalam prawie 1 pelne opakowanie!). Za kazdym razem jak do niego wracalam bylam rozczarowana.
Hydrolat oczarowy dziala 100 razy lepiej a kosztuje 8 razy mniej!
Nie polecam

Czysta doskonałość

Tonik kupiłam po zużyciu próbki którą dostałam przy zakupie kremu Ultra facial. Różnicę w wyglądzie skóry zobaczyłam już po 2- óch (!!!) dniach używania. Nigdy nie miałam większych problemów z cerą więc nie wiem jak tonik poradzi sobie z bardzo problematyczną skórą u mnie efekt jest oszałamiający. Nie mam ani jednego małego nieprzyjaciele, do tego skóra jest delikatna i nabrała zdrowego blasku.

Szczerze mogę powiedzieć że gdybym miał wybrać tylko jeden kosmetyk do pielęgnacji który mogłabym zatrzymać to wybrałabym ten tonik.

Fantastyczny. Kupię kolejne opakowanie i kolejne i kolejne.

Używam tego produktu od: Od 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego (200 ml)