Estee Lauder, Double Wear, Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)

Długotrwały podkład, przez 15 godzin zapewnia świeży i naturalny wygląd, bez względu na pogodę i twoją aktywność. Nie zmienia koloru, nie zostawia smug i śladów na ubraniu. Teraz gładka cera, którą widzisz rano, pozostaje z tobą przez cały dzień.
Podkład zapewnia średnie krycie (lub wyższe w zależności od ilości nakładanych warstw) i naturalne, półmatowe wykończenie.
Beztłuszczowy, niekomedogenny, bezzapachowy, testowany dermatologicznie.

Krycie
średnie

Trwały

Produktu nie muszę chyba przedstawiać bo jest to jeden z najpopularniejszych podkładów wysokopółkowych.
Długo zastanawiałam się czy go kupić bo tyle zachwytów nad nim było aż około 1,5 roku temu stałam się jego posiadaczką.
Przede wszystkim kupując go kierowałam się trwałością i faktycznie podkład jest trwały, trzyma się bez poprawek dobre 8-10 godzin.
Posiadam kolor Desetr Beige odpowiedni dla jasnej karnacji ale nie bladej, bez różowych tonów, idealnie pasuje do mojej cery kiedy jej nie opalam.
Podkładu nie używam codziennie po pierwsze nie mam takiej potrzeby, po drugie wydaje mi się że przy codziennym używaniu wysuszył by cerę.
Nakładam jedną cienką warstwę zwilżoną gąbeczką, podkład jest z tych szybko zastygających, kryje średnio. Owszem można stopniować krecie ale wtedy na twarzy tworzy się typowa szpachla. Osobiście zależy mi na wyrównaniu kolorytu cery, przy większych niespodziankach pomagam sobie korektorem.
Nie ukrywajmy to podkład ciężki, nie nadaje się do bardzo wrażliwej skóry ani do suchej. Aby ładnie wyglądał trzeba dobrze nawilżyć buzie ponieważ podkreśla bardzo suche miejsca a nałożony za dużo również zmarszczki i bruzdy. Przy tym produkcie trzeba mieć doświadczenie i nauczyć się go nakładać ponieważ może wyglądać bardzo nieestetycznie.
Dużym minusem jest butelka bez pompki, często wylewa się na dłoń zbyt dużo produktu.
Nie zmienia koloru ale niestety ślady na ubraniu zostawia.
Według mnie to bardzo dobry produkt do zadań specjalnych ale nie na codzień.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1367621].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry

Bardzo dobry podkład, bardzo trwały
Wytrzyma każdą imprezę , wesele , ale..
- niestety gama kolorystyczna dla mnie jest dziwna w PL
-brak pompki
-zapach alkoholu
-wysusza skórę po częstym stosowaniu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1365176].usefull || 0 }}% pomocna.

cudowny!

Podkładu absolutnie nie używam każdego dnia tylko na "wielkie wyjścia", kiedy muszę wyglądać dobrze cały dzień/noc. Moim zdaniem jest to typowy podkład do takich zadań i nie nadaje się do codziennego użytkowania. Uwielbiam go, jednak uważam, że ma tyle wad co zalet.
Zalety:
-idealna twarz, pełne krycie
-cudowna trwałość
-satynowe wykończenie
-super odcienie
Wady:
-brak pompki ( ile razy wylałam na rękę solidną porcję, która wystarczyłaby na dobre dwa użycia)
-jego krycie może być w ciągu zwykłego dnia wadą (efekt maski)
-lubi osadzać się w suchych miejscach
-mocno alkoholowy zapach
- raz zapomniałam się i mimo ostrzeżeń producenta użyłam go pod oczy, piekło niemiłosiernie i wysuszyło skórę na wiór
-cena
-bardzo się utlenia, diametralnie zmienia kolor na skórze
-bardzo szybka zastyga, dlatego trzeba go sprawnie nakładać

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1362976].usefull || 0 }}% pomocna.

Bobbi Brown - Jak dobrać róż do policzków

Cudeńko

Podkładu nie używam na co dzień tylko kiedy mam wieksze wyjścia i muszę wyglądać dobrze przez długi długi czas bez poprawek oraz kiedy wiem ze bede cały dzien poza domem i nie mam czasu na "monitorowanie" stanu mojego makijażu. Nigdy mnie nie zawiódł, jest jednym z nielicznych podkładów do których wracam i nawet cena mnie nie zraża, bo po prostu warto. Nie polecam stosować go na co dzień, bo jest to bardzo ciężki i kryjący podkład do zadań specjalnych.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1362946].usefull || 0 }}% pomocna.

Stara miłość nie rdzewieje :)

Podkład, którego używam z przerwami od kilkunastu lat i do którego co jakiś czas wracam, w zależności od sezonu czy stanu mojej cery. Podkład średnio radzi sobie z maskowaniem większych niespodzianek na twarzy, dlatego nakładam go głównie wówczas, gdy cera jest "uspokojona". Szeroka gama kolorów sprawia, że idealnie można go dopasować, również sezonowo.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1354756].usefull || 0 }}% pomocna.

Rozczarowanie

Kupiłam z polecenia pani w Sephorze (w zasadzie tylko ten chciała mi pokazać... ale uprzejmość pań z Sephory to temat na dłuższy wywód :/), szukałam podkładu w jasnym, neutralnym odcieniu, bardzo mocno kryjącego, jeszcze mocniej matującego i na dokładkę jeszcze trwałego.

Niestety, podkład Estee Lauder spełnia tylko to ostatnie wymaganie, bo rzeczywiście, trzyma się cały dzień, wytrzymuje to, że milion razy dziennie wycieram nos, co niewątpliwie nie jest częstą cechą podkładów :)

Odcień 1W1 jest na moją wyjątkowo bladą skórę nadal trochę za ciemny, ale jestem w stanie to przeżyć, chodziłam już z gorszą pomarańczą na twarzy (khem, khem, na przykład odcień 01 z podkładu all mat plus z Catrice :p).

Kolejnym moim zarzutem względem niego jest krycie. Serio, to jest ten najmocniej kryjący podkład na rynku (z wyjątkiem dermacolu)? Prześwitują spod niego moje lekko zaczerwienione policzki (podkreślam, nie mam jakichś mocno czerwonych policzków), prześwitują wszystkie pryszcze, koloryt jest słabo ujednolicony.

Świecę się w nim okropnie, jak w każdym podkładzie zresztą, jednak od podkładu z wyższej półki, który obiecuje brak świecenia mogę oczekiwać spełnienia obietnic. Używam pudru Stay Matte z Rimmela na całą twarz plus ryżowy na nos.

Brak pompki - to jest nie do wytłumaczenia dla mnie, wylewanie go na rękę jest niekomfortowe, zwłaszcza że jest on dość płynny, więc trzeba pilnować żeby nigdzie z dłoni nie skapnął, żeby nie wylało się zbyt dużo, żeby nie ubrudzić buteleczki. Nie po to ktoś mądry opatentował pompki, żeby wielce elegancka (khem, khem nadęta i pretensjonalna) marka Estee Lauder z nich nie korzystała, narażając na dyskomfort swoje klientki. W imię czego? Opakowanie nie straciłoby wizualnie gdyby znalazła się pompka, jedynie zakrętka musiałaby być trochę większa.

Podsumowując, przy podkładzie za 180 zł moje oczekiwania były odpowiednio wyższe niż przy zakupie podkładu drogeryjnego. Double Wear niestety ani im nie sprostał ani nie spełnił obietnic składanych przez markę i bardzo żałuję jego zakupu. Może gdy ktoś ma skórę w lepszym stanie i mniej świecącą w strefie T, sprawdzi się u niego, ja jednak jestem tym produktem rozczarowana.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1349126].usefull || 0 }}% pomocna.

Do zadań specjalnych!

Zdecydowanie mój faworyt, idealny na długie wyjścia podczas których ciężko zapanować na tym co dzieje się z makijażem. Zaznaczę, że posiadam cerę tłustą ze skłonnościami do niedoskonałości, mi osobiście skóry nie wysusza, w przeciwieństwie do innych trwałych podkładów nie zaczyna się święcić chwilę po wyjściu z domu. Dla niektórych problemem może być fakt, że produkt praktycznie nie współpracuje z innymi kosmetykami (kremy, korektory, bazy), ja osobiście nie potrzebuje do niego żadnych "wspomagaczy", od czasu do czasu używam go z zieloną bazą inglota i pudrem, wtedy nic złego się z makijażem nie dzieje.

Plusy:
+ trwałość
+ krycie
+ satynowe wykończenie (pod warunkiem użycia rozsądnej ilości)
+ dobrze rozbudowana gama kolorystyczna (choć odcień 1C1, najjaśniejszy z chłodnych mógłby być zdecydowanie chłodniejszy)

Minusy:
- brak pompki utrudnia dozowanie produktu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1347341].usefull || 0 }}% pomocna.

KWC

Podkład idealny!
+średnie krycie które można podbudować do mocnego
+długotrwały: potrafie go nałożyć o 6 rano i o 21 ciągle mieć makijaż w praktycznie nienaruszonym stanie
+nie wygląda ciężko, ani jak maska o ile nałożymy go z rozsądkiem;) dla mnie wręcz przeciwnie - daje efekt drugiej skóry, dzięki satynowemu wykończeniu
+zastyga, dzięki czemu nie zostawia plam i nie trzeba go dodatkowo pudrować
+nie zapycha!! natomiast kluczem do tego jest po nim dokładne oczyszczenie buzi
+skóra po jego zmyciu wygląda normalnie, nie wygląda na zmęczoną, szarą
+bardzo dobrze radzi sobie z tłustą skórą, natomiast przy cerze suchej myśle, że osadzałby się w suchych miejscach

to czy jest bardzo ciężki to według mnie kwestia preferencji ;) czuć go na skórze, jednak nie na tyle żeby mi to przeszkadzało. Krąży w okół niego opinia ekstremalnie ciężkiego, co według mnie jest przesadą i myśle że niektórzy nakładają po prostu za grubą warstwę

Dla mnie nadaje się nie tylko na wyjścia, ale również na codzień, w te dni kiedy chcemy żeby makijaż wyglądał nienagannie przez pare ładnych godzin ;) sama lubie dać skórze odpocząć i ostatnio dość często przerzucam się na minerały. Wiem natomiast, że moge zawsze liczyć na Double Weara i że nigdy mnie nie zawiedzie!

Z minusów:
- nie nadaje się do fotografii, na zdjęciach twarz wygląda na kilka tonów jaśniejszą
-brak pompki

Jak najbardziej wart swojej ceny!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1335946].usefull || 0 }}% pomocna.

Niezastąpiony na większe wyjścia.

+ konsystencja
+ krycie
+ trwałość
- odrobinę ciężki podkład ( ale w zasadzie jest od zadań specjalnych, nie do codziennego stosowania, przynajmniej dla mojej cery ).
- trochę ciężko się rozprowadza.
Trwałość którą daje jest warta ceny produktu, używam go jednak jedynie na wieczorowe imprezy - do codziennego stosowania wolę coś lżejszego.
Twarz po kilku godzinach się nie błyszczy co jest sporym plusem.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1329211].usefull || 0 }}% pomocna.

tapeta

Produktu uzywalam przez kilka lat, mimo ze moja skora nigdy nie potrzebowala duzego krycia. Wtedy wydawalo mi sie, ze im lepiej zakryta buzia, tym ja piekniej wygladam. Podklad trzyma się dlugo, kryje jak zaden inny ale nie polecam go. Jest stanowczo za ciezki, Ladna cera go nie potrzebuje, a cera pelna wypryskow bedzie wygladala jeszcze gorzej. Lepiej o cere porzadnie zadbac niz potem ją zakrywac tym produktem.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1308106].usefull || 0 }}% pomocna.