Perfecta, Lip Balm, Softlips, Balsam do ust 5w1 SPF 15 'Pomergranate & Blueberry'

Pojemność 6,5 g

Formuła regenerująco-ochronnego balsamu do ust z technologią "Lip Perfecting" łączy 5 funkcji w 1 preparacie:
1. Nawilżenie - formuła z masłem Shea przywraca odpowiedni poziom nawilżenia także, najbardziej suchym ustom.
2. Odżywienie - kompleks antyoksydantów i witamina: A, C i E przynosi ulgę i regeneruje zniszczony i spierzchnięty naskórek ust.
3. Wygładzenie - likwiduje uczucie szorstkości, pozostawiając usta gładkie i jedwabiście miękkie.
4. Ochrona - SPF 15 chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
5. Blask - nadaje ustom delikatny, naturalny połysk.
Soczysty smak owoców.

Zawiera Benzophenone-3.

Balsam 1w1

Kiedyś balsamy do ust były w formie szminek i sztyftów- później przyszła moda na masełka w małych odkręcanych pudełeczkach. Ostatnio natomiast bardzo modne stały się balsamy do ust w formie odkręcanych jajeczek.
Podobny produkt zaproponowała w swojej ofercie firma Perfecta. Może nie do końca jest to forma jajeczka prędzej kostki ale opakowanie jest dość nowatorskie. Balsam znajdziemy w kilku wariantach smakowo zapachowych. Ja osobiście zdecydowałam się na połączenie jagód i soczystego granatu.
Producent określa produkt mianem kosmetyku 5w1, który ma nawilżyć, odżywić, wygładzić usta. Zapewnić im ochronę i ładny połysk. Z tych wszystkich obietnic zgadzam się tylko z jedną. Produkt faktycznie nadaje ustom lekki połysk. I niestety nic poza tym. Wyjątkowo kiepsko wygładza usta, wogóle ich nie odżywia, nie chroni przez niczym - ani słońcem, ani mrozem, ani wiatrem czy przesuszeniem. Tworzy na ustach zupełnie zbędną im warstwę, która w żaden sposób nie wpływa na kondycję ust. W dodatku za tą cenę można by spodziewać się czegoś więcej. Moim zdaniem to dość słaby produkt i na pewno nie wielofunkcyjny jak twierdzi producent.

Za tę cenę podziekuję

Kupiłam ten balsam ze względu na designerskie opakowanie oraz zawartość filtrów UV. Balsam pięknie pachnie i smakuje, ładnie się rozprowadza... i chyba na tym kończą się jego atuty. Produkt ten w ogóle nie nawilża, mam wrażenie że po prostu sobie siedzi na ustach jak ten król i nawet nie kiwnie palcem, żeby je zregenerować czy COKOLWIEK zdziałać. Równie dobrze mogłabym nałożyć wazelinę, która kosztuje 2zł i miałabym taki sam efekt natłuszczenia, chociaż ten balsam w zasadzie nawet tego nie robi. Po jego użyciu usta częściej mi pękają, pojawiają się brzydkie skórki. Nie polecam, wyrzucicie tylko pieniądze w błoto, kupując ten balsam.

Przyjemny smak i zapach

Balsam dostałam od taty na dzień kobiet, sprawdza się idealnie. Potem kupiłam go jeszcze mamie i przyjaciółce, obie są zadowolone. Produkt ma przecudowny zapach i smak, ciągle zlizuję go z ust. Wywołuje przyjemny efekt mrowienia i chłodu. Niestety, nie zostaje na ustach długo, trzeba go często nakładać. Nie nadaje się do mocno popękanych i suchych ust. Opakowanie też nie jest trwałe, raz balsam sam mi się odkręcił w torbie i cały się popsuł.

Zwyklaczek

Balsam do ust zakupiłam razem z czasopismem dla kobiet. Uzywam go ponad dwa tygodnie i jedyne co moge powiedzieć, że jest taki sobie. Oprócz smaku i opakowania nie mogę znaleźć w nim większej ilości atutów. Ciesze się że był to gratis i nie kupiłam go za pełną cenę. Uwaga: wywołuje efekt mrowienia, nie do końca przyjemny.

pieniądze wyrzucone w błoto

Kiedy skończyła mi się wazelina z ziaji, na którą zawsze mogłam liczyć, sięgnęłam skuszona ciekawym opakowaniem po balsam softlips. Już po kilku aplikacjach moje usta zaczęły piec z przesuszenia, stały się spierzchnięte i odznaczyły się skórki. Koszmar. Nie wiem jakim cudem ten kosmetyk został doskonałością roku Twojego stylu. Musiałam biec do apteki po pomoc w postaci balsamu Tisane, dzięki Bogu pomógł i w kilka godzin usta odzyskały miękkość. Uważam że balsam softlips jest wręcz niebezpieczny.

Chłodzi

Przegapiłam informację, a może wcale jej nie zawarto, że chłodzi. Bardzo, konkretnie chłodzi usta, więc jest idealny na lato.
Opakowanie wydaje się uroczym gadżetem, w praktyce jest niewygodne. Samo nakładanie do pewnego momentu ok, potem sprowadza się go niehigienicznego używania palców. Niby zawiera masło shea, niby nawilża. Dla mnie za słabo. Zostawia tak specyficzną warstwę na ustach, jakby były pociągnięte czym śliskim i oleistym. Jest słodki w smaku. Pachnie owocowo. Regeneracja go chyba jednak przerasta. Nie wiem jak inne wersje, ale w tym momencie nie chcę wiedzieć, używam sporadycznie, głównie leży i czeka na ciepłe dni.

słodka kostka

To co zachęciło mnie do kupna i przykuło moją uwagę w sklepie to kształt i wykonanie tego opakowania.
Jednak od razu trzeba podkreślić, że właśnie jest to bardziej urodowy gadżet niż faktycznie kosmetyk, który ma coś robić.
Kochane są te balsamiki do ust! :)

-piękne pachną, zapach jest ładny, a nie taki sztuczny czy syntetyczny
-są słodkie w smaku
-mają filtr SPF 15
-łatwa aplikacja (chociaż pod koniec już trzeba wydłubywać palcem resztkę)
-higieniczny
-nawilżenie ust jest średnie, ale dla mnie wystarczające.
-niestety niezbyt wydajne, starczyło mi to opakowanie na 3 tygodnie tylko
-producent trochę za dużo naobiecywał, te całe 5W1 to trochę ściema

Wykorzystała: kilka próbek

Przesłodkie

Balsam idealny na lato. Nie nawilża jakoś niesamowicie, ale na wiosenno-letni okres wystarczająco. Daje świetne uczucie chłodzenia. Dlaczego skradł moje serce? Zapach i, przede wszystkim, smak są niepowtarzalne. Świetne opakowanie sprawia, że każda koleżanka pyta gdzie to można znaleźć. Na zimniejsze okresy używam pomadki bebe. Ale teraz- tylko to.

taki sobie

+ ładne opakowanie, balsam jest dobrze zabezpieczony więc idealne do torebki
+ ładny owocowy zapach
+ posiada SPF 15
+ jest słodki w smaku

+/- nawilża, ale tylko jak produkt jest na ustach więc może bardziej natłuszcza?

- nie regeneruje
- nie łagodzi podrażnień

Mógłby być jednym z moich ulubieńców gdyby jego właściwości pielęgnacyjne były lepsze ponieważ potrzebuje dobrego ochronnego balsamu, a nie ładnego gadżetu.

Miły w ciepłe dni.

Balsam kupiłam na promocji w Rossmanie, bo chciałam wypróbować coś w takiej ciekawej formie.
PLUSY:
+ wygodne, małe opakowanie,
+ ładny zapach (mam wersję miętową)
+ wygładza usta,
+ daje uczucie chłodzenia, co jest miłe latem,
+ cena, na promocjach można dostać dosyć tanio.

MINUSY:
- nie nawilża zbyt mocno,
- mam wrażenie, że zbyt szybko "znika" z ust, dlatego nie za bardzo ma czas cokolwiek poprawić w ich wyglądzie.

Jak na lekki balsam do torebki w ciepłe dni, jestem na tak. Ale w zimie, kiedy usta potrzebują trochę mocniejszego nawilżenia, nie za bardzo się nadaje. :)

Kiepski

Kupiłam przypadkiem na promocji w tesco i niestety mimo niskiej ceny to pieniądze wyrzucone w błoto. Za tą cenę można kupić o wiele lepszy kosmetyk do ust w aptece.
Plusy:
Ładny zapach
Wygodne opakowanie

Minusy:
Nie spełnia podstawowej funkcji czyli WCALE NIE NAWILŻA UST- wręcz przeciwnie miałam wrażenie, że jeszcze bardzie je wysusza
Przeszkadza mi zbyt słodki smak na ustach, sprawia wrażenie chemicznego
Jest wydajny, ale co z tego gdy nie ma ochoty się go używać

A u mnie się sprawdził!

Balsam kupiłam przypadkowo w Rossmannie podczas promocji kolorówkowej. Od zawsze go chciałam przetestować, ale cena skutecznie mnie odstraszała. Jednak teraz pomyślałam, że raz się żyje, kupię i zobaczę. Przyznam się, ze wcześniej nie czytałam opinii o tym produkcie i jak zobaczyłam tyle złych zaczęłam pluć sobie w brodę, że mogłam kupić coś lepszego. No ale w końcu skoro się coś kupiło trzeba to zużyć. Zaczęłam stosować i nie wiem skąd tyle złych opinii o tym produkcie. U mnie sprawdza się fenomenalnie.
W momencie kiedy zaczęłam stosować miałam wysuszone i spierzchnięte usta. Dosłownie płatami mogłam odrywać skórę z ust. Balsam ma bardzo miłą konsystencję, nie roztapia się w kurtce. Jest zapakowany w przyciągające oko opakowanie - przezroczystą kosteczkę przypominającą kostkę lodu. Ma bardzo ładny zapach. Jeżeli można tu mówić o walorach smakowych to z przyjemnością stwierdzam, że smakuje również wyśmienicie, aż chce się zlizywać. Ma słodki, owocowy smak. Balsam bardzo łatwo aplikuje się na usta. Bardzo dobrze chroni on przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. U mnie rewelacyjnie odżywił, nawilżył i zregenerował usta. Dzisiaj mam usta jak z okładki czasopisma - gładkie, miękkie, bez pęknięć, skórek i innych "ustnych schorzeń".