Wibo, BB, Care & Manicure (Oddychający lakier do paznokci)

Wibo, BB, Care & Manicure (Oddychający lakier do paznokci)

Pojemność 8,5 ml

Oddychający lakier do paznokci o działaniu odżywczym i pielęgnującym. Zawiera filtr UV, olej z owocu granatu, algę brązową oraz keratynę. Zawiera Hexanal, opatentowany składnik, który gwarantuje poprawę kondycji paznokci już po 4 tygodniach stosowania.
Dostępny w czterech odcieniach.

Bardzo ładne pudrowe kolory

Z tych lakierów mam chyba wszystkie kolory - są śliczne, delikatne, pudrowe i wpadające w odcienie nude :)

Kosztują bardzo mało, a przy odpowiedniej oprawie możemy wyczarować z nich piękny manicure - jako baza nakładam Nail tek, potem 2 warstwy BB i na wierzch Seche Vite - efekt jak z salonu za grosze :)

Polecam odcienie różowe - pięknie prezentują sie na zadbanej dłoni.

Dla mnie bardzo ok lakier za niska cenę, polecam :)

Bardzo dobry

Mnie również zdziwiły te negatywne komentarze. Szukałam lakieru, który sprawi, że moje paznokcie będą wyglądały elegancko i zarazem naturalnie i tak się właśnie stało. Pierwsza warstwa wyrównuje płytkę a druga dodaję blasku efekt- delikatnie pomalowane paznokcie. Dla mnie OK gdyż takiego naturalnego efektu szukałam. Wydajność jest na plus ale trwałość pozostawia wiele do życzenia u mnie max 3 dni. Co do pędzelka dla mnie jest dobry, aplikacja bez żadnych problemów.

ach, ten pędzelek

Dobrze, że miałam kilka pędzelków do lakierów w domu. Bo tym, nie da się malować. Jest jakiś taki, no nie wiem, jakby szeroki, trudno to określić. Przez ten pędzelek robią się straszne smugi no i bez utrwalacza nie da rady. Czy poprawia kondycje płytki? NIE! Zawsze malowałam na naturalnych. Żadnych tipsów, żadnej hybrydy (czy jak to tam się zwie). I przez to, moje paznokcie są w masakrycznym stanie (zmywałam i następnie malowałam paznokcie co 2 dni). Myślałam, że ten lakier, to taka zabarwiona odżywka, no ale myliłam się. Niszczy tak, jak każdy inny lakier. Kolor? Nie narzekam, taki jasny beżowy, ładny. No ale cóż.
ZALETY:
+kolor
+dość tani
WADY:
-nie jest oddychający
-nie poprawia kondycji płytki
-ma OKROPNY pędzelek
-mało wydajny
-po prostu zwykły lakier

BB? NIe

Kupiłam ze względu na śliczny pastelowo różowy kolor, a nie jako odżywkę, więc tak będę oceniać. Jako zwykły lakier spisuje się całkiem ok. Cena i dostępność przemawiają na jego korzyść. Do gustu przypadło mi też opakowanie i pędzelek, którym (akurat mi) operuje się wygodnie. Jego trwałość przedłużam nakładając na odżywkę i wytrzymuje nawet 4 dni :)

Używa produktu od: próbka

Nie takiego efektu się spodziewałam.

Kiedy go kupowałam, miałam nadzieję że choć w jakimś stopniu podziała na moje pazurki. To kolejny badziew. Choć mam dwa piękne kolorki, to bez bazy i topu nie utrzymują się na paznokciach.. Osobiście powiem że lubię do niego wracać bo zachwycił mnie pięknymi nudami.

Lakier, którym nie da się malować

Szukałam lakieru, który nie obciążałby płytki paznokcia i ten wydawał się dobrym rozwiązaniem. Niestety po kilku próbach pomalowania nim paznokci dałam sobie spokój. Z kilku powodów:

- wąski pędzelek, którym ciężko dobrze nałożyć lakier,
- robią się potworne smugi, ani razu nie udało mi się uzyskać równomiernego pokrycia,
- bardzo długo schnie, nawet po kilkudziesięciu minutach (!) można go było ściągnąć z paznokcia bez zmywacza, nie mówiąc o robieniu się odcisków i zadziorków.

Ciężko mi nawet oceniać właściwości deklarowane przez producenta ze względu na to, że ta koszmarna aplikacja skutecznie mnie zniechęciła. Może za jakiś czas zrobię kolejne podejście, ale póki co wolę używać produktów, z którymi nie muszę się męczyć.

super!

Dziwią mnie aż tak negatywne oceny tego lakieru. Nie sądze wprawdzie, żeby miał on poprawiać kondycję paznokci, ale jako lakier spisuje się świetnie:
+ bogata paleta odcieni nude
+ dobra pigmentacja
+ dobra trwałość
+ łatwe nakładanie
+ bardzo niska cena

polubiliśmy się

od kilku miesięcy jestem miłośniczką hybryd, ale ostatnimi czasy naszło mnie na bardziej naturalny wygląd paznokci i odstawiłam zestaw do szafy. ponieważ kiedyś, w swej głupocie, dość agresywnie zdjęłam hybrydę z paznokci, mam na nich sporo białych plamek i ogólnie nie wyglądają najlepiej (po części to też kwestia choroby i ogólnie skłonności moich paznokci do uszkodzeń).

w Rossmannie wpadł mi w oko ten oto BB lakier - nawet nie ze względu na magiczne "BB" w nazwie, ale kolory - ładne, delikatne, mleczne nude. podoba mi się tez idea łączenia odżywki z lekkim kolorem (jak u O.P.I. tylko 10x taniej ;) ), ponieważ moje paznokcie "na goło" nie są obecnie zbyt wyjściowe i wolę coś upiększającego. ale przejdźmy do rzeczy:

+ kolory - cudowne!
+ cena - kilka złotych to nie majątek
+ wydajność i konsystencja - lakier jest dość rzadki, przez co dość wydajny
+ efekt na paznokciach - powiem tak: wreszcie znalazłam lakier, który nie wygląda jak lakier ;) po I warstwie paznokcie są ładniejsze, kolor jest wyrównany, białe ubytki złagodzone, a płytka absolutnie nie wygląda na pomalowaną (takie małe oszustwo, które uwielbiam). druga warstwa daje odrobinę lepsze krycie i bardziej "lakierowy" efekt, ale wszystko w subtelnym półmacie, bez efektu pomalowanych paznokci (przydatne zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy w miejscach, gdzie nie za bardzo wypada szaleć z manicure)
+ brak zapachu - miła odmiana po śmierdziuszkach z Rimmla i hybrydowych zapaszkach ;)

- pędzelek - dla mnie jest za cienki (uwielbiałam szerokie pędzelki z Rimmla)
- smugi - odwykłam od tak wąskich pędzelków i konsystencji innych niż hybrydy, więc na początku smugi były i to potężne, ale odrobina ćwiczeń i wychodzi mi jednolicie :)
- trwałość - nie powala, ale jeśli dobrze dobierzemy kolor to nie widać mniejszych odprysków (głównie za sprawą półmatowego, naturalnego wykończenia). no i za tę cenę to można na to machnąć ręką ;)

co do odżywiania - nie bardzo wierzę w to, że coś jest w stanie odżywić paznokieć, która jest tkanką martwą (stawiam na wcieranie olejków w skórki i macierz i suplementację od środka), ale na pewno ma szansę być dobrą warstwą ochronną i maskującą dla problematycznych płytek :)

ogólnie - bardzo polecam jako ekspresowy upiększacz i gwarancję efektu "no make up make up" na paznokciach ;)

Bardzo dobry

Posiadam lakier i naprawdę jestem zdziwiona aż tak negatywnymi komentarzami. Pigmentacja jest naprawdę super. Pędzelek jest dość cienki, ale przynajmniej rozwiązuje problem nakładania lakieru po bokach paznokcia żeby nie najechać na skórę, można zrobić to precyzyjniej. Pierwszy raz jak otworzyłam lakier miałam wrażenie, że pachnie jakimś owocem, ale po kolejnych razach już tak nie było. Ciężko mi się wypowiedzieć czy paznokcie są bardziej trwałe i zadbane po tym lakierze ponieważ nie stosuję go często na tyle aby zdążył coś zdziałać, ale na pewno nie łamały mi się paznokcie ani nie rozdwajały podczas noszenia go. Trwałość nie jest zła, prawie tydzień na paznokciach z top coatem.

4/5!!!

Cieszę się, że kupiłam ten lakier nie patrząc na recenzje, które krążą w internecie. Jestem zaskoczona, że lakier ma tak niską ocenę, bo dla mnie ten lakier jest naprawdę bardzo fajny.
Nigdy nie miałam kolorów typu "nude" więc wybrałam odcień 03. Lakier rozprowadza się dobrze (nie zostawia "grudek" o których można tu przeczytać) i już jedna warstwa mnie zadowala. Wbrew temu co tutaj wyczytałam - lakier schnie szybko (oczywiście są lakiery, które schną szybciej ale nie można narzekać). Jeżeli chodzi o trwałość to tutaj faktycznie - po dwóch dniach pojawiają się odpryski ale jeżeli ktoś lubi bawić się w malowanie paznokci to nie powinien to być dla niego problem ;) Także, nie ma co się sugerować ocenami tylko wypróbować i zobaczyć jak produkt zadziała na naszej płytce U mnie sprawdza się na 4 z plusem! :)

Rozczarowanie

Seria lakierów BB zwróciła moją uwagę fajnymi kolorami nude - do tego w Rossmannie akurat była promocja, więc skusiłam się na odcień nr 3.

+ kolory dla miłośniczek lakierów nude
+ niska cena

- po nałożeniu na paznokcie robi jakieś takie grudki - ciężko uzyskać jednolitą "taflę"
- niezbyt wygodny pędzelek
- zbyt rzadka konsystencja

Na temat właściwości pielęgnacyjnych nie będę się wypowiadać, bo i tak kładę zawsze lakier na bazę.

Niestety zawiodłam się na tym produkcie - a szkoda, bo przed jego wypróbowaniem myślałam, że dokupię w przyszłości jeszcze inne kolorki.

moje odkrycie

Dziwią mnie negatywne recenzje tego lakieru, bo dla mnie jest to świetny kosmetyk za niewielką cenę. Powiedziałabym nawet, iż jest to moje kosmetyczne odkrycie wśród drogeryjnych, tanich lakierów do paznokci.

Posiadam odcień 04- naprawdę piękny nude, wygląda bardzo elegancko na paznokciach.

Lakier ma klasyczny pędzelek, nie za szeroki i nie za wąski. Taki w sam raz, przypadnie do gustu posiadaczką różnych kształtów paznokci.

Sam lakier ma dość gęstą konsystencje, ale ja taką lubię, bo aplikacja wydaję mi się wówczas łatwiejsza.
Lakier nie smuży, kolor równomiernie pokrywa płytkę paznokcia. Szybko schnie.

Używam go solo, bo producent deklaruje również działanie pielęgnujące, więc odżywka jest już nie potrzebna.

Manicure jest błyszczący, wygląda elegancko i z klasą. Koleżanka z pracy używająca Diorów spytała ostatnio co mam na paznokciach, bo efekt jak z salonu ;-)

Oczywiście nie można mieć wszystkiego- trwałość manicure nie jest oszałamiająca, trzyma się bez skazy 1-2 dni, ale dla mnie to nie problem, bo i tak lubię malować paznokcie i przede wszystkim zmieniać kolory. Jeśli ktoś więc szuka lakieru, który będzie się długo trzymał, może być lekko zawiedziony. Dla mnie nie jest to powód do obniżenia oceny.

Ja polecam, na pewno dokupię jeszcze inne kolory z tej serii.

Ilość zużytych opakowań: jedna buteleczka