Wibo, French Manicure (Lakier do paznokci (nowa wersja))

Wibo, French Manicure (Lakier do paznokci (nowa wersja))

Pojemność 8,5 ml

Klasyczny, elegancki, zawsze na topie French manicure. Trwały i efektownie wyglądający lakier do paznokci, przeznaczony do samodzielnego wykonania subtelnego i delikatnego manicure. Nadaje paznokciom estetyczny i zadbany wygląd. Dostępny w czterech kolorach.

Średni

Bardzo ładnie wygląda na paznokciach, co jest jego dużym plusem, jednak jest bardzo nietrwały. Mimo że nakładam na niego top coat, który przy innych lakierach dobrze się sprawował, to nie jest w stanie długo wytrzymać.

Ostatnio miałam chęć na zrobienie sobie frenchu, to pojechałam do miasta kupić jakieś lakiery . Wybrałam właśnie te z wibo 01 (biały) i 03 (beżowy), ponieważ zachęcił mnie do ich kupna wygląd buteleczek :) Nie żałuję tej decyzji french miałam na paznokciach przez tydzień.

Lubię :)

PLUSY:
cena
dostępność
lubię taki kształt buteleczek z lakierami, ładny design
widać ile lakieru zostało i jaką ma konsystencję
konsystencja ok - nie jest gumowata ani zbyt lejąca
często wystarcza mi jedna warstwa na końcówkach, dzięki czemu nie mam grubego zakończenia paznokci
wygodny pędzelek
mogę nakładać nawet przy użyciu sondy do wzorków
nie swędzą mnie palce
szybko i ładnie wysycha
manicure na cały tydzień z głowy bez top coatu

MINUSY:
brak

Nie lubię

Przypadkiem przetestowałam dwa opakowania tego samego koloru. Pierwsze kupiłam, szukając jasnego, neutralnego frencha, drugie - tknięta wyjazdowym kryzysem. I od razu przypomniałam sobie, dlaczego się z nim nie polubiłam.

Po pierwsze, jest bardzo wodnisty, co normalnie uważałabym za plus - lubię rzadkie, półtransparentne lakiery, ponieważ raz, że wygodnie mi się nimi pracuje, a dwa - przy krótkich, nierównych paznokciach wyglądają delikatniej i nie podkreślają niedoróbek. Ten jednak nakłada się dziwnie, bez dokładnego otarcia z nadmiaru lakieru, tworzy nieestetyczne zacieki, które z niepojętych dla mnie przyczyn po prostu nie chcą schnąć. Nakładany oszczędnie, tak, że na pędzelku ostaje się minimalna ilość produktu, zdziera poprzednią warstwę, choćby nawet była już ona zaschnięta.

Po drugie, jest bardzo miękki, łatwo go zadrapać i odbijają się w nim wszelkie twarde powierzchnie. Dobry top nieco w tej kwestii pomaga, ale niewiele. Trwałość jest bardzo bidna, pierwsze odpryski pojawiły się już po jednym dniu noszenia.

Na plus zasługuje mocne, niebrzydkie opakowanie oraz kolor, który byłby bardzo ładny, gdyby tylko udało się go dobrze rozprowadzić na paznokciu.

O wydajności się nie wypowiem, gdyż pierwsze opakowanie odrzuciłam po kilku próbach, z nowym przemęczę się z konieczności przez najbliższy tydzień.

Mocno średni

Mimo pięknego koloru trudno odnaleźć w nim zalety.
Trzeba nałożyć co najmniej 2-3 warstwy, żeby paznokcie jakoś wyglądały, gdyż zostawia straszne smugi od pędzelka.
Co najbardziej mnie w nim denerwuje to fakt, że okrutnie wolno schnie. Po pół godzinie od malowania mogę mocno naciskając na paznokcieć wręcz zsunąć lakier (przy 3 warstwach). W efekcie chcąc mieć ładne paznokcie w środę, zaczynam malowanie w poniedziałek wieczorem, żeby każda warstwa zdążyła się zaklimatyzować.
Plus jest taki, że jak już ostatecznie stwardnieje to nie odpryskuje jakoś bardzo i dość długo się trzyma.

Ilość zużytych opakowań: 0,5