Sulphur Zdrój, Mineralny krem siarczkowy z witaminą A

Sulphur Zdrój, Mineralny krem siarczkowy z witaminą A

Mineralny krem siarczkowy opracowano wykorzystując 200 letnie doświadczenie w leczeniu wodami siarczkowymi chorób reumatycznych i chorób skóry.
Krem siarczkowy zawiera w swoim składzie cenne, aktywne składniki mineralnych wód siarczkowych z uzdrowisk Busko-Zdrój i Solec-Zdrój. Skuteczność wód siarczkowych została udowodniona w leczeniu chorób skóry (takich jak: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry) jak i chorób reumatycznych.
Działanie kremu zostało potwierdzone zarówno w badaniach aplikacyjnych jak i specjalistycznych badaniach aparaturowych. Stosowanie mineralnego kremu siarczkowego:
- Wyraźnie poprawia nawilżenie skóry
- Natłuszcza wzmacniając naturalną, ochronną barierę lipidową skóry
- Zmniejsza szorstkość i reguluje proces złuszczania naskórka
- Wygładza, ujędrnia i uelastycznia skórę poprawiając jej wygląd
- Lekko wyrównuje koloryt skóry zmniejszając widoczność rozstępów
- Krem szybko się wchłania, długo działa i poprawia ogólną kondycję skóry

Do twarzy i całego ciała.

krem
z pompką
> 100ml

okej

Kosmetyk ma bardzo silny zapach, który długo utrzymuje się na skórze. Osobiście używałam tylko na obszarze nóg (łydki, kolana, uda), ale to wystarczyło, żeby silna woń "słodkiej siarki" unosiła się za mną jak tren.
Balsam jest lekki, doskonale się rozsmarowuje nie pozostawiając żadnej tłustej warstwy. Butelka jest doskonała, bardzo wygodna w użyciu, pompka działa bez zarzutu.
Balsam dobrze nawilża, jednak nie poradził sobie z problemem rogowacenia przymieszkowego na mojej skórze, czerwone krostki na łydkach pozostały tak, jak były, choć dotąd wiele kremów nawilżających do ciała potrafiło zniwelować ten mankament.
Podsumowując : Wypróbowałam, ale więcej do niego nie wrócę, ponieważ nie spełnił swojego zadania przy mojej problematycznej, suchej i wrażliwej skórze łydek. Zapach jest moim zdaniem zbyt intensywny, choć jestem wyjąkowo wrażliwa na tym punkcie. Oceniam na zawyżone 4* - z powodu pierwszej recenzji.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka