Optymalna Tolerancja, Płyn micelarny do skóry bardzo wrażliwej i reaktywnej

Optymalna Tolerancja, Płyn micelarny do skóry bardzo wrażliwej i reaktywnej

Płyn micelarny do demakijażu Optymalna Tolerancja to preparat, który idealnie nadaje się do demakijażu skóry bardzo wrażliwej i reaktywnej. Niezwykła formuła zawiera micele, które umożliwiają usunięcie makijażu i zanieczyszczeń bez potrzeby pocierania.
Twarz i powieki są skutecznie oczyszczone z makijażu. Wrażliwa skóra jest odświeżona i ukojona. Fizjologiczne pH 5,5, identyczne z pH skóry.
Płyn wzbogacony kojącym pantenolem, znanym z właściwości łagodzących.

Bardzo nie lubię

Kupiłam go jakiś czas temu na promocji w Rossmannie 2+2. Skusiła mnie cena po rabacie i marka Mixa, którą polubiłam po używaniu kremu nawilżającego. Niestety rozczarowałam się. W porównaniu do innych, tańszych płynów micelarnych naprawdę słabo radzi sobie ze zmyciem makijażu. Niby nie podrażnia, ale żeby zmyć nim twarz musiałam się sporo "namachać" co w ostateczności skutkowało podrażnieniem w okolicach oczu.

jeden z ulubionych płynów

Jestem z niego zadowolona, starcza na długo. Nie podrażnia, nie ma zapachu. Pozostawia skórę oczyszczoną, miękką. Każdy może go używać.
Co najważniejsze dla mnie, bardzo skutecznie usuwa makijaż, widać jak schodzi cały tusz, podkład. Dzięki temu płynowi moja skóra jest gotowa na przyjęcie pielęgnacji. Sięgnę na pewno znowu po niego.

szału nie ma;)

Po przeanalizowaniu wieeelu pozytywnych opinii i dość dużej promocji skusiłam się na kupno tego płynu.
Producent jak zawsze obiecywał wiele- łagodny, dobrze tolerowany, usuwa makijaż bez pocierania.
W rzeczywistości podrażniał mi skórę. Myślałam, że tylko początkowo, ale po każdym użyciu tego preparatu (zużyłam już butelkę) dostawałam czerwonych plam i było mi ciepło w twarz. Poza tym nie poradził sobie z moim podkładem (pharmaceris), musiałam kilkakrotnie przecierać skórę- za pierwszym razem wacik jako tako czysty, za drugim już nie. Dopiero trzeci był jako tako czysty. Inne płyny zmywają cały makijaż za jednym razem, tym bardziej że nakładam go w znikomej ilości...
Na plus jest opakowanie i skład. Co do sposobu działania- oczekiwałam więcej. Chociażby to, żeby mi nie podrażniał buźki.
Podsumowując- szału nie ma, jak ze sklepowych półek znikną inne płyny, to go kupię;)

Eris film 2

Delikatny, ale nie radzi sobie z mocniejszym makijażem

Mam bardzo, ale to bardzo wrażliwe oczy. Dużo kosmetyków je podrażnia (bo i dużo przetestowałam poszukując ideału). I na mojej drodze wreszcie stanął kosmetyk marki, która słynie z produktów dla wrażliwców.
I faktycznie ten płyn micelarny jest bardzo łagodny - robiąc nim demakijaż oczy nie wywołuje żadnych nieprzyjemności. Ma też świetny stosunek ceny do ilości i w ogóle po jego użyciu czuje przyjemne ukojenie.
I wszystko byłoby super, gdyby nie to, że jest za słaby w zetknięciu z makijażem. Przy oczach muszę naprawdę się namachać, a i tak nierzadko budzę się ze śladami od tuszu, a dodam, że jest to tusz niewodoodporny (tym bardziej nie wiem jak by sobie poradził z takim wodoodpornym) - dlatego daję 3 gwiazdki za zgodność, bo przecież płyn micelarny powinien nie tylko koić, ale tez dobrze oczyszczać.
Jednak ze względu na przyjemnie tonizujące i kojące działanie używam tego micela w roli toniku - tu spisuje się idealnie i możliwe, że jeszcze do niego wrócę, bo cenę ma bardzo kuszącą :)

był fajny, ale się zepsuł

Kiedy pierwszy raz użyłam tego płynu byłam oczarowana, użwałam tylko jego do oczyszczania skóry twarzy. dzięki niemu cera się poprawiła i na dobre zapomniałam co to pryszcze. Niestety do czasu...
jakieś 2 miesiące temu kupiłam na zapas jedną buteleczkę, aby mieć gdy obecna się skończy. otwieram a płyn śmierdzi ropą!
No cóż, myślałam, że może złe przechowywanie czy coś w tym stylu. zużyłam 1/3 butelki i wyrzuciłam do kosza!. moja cera wyglądała jak twarz dojrzewającej nastolatki. sprawdzałam w każdej drogerii te płyny i wszystkie śmierdzą już ropą. Prawdopodobnie producent zmienił skład. niestety nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat. Szkoda, bo był naprawdę fajny.
Teraz przerzuciłam się na Bielendę i jest jak na razie fajnie.
Zostawiam jedną gwiazdkę ze względu na butelkę, bo tą zostawiam i przelewam aktualnego micela

Bez rewelacji

Dla mnie jest to produkt przeciętny. Niezbyt dobrze radził sobie z codziennym demakijażem oczu (a był na nich tylko tusz i ew. cień do powiek), a ponadto pozostawiał skórę lekko wysuszoną i bez toniku ani rusz. Mam suchą skórę i niestety płyn micelarny, który ją dodatkowo wysusza to nie dla mnie. Wydajność ok.

Rewelacja :)

Kupiłam ten płyn w zestawie z kremem do twarzy. Jestem oczarowana!

+ pięknie pachnie
+ świetnie usuwa zabrudzenia i makijaż
+ wydajny
+ nie podrażnia skóry twarzy
+ nie podrażnia okoli oczu

ideał

Skuteczny i delikatny. Doskonale oczyszcza, bez podrażnień i tarcia skóry. Moja skóra bardzo się z nim lubi. Zamknięty w wygodnej butelce, z której się nie wylewa. Polecam. Dla mnie jeden z lepszych.

Strzał w dziesiątkę

Większość płynów micelarnych i innych specyfików do demakijażu oczu powodowała u mnie pieczenie i łzy, na szczęście znalazłam Mixę i mimo, że czasem kupię coś innego na spróbowanie to zawsze wracam do niego.
Bardzo dobrze zmywa makijaż, nie uczula, nie wysusza nie powoduje pieczenia, jest genialny do wrażliwej i suchej skóry.
Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy mają delikatną skórę.
Zdecydowanie mój faworyt :)

Ulubiony

Mimo, że zmywam nim tylko makijaż oczu to dla mnie jest najlepszy. Delikatny, skuteczny, nie podrażnia i w dodatku wydajny. Dla mnie super, mimo iż stosowałam inne płyny micelarne i te tańsze i te droższe. Polecam!

Genialny

Używam go tylko do demakijażu oczy (i czasami do całej twarzy) i muszę powiedzieć, że jest niezastąpiony. Nigdy mnie nie podrażnił, nie uczulił, nawet kiedy dostanie się do oka nie sieje w nim spustoszenia. Jak na razie ideał. Cena też w porządku więc jak najbardziej polecam wszystkim wrażliwym cerom.
A, i naprawdę dobrze zmywa makijaż (bez niepotrzebnego tarcia skóry): wystarczy nasączyć waciki i na sekundę przyłożyć do oka.

Faworyt wśród płynów micelarnych.

Używałam tego płynu kilka miesięcy temu i byłam z niego bardzo zadowolona. Kupiłam go po przetestowaniu toniku Mixy, który bardzo przypadł mi do gustu i zachęcił do bliższego poznania marki.
Przez dobre dwa lata (lub nawet dłużej) byłam wierna płynowi micelarnemu Biodermy. Jednak nawet w cenie promocyjnej 1+1 w drogeriach Super-Pharm trzeba było za niego trochę zapłacić. Poza tym miałam wrażenie, że z czasem owe promocje robiły się coraz mniej opłacalne. Zakup płynu Mixy okazał się strzałem w dziesiątkę.

Plusy:
+ Produkt dokładnie zmywa makijaż, po jego aplikacji skóra nie jest zaczerwieniona ani podrażniona (mam cerę tłustą, ale wrażliwą).
+ Zapach, z tego co pamiętam pachniał delikatnie.
+ Opakowanie, dużo lepsze od tych Garnier, grubszy plastik, kilka razy mi upadła i nie pękła. Przetrwała również podróże samolotem.
+ Według mnie cena, jest to porządny produkt, który i tak raz na jakiś czas można kupić w promocji.
+ Wydajność standardowa.

Zaznaczam, że nie maluję oczu (nie używam ani cieni, tusz kilka razy do roku) więc nie wypowiem się jak płyn zmywa tego rodzaju kosmetyki. Ze standardowym zestawem podkład+korektor+puder nie ma żadnych problemów.

W mojej opinii produkt nie ma minusów. Kiedy mi się skończył kupiłam płyn micelarny Garnier (wersję różową) a teraz męczę wersję z olejkiem arganowym. Jak tylko ją zużyję wrócę do tego produktu, bo ze wszystkich płynów micelarnych jakich używałam ten okazał się najlepszy.