Butterfly Collection, Mineral Silk Foundation (Podkład matująco - wygładzający)

Butterfly Collection, Mineral Silk Foundation (Podkład matująco - wygładzający)

Jedwabisty, matująco-wygładzający podkład Perfect Mineral Silk Butterfly o delikatnym zapachu. Gwarantuje matową cerę i zapewnia doskonałe krycie. Ultralekka formuła nie zatyka porów, przez co skóra może oddychać. Rozprowadza się równomiernie, nie pozostawiając smug. Już niewielka ilość wystarczy na pokrycie całej twarzy. Aplikowany pędzlem, palcami lub gąbeczką stworzy naturalnie wyglądający makijaż bez efektu maski, który utrzyma się nawet przez 16h.

Używa produktu od: próbka

Złagodzenie uprzedzenia do tanich podkładów

Nie ukrywam, że nie darzę wielką sympatią podkładów - nazwijmy je ekonomicznymi. Mam wymagającą cerę, często obserwuje negatywną reakcję na jakiś produkt - począwszy od kremu poprzez nawet włosie pędzla do pudru.

Ostatnio spontanicznie zostałam na noc w domu rodzinnym - w mojej kosmetyczce była tylko pomadka, puder, kredka do brwi i tusz do rzęs. Cała reszta makijażu była improwizacją, bazującą na kosmetykach mojej mamy.

Większość podkładów jakie posiada ma właściwości rozświetlające, nawilżające (wiadomo, inne potrzeby) więc recenzowany podkład został w zasadzie jedynym kandydatem.

Z bardzo dużą dozą sceptycyzmu wybrałam kolor 3. Spodziewałam się pomarańczowej maziaji pozostawiającej smugi i efektu maski.

Zdziwiłam się, bardzo! Naturalnie nie stawiam go (uważam że byłoby bezcelowe) z podkładami, które używam na co dzień, ponieważ rozpiętość ceny jednak daje "fory" przy ocenianiu tego tańszego - mam też wobec niego mniejsze wymagania. To, że nie ma filtrów, skład też nie powala na kolana - przy tej szalonej cenie <10zł też jestem w stanie to zrozumieć.

Podsumowując, zgadzam się z Poprzedniczką, że mat ucieka po ok 4 godzinach i konieczne jest przypudrowanie. Jednak byłam autentycznie zadowolona z konsystencji, wtopienia się w koloryt cery (nie odcinał się ani od uszu ani od dekoltu), formuła jest gęsta ale da się z nią popracować bo nie zastyga błyskawicznie i daje możliwość korekt. Uważam, że jako podkład dla nastolatki zaczynającej przygodę z makijażem i budżetem równie nastoletnim albo awaryjny zakup - to po prostu dobry produkt.

niezły ,podobny do fluidu Celii

Chciałam kupić fluid matujący Celii,miałam go i był świetny.
Ale w ponad dwudziestu drogeriach go nie uświadczyłam.
W akcie desperacji nabyłam w sklepie z konfekcją ten podklad.
Plusy :
- rozprowadza się bez smug
- nie zapycha i nie powoduje zmian skórnych
- ładnie się stapia ze skórą tworząc pudrowy efekt
- wytrzymuje nawet 8 godzin
- ładna kolorystyka mam odcień 02 i jest idealny
- ładnie pachnie
- tani
Minusy :
- matuje na ok.4 godzin
- dostępność tragiczna

Można spróbować bo kolorystyka ładna i cena śmieszna.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w użyciu