Alphanova Sante, Natural Repair, Mains, Hydratant Réparateur Extrême (Nawilżająco - regenerujący krem do rąk)

Producent obiecuje kompleksowe działanie, regenerację zniszczonej skóry dłoni, głębokie nawilżanie i ochronę skóry suchej i bardzo suchej, a przy tym niekłopotliwą aplikację i szybkie wchłanianie bez pozostawiania kleistej warstwy.
Krem powstał w 99,29% z naturalnych składników, a 15,5% to substancje z ekologicznych upraw. Posiada certyfikaty Ecocert oraz "Bio" Cosmebio.

Robi swoje.

Miałam już swojego ulubieńca wśród kremów do rąk, krem Verimy, jednakże w tym sezonie okazało się, że jest kompletnie niedostępny w sklepach internetowych. Dlatego już Jesienią zaczęłam szukać kremu innej marki, który jednakże miałby skład oparty na podobnych substancjach, m.in na oleju migdałowym, oraz na braku składników niepożądanych przez moje dłonie, np olejków eterycznych. Zaczaiłam się więc na kilka produktow, które znalazłam, nie było tego wiele, ostatecznie zdecydowałam się na Alphanovę, ponieważ dotychczas miałam wspaniałe doświadczenia z tą marką.

Nie zawiodłam się, krem jest fantastyczny, niewiele brakuje mu do ideału, jakim była dla mnie Verima. Głównie chodzi o zawartość wody w składzie, niestety Alphanova ma jej w sobie więcej, przez co jest mniej treściwa, trzeba więcej i częściej aplikować, lecz poza tym... bajka.

Krem przepięknie pachnie migdałami i marcepanem, zapach jest prawdziwy, nie jest duszący. Bardzo przyjemną ma konsystencję, dość gęstą, ale wciąż kremową, nie maślaną. Po kilku pierwszych aplikacjach denerwował mnie, bo dłonie jakby się pod nim pociły, cały czas były wilgotne. Z czasem jednak przyzwycziły się do produktu. Obecnie krem wchłania się bezbłędnie, kilka chwil i ręce przestają się lepić, o poceniu nie ma mowy.

Doskonale nawilża i zostawia delikatną warstwę, która chroni przed mrozem, wiatrem i detergentami, lecz tak jak pisałam, ta warstwa to czysta przyjemność, żadnego klejenia, żadnych tłustych plam na klawiaturze.

Podczas mycia krem w dość sporej ilości się wypłukuje ze skóry, lecz jest ona w tak dobrym stanie, wypielęgnowana, że żadne siły zewnętrzne jej nie szkodzą. W Zimie moje dłonie są skazane na krem i to dobry. Ten polecam z czystym sumieniem, bo nie tylko natłuszcza zewnętrzne warstwy, ale także głębiej nawilża i regeneruje, tak jak to obiecuje producent. Gdy moje ręce zaczynają wołać o pomoc, kilka razy aplikuję i znów są w idealnym stanie.

Tubka zgrabna, miękka, mała i ładna, turkusowa, nadaje się do torebki, niestety zakrętka nie ma klapki, trzeba odkręcać, ale to już kapryszenie z mojej strony.

EDIT: Niestety krem nie sprostał potrzebom moich dłoni w ekstremalnych warunkach górskich. Dobry na lekkie przesuszenia, ale nie uchronił przed suchym i ostrym klimatem górskim, za to odejmuję gwiazdkę, musiałam się ratować zakupem innego kremu w ciemno, na szczęście udanym. W dodatku Natural repair jest mało wydajny. Starczyłby na cały sezon stosowany bardzo oszczędnie, co przy jego działaniu mija się z celem.

Ilość zużytych opakowań: Całe jedno