Yves Rocher, Les Plaisirs Nature, Poire Caramel EDT

Yves Rocher, Les Plaisirs Nature, Poire Caramel EDT

Odkryj limitowaną kolekcję powstałą specjalnie na magiczny, wypełniony oczekiwaniem przedświąteczny czas. Woda toaletowa Karmelizowana Gruszka to kwintesencja wszystkiego co kojarzy się ze świętami: słodyczy, domowych wypieków, stołu zastawionego smakołykami. Jeśli lubisz zapach gruszki - ten kosmetyk sprawi, że zacznie Ci mocniej bić serce. Jeśli nie jest to Twój ulubiony aromat - na pewno ucieszy osobę, która znajdzie wodę toaletową pod choinką.

Cena: 39,90zł / 100ml
/w/

Zakochałam się :)

Ogolnie nie jestem fanką słodkich zapachów. Te perfumy kupiłam w tamtym roku będąc jeszcze w ciąży, dlatego musiały poczekać do teraz :) uwielbiam je, na początku wyraźnie czuć gruszkę, która zamienia się z czasem w bardzo przyjemną, nieduszącą wanilię. I to nie prawda, że szybko się ulatniają, po prostu nos się przyzwyczaja do zapachu i przestajemy go czuć. U mnie w pracy, każdy kto wchodził do biura, mówił, że pachnie waniliowymi ciasteczkami :) szkoda, ze to była limitowanka..
Jak dla mnie idealne na sezon jesienno zimowy, bo dają wrażenie ciepła.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

świąteczna słodycz

Bardzo ładny, typowo zimowy zapach. Słodycz jest wyczuwalna, ale nie jest nachalna. Zapach niesamowicie ciepły. Właśnie kończę 100ml butelkę i już ubolewam, że nie będę mogła jej kupić ponownie (chyba, że znajdą się niedobitki na Allegro). Szokują mnie głosy o słabej trwałości tej wody, właśnie dziś psiknęłam się nią o 10:00, a teraz (20:30) nadal czuję wyraźny jej zapach i wcale nie muszę się wniuchiwać w ciuchy, żeby poczuć ten aromat, on sam wędruje mi raz po raz do nozdrzy. Reasumując, zapach perfekcyjny na zimowe wieczory.

Używam tego produktu od: 9miesięcy

Świąteczny smakołyk

Miałam nie kupować więcej nic z tej serii, jednak ciekawość wygrała. Uznałam, że nic nie tracę kupując miniaturkę. Jest to naprawdę fajna limitowanka - idealna na święta. Gruszka i karmel stanowią nie tylko dość oryginalne połączenie, ale tworzą ciepły, słodki nielukrowany zapach. Zwykle takich słodziaków mam dość po 2 tygodniach, jednak tego produktu używałam często i nie znudził mi sie. Nie kupiłabym 100 ml, jednak za rok chętnie urozmaiciłabym nim sobie ferie świąteczne.

Używam tego produktu od: ok miesiąca

Świteczne smakołyki i łakocia;)

Ten zapaszek dostałam od Syna pod choinkę, stwierdził, że będzie mi się podobał, bo jest taki inny,Jest piękny-słodziutki, jadalny, pychotka.Jak wszystkie z tej serii-może być nudny i męczący-trzeba używać na zmianę z innymi zapachami.Jest w nim faktycznie ciepło i magia świąt.Bardzo ładny słodziak, ale taki milutki-mniej nudny, niż zapachy z tej serii, bo tu już gruszka miesza się z karmelem, mniam mniam.Flakonik typowy, apetyczny kolorek pachnidła,twałość marniejsza od pozostałych, które posiadam z tej serii.Jestem bardzo zadowolona,że je mam-bedę do nich czasem wracać.

Używam tego produktu od: grudzień 2014
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 100 ml

Piękna... mgiełka

Zapach urzekł mnie od pierwszego użycia. Używałam żelu pod prysznic.

Zakupiłam wodę 100ml, a że jest to edycja świąteczna limitowana potem zakupiłam kolejne 4... Jako zapasy.

Zapach jest niesamowity, piękny. Mocno czuć gruszkę, ale taką słodką, deserową, namoczoną w słodkim syropie, nie wiem czy to karmel, ale całość daje piękny zapach.

Niestety trwałość jest tragiczna! I za to odejmuje gwiazdkę. Woda jest ulotna jak nasze myśli, nie czuć jej po kilku minutach. Niestety, jak jestem w domu cały czas się dopsiukuje mając flakonik na biurku. Nie wyszłam z nim jeszcze na miasto, bo to mija się z celem. Na szczęście jest to 100ml i nie widać zbyt dużego ubytku.

Flakonik jest prosty, identyczny jak każdy z serii PN.
Otworek z którego wypsikujemy wodę jest dość duży, ale mimo dużej dawki zapach i tak się nie utrzymuje.

Ja uwielbiam ten zapach, jest niesamowicie pozytywny na zimowe dni w domu. Otula ciepełkiem, radością i ślicznym zapachem słodkiej gruszki.
Ogromnym minusem jest trwałość niestety.

Ładny

Dałam aż 4 gwiadki, ale oceniam zapach jako zapach w swojej kategorii, również cenowej.

Na początku mi nie podszedł. Zwłaszcza, że nie przepadam za połączeniem karmel + owoce. Ale dałam mu jeszcze jedną szansę i to całkiem przyjemny, owocowy słodziak, dobry na jesień, zimę, a może i wiosnę - bo nie jest to zapach ciężki i intensywny. Najpierw mamy gruszkę, później wyczuwam karmel, który w efekcie przejmuje cały zapach. Jak na swoją kategorię całkiem trwały, chociaż tutaj szału nie ma, raczej niekontrowersyjny, bezpieczny, przyjemny.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

Słodycz na zimę

To naprawdę udany zapach YR, jest cudownie słodki, bardziej jabłkowy niż gruszkowy, wg mnie. Otula jak ciepły, miękki szal.
Trwałość zaskakująco dobra jak na produkty z tej serii, spokojnie wytrzymuje kilka godzin.
Zapach raczej na okres jesienno-zimowy, na lato się nie nadaje.
Chyba zrobię sobie mały zapas ;)

przyjemniaczek

Przyznaję się że na hasło" limitowana edycja" od razu chętniej mi się klika. Ubiegłoroczne,no i wcześniejsze edycje zimowych limitowanek Yves Rocher przeminęły bez wielkich rozrzewnień, no może oprócz Marron du Noel sprzed bagatela 5lat które były "moje", ale następne edycje nie wywoływały palpitacji serca. Gruszkowe nuty kojarzę z Burberrym więc dałam tej gruszce szansę. Zakupilam w ciemno bez testów i nie był to zły klik.

Flakon standardowy jak cała ta seria PN, dość oszczędny w odbiorze. Zapach jest kremowo-gruszkowo-budyniowy w stylu ciepły ale nie oblepiająco-otulający. Z nutą karmelu bez przypraw, bez wielkich przeobrażeń,
Jest przyjemny, miło się komponuję z mleczkiem i żelem i taką formę polecam. Solo sama gruszka w płynie nie ma zabójczej trwałości.

Nie jest to słodziak z gatunku likierów-killerów, ale jest sympatyczną odmianą słodziaka o obniżonej kaloryczności dla kogoś, kto lubuje się w słodkich zapachach i szuka ciągle to nowych wrażeń.

Całościowo używany w serii zyskuje. Trwałość solo samej edt znacznie obniżyłoby ocenę.

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań: 1flakon od paru dni testowany

jesienna gruszka codzienna

Kto zna YR, ten wie, że seria Les Plaisirs Nature jest jaka jest i nie ma się co spodziewać wodotrysków. Co roku, przed grudniowymi świętami jest wypuszczana okazjonalna linia zapachowa. W tym roku króluje gruszka w karmelu. Podoba mi się ukłon w stronę klienta, jaki zrobiła firma, wprowadzając do oferty wodę w niewielkiej pojemności 20ml. Niewielka buteleczka, ciesząca oko, zmieści się do każdej torebki. Może to niuans, ale dla mnie istotny - zakrętka dobrze siedzi na atomizerze i kiedy wyjmuję flaszeczkę z torebki, to nie muszę jeszcze ganiać za zatyczką.

Jeśli chodzi o sam zapach - nie jest to nic skomplikowanego, ani szalenie wytwornego, bo i ta linia kosmetyków nawet nie usiłuje taką być. Zapach idealny dla umilenia dnia - czy to w pracy, czy w domu. Na mnie, jak na taką cenę - jest względnie trwały i ku mojemu zaskoczeniu, dość przyjemnie się rozwija. Nie jest płaski, jak pozostałe z tej serii (swojego czasu firma YR obdarowała mnie raz kokosem, raz jeżyną i po kilku aplikacjach pozbyłam się ich). Początek to coś na kształt drinku - świeżo wyciśnięty sok z gruszki z dodatkiem wódki, postawiony na kontuarze, który ktoś wcześniej przetarł świeżo namydloną szmatą. I chociaż samo słowo szmata jest pejoratywne, to akurat w tym przypadku owa szmata należy do barmana-pedanta i jest sterylnie czysta. Początek jest na prawdę przyjemny. Kiedy ulotni się alkohol, czy też - pozostając w barowej konwencji - kiedy dopijemy drinka, okazuje się, że na dnie szklanki ukryte są karmelowe niteczki. I te niteczki delikatnie rozpuszczają się, dając nienachalną słodycz.

Całość bardzo przyjazna, nieprzesłodzona, choć nieskomplikowana. Swoją drogą w linii zapachowej jest również świeczka i tej jestem ciekawa najbardziej.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno 20ml

Rozwodniony kompot gruszkowy...

Kupiona w ciemno, bez testów. Ta woda jest moją piątą z tej serii. Wcześniej miałam kokos, wanilię, jeżynę i ananas z kokosem. I ze smutkiem muszę stwierdzić, że w porównaniu z jej poprzedniczkami, karmelizowana gruszka wypada najgorzej.

Oczekiwałam soczystej, słodkiej gruszki w polewie karmelowej z dodatkiem korzennych przypraw. Takiej pieczonej, apetycznej i esencjonalnej.
Dostałam lekki, rozwodniony kompocik gruszkowy, delikatnie przysłodzony, bardzo dietetyczny. Popłuczyny.
Trwałość woła o pomstę do nieba. Po spsikaniu nadgarstków po kwadransie nosem muszę szukać choć cienia zapachu. Odnajduję tylko szczątki kompociku. Po aplikacji globalnej, lepiej nie jest. Po godzinie, dwóch nie ma już po nim w ogóle śladu.

Zapach brzydki nie jest, ale jakość daje wiele do życzenia. Nie ma co liczyć, że ogrzeje nas w zimne grudniowe dni.

YR nie wysiliło się kompletnie. Chyba za dużo oczekiwałam. Zostaję przy wanilii, której nic nie przebije.

Używam tego produktu od: tygodnia