Toleriane Corps, Balsam do ciała

Toleriane Corps, Balsam do ciała

Balsam nawilżający do ciała o unikalnej konsystencji: lekkiej, a zarazem natłuszczającej emulsji (woda/olej). Wyjątkowo dobrze tolerowany nawet przez skórę szczególnie wrażliwą: nie zawiera konserwantów i środków zapachowych. Łagodzi podrażnienia skóry dzięki zawartości wody termalnej La Roche-Posay. Ma konsystencję fluidu, by gwarantować skórze jak największy komfort. W jego składzie znajdują się tylko najniezbędniejsze elementy, by zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia alergii. Testowany dermatologicznie. Stosować raz lub dwa razy dziennie.

świetne działanie

Właśnie skończyłam pierwsze i na pewno nie ostatnie opakowanie. Balsam ma wady i zalety.
Jego konsystencja jest bardzo leista, ale nie ułatwia to nakładania - przeciwnie, na skórze robi się tempy, przez co jest bardzo mało wydajny. Wchłania się też nienajlepiej - zostawia warstwę, ale nie jest lepki.
Za to działanie na skórę wynagradza mi wszystkie jego wady: nawet najbliższe otoczenie zauważyło różnicę. Mam suchą skórę, szczególnie na nogach, przez ciągłe depilacje, i to jeden z niewielu kosmetyków, które dają sobie radę z moimi łydkami. Skóra jest gładka, nawilżona, aksamitna (wreszcie zrozumiałam, co to znaczy). Po nasamrowaniu wystarczy odczekać chwilę, zeby się jako-tako wchłonął, także w ostatecznym rozrachunku "obsługa" nie jest aż tak ciężka. Aha, rzeczywiście bezzapachowy, co bardzo mnie ucieszyło - nie gryzie się z perfumami, i chociaż trochę mniej obciąża skórę.

beznadziejny

Niestety balsam jest fatalny. Przede wszystkim bardziej jest to emulsja niż balsam, konsystencja lejąca. Niby bez zapachu, ale niezmiennie gdy go używam czuję lekką woń dawnego kleju biurowego w tubce. Właściwości też nieco podobne...za nic nie chcę się ta maź wchłonąć, przynajmniej na mojej skórze. Nie cierpię uczucia, gdy przyklejam się do ubrania, a w tym wypadku właśnie tak jest. Do tego wszystkiego balsam jest wg mnie bardziej natłuszczający niż nawilżający, bo wyglądam po nim jak bym się usmarowała oliwką jakąś. Jednym słowem nie polecam, szkoda pieniędzy i można kupić coś 3x tańszego i być bardziej zadowolonym.

klej szkolny

Aż się zdziwiłam, że to La Roche... Balsam taki sobie, na pewno jest łagodny, stosowałam go na ogolone, lub wydepilowane nogi i nic mnie po nim nie piekło. Myślę, że mógłby sprawdzić się też jako balsam po opalaniu, ale... uwaga - nie dla kogoś, kto sie spiekł :) Strasznie długo musiałam go wcierać, a i tak pozostawił lepką warstwę, w ogóle konsystencja i zapach do złudzenia przypominały mi biały klej szkolny w tubce, z jakim miałam do czynienia w podstawówce. Z nawilżaniem średnio, sa lepsze i za niższą cenę.
Dobrze, że dostałam go w promocji przy zakupie antiheliosa, w życiu nie zapłaciłabym 45 zł za niego...
ilość zużytych opakowań: 1

La Roche Posay Skin Checker

zawiodłam się

Rzeczywiście konsystencja woda/olej, ale tym razem zupełnie mi nie odpowiada. Balsam jest leisty, bardzo niewydajny. Mimo tego wydaje się, że powinien działać; niestety - tylko wydaje się. Podrażnienia może i łagodzi, na temat jego hipoalergiczności nie mogę się wypowiadać, bo nic mnie nie uczula. Ale nie nawilża! Mam poważne problemy ze skórą, szczególnie w okresie grzewczym (rogowacenie mieszków itp) i specjalnie sięgnęłam po specyfik apteczny. Rozczarowałam się. Nic a nic nie pomaga, do tego zostawia koszmarnie tłustą warstewkę na ciele, chyba gorzej niż oliwka :(. Tylko się dodatkowo wyprysków nabawiłam, no coś podobnego... Zero efektów, zero przyjemności stosowania.

Jednak widziałam gorsze; moje rozgoryczenie może wynikać z oczekiwań, jakie z nim wiązałam. Dlatego dwie gwiazdki a nie jedna.

Używam tego kosmetyku od: tygodnia dokładnie (raz dziennie)
ilość zużytych opakowań: jedno się skończyło