L`Occitane, Angelique Citron, Eau Ultra Matifiante [Face Toner] (Matujący tonik do twarzy "Angelica i cytryna")

Świeży, matujący tonik bez zawartości alkoholu. Nawilża skórę. Odświeża twarz. Przygotowuje skórę do codziennej pielęgnacji, usuwając wszelkie pozostałości zanieczyszczeń.

Ciekawy produkt.

+ Naprawdę dobrze odżywia skórę,
+ Po kilku tygodniach używania, moge powiedzieć że skóra jest w dużo lepszej kondycji, bardziej rozświetlona, bardziej wygładzona,
+ Wydajność- niewielka ilość produktu wystarczy, aby pokryć strefę T,

- Nie matowi, ogromny minus, aczkolwiek nie używałam fluidu matującego z tej samej serii, a tonik powinien być tylko uzupełnieniem do pielęgnacji, do oczyszczania i przywracania odpowiedniego ph,
- Specyficzny zapach,
Do koleżanki powyżej:
Nie jest to podejrzane, że Cię uczulił. W kosmetykach naturalnych jest duże prawdopodobieństwo że uczulą. :p

Spodziewałam się więcej po L\'occitane

Po sukcesie jakim okazał się Olejek Huile Reparatrice oraz mydełko z Masłem Shea, postanowiłam zakupić tonik. Akurat skończył mi się mój poprzedni, za którym zresztą nie płaczę, więc była to idealna okazja na zakup kolejnego.Użyłam parę razy i... nic. Myślałam, że będzie efekt matującego wow, a tutaj dość spore rozczarowanie. Jak na tą cenę, myślałam że będzie lepiej.

Plusy:
+ skład - jak każdy produkt L\'occitane, ten też ma bardzo dobry skład. Substancje w nim zawarte są pochodzenia roślinnego, często niespotykanych odmian roślin.

+opakowanie - łatwa aplikacja produktu poprzez wygodne, plastikowe opakowanie

+ wydajność - wystarczy niewiele, aby produkt pokrył całą twarz.

+ działanie - ładnie zmywa brud i kurz z twarzy

Minusy:
- uczulił - na początku było ok, żadnego szczypania czy czerwonych plam. Później zaczęła mnie lekko swędzieć skóra. Mam bardzo wrażliwą cerę, uczula mnie nawet Biały Jeleń. Niestety po dłuższym czasie stosowania, ten tonik uczulił mnie także.

- dostępność - tylko w sklepach L\'occitane

-cena - za jakoś jak najbardziej, za skład także, ale fakt, że naturalny kosmetyk mnie uczulił jest dość podejrzany.

Jak używać, dla kogo:

1. Na pewno nie dla mnie do codziennego stosowania. Używam go raz na tydzień, żeby nie zaczerwienić sobie skóry.

2. Myślę, że dla osób z cerą mieszaną ale mniej problematyczną, które pragną delikatnego efektu zmatowienia.

3. Uzywać jak zwykły wacik dwa razy dziennie rano i wieczorem

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie