Pierre Rene, Professional, Compact Powder (Matujący puder prasowany)

Pierre Rene, Professional, Compact Powder (Matujący puder prasowany)

Puder matujący z jojobą i minerałami.
Posiada lusterko oraz gąbeczkę ukrytą pod pudrem (wystarczy unieść część z pudrem do góry by dostać się do lusterka i gąbeczki)

matujące
prasowany

Puder Pierre Rene.

Kupiłam puder kiedyś przypadkowo w drogerii. Za tą cenę nie ma co oczekiwać cudów, natomiast nie jest najgorszy :) Wygląda dobrze na twarzy, nie robi efektu maski, lecz tylko przez kilka godzin. Fajne opakowanie z dodatkowym lusterkiem. Wydajny i łatwo dostępny. Niestety u mnie też nie utrzymuje się długo na twarzy i po kilku godzinach zaczyna się świecić buzia oraz pojawiają się plamy, sypie się podczas nakładania.

Nr 03 Transparent to jakaś pomyłka...

Od kiedy tylko producenci kosmetyków zaczęli produkować pudry transparentne, zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia i kupują namiętnie, Chyba z uwagi na to że nie muszę spędzać godzin w drogeriach szukając swojego odcienia, który po wyjściu ze sklepu okazuje się za jasny/za ciemny z różnych powodów (a to inne światło, a to nałożyłam na dłoń a nie na twarz i źle porównałam). tylko ciach biorę i już.
Tak samo było z tym pudrem...i wtopa totalna... Wydawał mi się już w drogerii troszkę ciemny ale myślę sobie... Przecież transparentny - dopasuje się do cery. No i tu klapa... Dziwny pomarańczowy odcień... Pozostawia cerę jakby postarzoną... wygląda na mojej skórze OKROPNIE.
O ile puder ryżowy z tej firmy był super, to coś to... masakra.

Dobry!

Posiadam odcień 09 Beach Brown.
Jak dla mnie dobry puder za tą cenę, ładnie, naturalnie wygląda na twarzy, nie robi efektu maski, ani płaskiej, matowej twarzy.
Mega ładny odcień i dobrze zgrywa się ze wszystkimi podkładami, które używałam z nim.
Nie podkreśla suchych skórek. Dobrze utrwala podkład. Matowy efekt utrzymuje się u mnie około 5 godzin, ale puder jest bardzo drobno zmielony i nakłada się cienką warstwą - pędzelkiem - więc poprawienie go w ciągu dnia nie jest żadnym problemem.
Jedyną wadą według mnie jest fakt, że puder niesamowicie się pyli podczas nakładania na twarz oraz pędzelek.

Zwyczajny puder

W sumie to nie spodziewałam się cudów, bo za ten puder też dużo nie zaplacilam. Ani nie pomaga ani nie szkodzi. Kolor dobrze dopasowuje się do twarzy. Jest średnio wydajny. Efekt matowy utrzymuje się 2-3 godziny. Potem cera się świeci. Bardzo osypuje się podczas aplikacji. Nie za dobrze maskuje niedoskonałości. Nie kupię więcej, ponieważ dla mnie szkoda pieniędzy na produkt, który nie robi po prostu nic.

średnio

Opakowanie bardzo funkcjonalne, z lusterkiem i aplikatorem. Niestety zawiodła mnie trwałość i wydajność - używałam wydajniejszych pudrów w podobnej pułki cenowej.
W połączeniu z podkładem tej firmy jest całkiem nieźle, ale bez rewelacji. Nie matuje na długo i nie zmienia trwałości makijażu.

Transparentna pomarańcz...

Oceniam wersję transparentną. Tą nazwą został mianowany puder, który jest... pomarańczowy. Zmywałam makijaż 3 razy, za każdym razem zmieniając podkład, bo myślałam, że to z nim coś nie gra. Okazało się, że moje efekty psuje ten oto niepozorny puder. Skusiłam się, bo miał być transparentny, był estetycznie zapakowany i wydawał się być w porządku- niestety nie jest. Chyba, że jesteś posiadaczką cery w odcieniu marchewki, wtedy jest szansa, że Ci podpasuje. Ja więcej nie kupię :)

Totalna pomyłka

Mam wersję transparentną i wciąż zachodzę w głowę, co producent miał na myśli tworząc ten odcień, bo to jest po prostu ciemnobrązowy puder! Masakra. Jest okropnie widoczny na twarzy. W dodatku robi plamy i nijak nie można ich rozetrzeć. Matowienie jakieś 2-3 godzinne a potem świecenie okropne.
Jedynie opakowanie jest fajne, z lusterkiem i gąbką, choć gąbka jest do d...
Podsumowując, to jakaś kpina a nie puder, po kilku użyciach muszę wyrzucić go do kosza.

Słaby produkt

Puder transparentny to to nie jest. Nawet, jeśli producent tak go właśnie nazwał.
Kupiłam za namową pani sklepikarki (zawsze źle na tym wychodzę a jednak coś mnie podkusiło).
Kolor tego pudru nie jest najgorszy - zlewa się mniej więcej z kolorem mojej skóry i podkładu, którego używam.
Sama konsystencja pudru jest bardzo dziwna, trochę kremowa.
A teraz plusy:
+ cena
+ nie taki zły kolor (ale to kwestia indywidualna)
+ opakowanie

No i minusy:
- bardzo mała trwałość
- konsystencja
- wydajność

Podsumowując, nie jest to zły produkt, ale nie jest rewelacyjny. Nie kupię go ponownie, bo za tą cenę znajdę lepsze).

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Fajny

Kupiłam go na jakiejś promocji. Mam karnacje taką normalną , nie za jasną i jest ok (kolor soft beige). Po nałożeniu podkładu:

> ładnie matuje (nie sztucznie)
>osypuje się przy nakładaniu na pędzel
> brak efektu maski
>ma lusterko i puszek w środku (fajny do torebki)
>wydajny
>nic mi nie wyskakuje (twarz mam sucha i wrażliwą)
>długo się utrzymuje na twarzy
>zapach jak puder ;)

Codziennie używam i jestem zadowolona. Na pewno kupie go ponownie oczywiście w promocji.

całkiem, całkiem

Posiadam kolor 05 soft beige

Mam bardzo jasną karnację, więc ten puder zimą jest dla mnie niestety, trochę za ciemny. Latem natomiast spisuje się świetnie. Bardzo dobrze matuje, długo się utrzymuje, nie zapycha i nie tworzy efektu maski. Do tego opakowanie jest rewelacyjne. Mocne, nie rozwala się. Na dole jest lusterko i puszek. Cena też jest ok.

Minusem jest to że bardzo kruszy się przy nakładaniu, ale mimo to dla mnie pozostaje wydajny - starczył mi na prawie rok.( choć przyznaję ze nie nie używam codziennie, zimą i późnią jesienią prawie w ogóle)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: zaczynam 2

Transparentny nie jest transparentnym.

Lubię błyszczyki i szminki Pierre Rene, bo te firma robi dobre.
\\nPudry to są ich porażką.
\\nMam skórę zimą jasną a latem się trochę opalę więc przez cały rok wybieram pudry transparentne, bo one dostosowują się do kolorytu, są jasne więc w zimie na jasnej skórze się dobrze prezentują, a latem mi skórę matowią i ich nie widać.
\\nTeraz jest lato i jestem na twarzy odrobinkę ciemniejsza, ale ten puder nie jest dla mnie, jest wyprodukowany dla "murzynka bambo", puder jest ciemny, z pomarańczowym pigmentem, robi ciemne placki na mojej twarzy, nie stapia się z cerą, przypudrowanie nim widać bo szyję mam wtedy w innym kolorze.
\\nPorażka.
\\nDla Murzynka puder tak.
\\nDla jasnej karnacji u Polki nie.
\\nZaznaczę że to moja druga wpadka z pudrami tej firmy, miałam ich podkład w płynie i też był bardzo ciemny.
\\nWięcej nie kupię, bo nawet wymieszany z innym jasnym nie zrobił się lepszy, bo psuł go żółty pigment.

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy, wiele prób przeszedł.
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie.

nie dla mnie

Mam cerę bardzo jasną, ale z żółtawym odcieniem nie różwym, moim pierwszym zakupem był puder o numerze 05 soft beige, niestety był dla mnie zbyt różowy i widoczny na zaczerwienieniach. Kupiłam więc numer 03 transparent , który był zbyt pomaranczowy i ciemny ;/ w połaczeniu tych dwóch uzyskałam dobry kolor (przynajmniej w świetle nienaturalnym taki był :D) niestety efekt wyglądał jak maska strasznie mnie zapchał, powstały nowe zaskórniki i zmiany....ale na imprezie nie swieciłam się aż tak i pudr się trzymał przez wiele godzin (mimo mojej tłustej cery)

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: 2 niezużyte