Isana, Fruit & Gloss Lippenpflege Litschi & Waldfrcht (Pomadka pielęgnacyjna `Liczi i Owoce Leśne`)

Pojemność 4,8 g

Rossmann, Isana, Fruit & Gloss Lippenpflege Litschi & Waldfrcht nawilża i pielęgnuje usta, nadając im blask oraz chroni dzięki SPF 10. Nie zawiera substancji konserwujących, olejów silikonowych i mineralnych.

Smakowity brak pielęgnacji

Pomadkę dostałam od koleżanki, gdyż u niej zupełnie się nie sprawdziła. Isana przyzwyczaiła mnie do produktów, od których można wymagać przynajmniej przyzwoitej pielęgnacji. Niestety ta pomadka odstaje od reszty, na szczęście to tylko limitowanka.

O ochronie i pielęgnacji nie będę dużo pisać, bo takowej nie ma. O ile w lecie niespecjalnie mi przeszkadza mi brak nawilżenia i niski SPF, o tyle już wczesną jesienią wymagam ochrony przed niekorzystnymi czynnikami. Tutaj nie ma nawet odrobiny podstawowej pielęgnacji, nie ma nawet złudzenia. Mam wrażenie, że mam na ustach coś, co się z nimi nie łączy, nie chce z nimi współpracować, coś co woli żyć własnym życiem. Bliżej jej do delikatnego błyszczyku niż pomadki pielęgnacyjnej.

Jednak ma w sobie coś co mnie urzeka, co sprawia, że nie potrafię się na nią gniewać, co nie wywołuje żalu wydanych pieniędzy. Jest to ten cudowny smak i zapach owoców leśnych. Dokładnie taki jakiego oczekuję w kosmetykach. Podobno jest tutaj również i liczi, nie mam pojęcia jak smakuje ten owoc, więc powiedzmy, że i on tam się znajduje. Posmak tej pomadki jest cudowny, nienachalny, kuszący. Zwykle mam ją na ustach gdy tylko siedzę w domu lub na uczelni i poczuję potrzebę maźnięcia sobie czymś ust. Sam zapach potrafi poprawić mój humor. Pod tym względem jak najbardziej wielki plus!
Warto wspomnieć o tym, że pomadka choć jest twarda, to delikatnie sunie na ustach, bo zawsze jest lekko mokra. Choć w opakowaniu widać miliony brokatowych drobinek to na ustach daje delikatny, subtelny efekt. Lubię ją stosować gdy mam delikatny makijaż i chcę tylko nieco podkreślić usta.

Choć używanie jej jest dla mnie przyjemnością, to wciąż jest to nazywa się pomadką pielęgnacyjną, a niestety nie wywiązuje się ze swojego zadania. Z tego powodu nie mogę dać jej więcej niż 1,5 gwiazdki.

Używam tego produktu od: Stycznia 2015
Ilość zużytych opakowań: Połowa pierwszego

Na plus!

Jestem miłośniczką ochronnych pomadek i balsamów do ust więc zawsze kupuję ich sporo. Bardzo lubię serię Fruit & Gloss i często po nią sięgam a w promocji biorę po kilka sztuk na raz.

Zalety:
- cena
- dostępność
- dobre i solidne opakowanie
- ma lekki kolor w sam raz dla podkreślenia ust
- nie klei się
- chroni usta przed wysuszeniem
- bardzo ładnie pachnie i nieźle smakuje
- nie wysusza i nie podkreśla mankamentów warg

Wady:
- niestety limitowanka

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 5 - 6

Miła odskocznia od gęstych błyszczyków i matowych pomadek

Jest to chyba moja pierwsza pomadka z Isany, jakoś nigdy nie było mi z nimi po drodze, mimo wielu kuszących limitowanek. Zachwycił mnie efekt, jaki dał ten produkt na ustach mojej koleżanki - naturalnie lśniące, lekko rozświetlone milionem drobinek. Zachwycona wydusiłam z niej co to za cudo i pognałam do Rossmanna. Przy kasie miła niespodzianka - pomadka kosztuje tylko 2,49 zł. Za takie pieniądze nie sądzę bym znalazła coś lepszego ;) Pomadka zamknięta jest w ładnym, typowym dla produktów Nivea opakowaniu. Wygląda na raczej niestabilne i nietrwałe, ale przez pół roku nie ma na nim ani ryski. Sztyft jest śliski, lśniący, bez problemu sunie na ustach. W opakowaniu wygląda na fiolet z domieszką olbrzymiej ilości drobinek, w rzeczywistości jest o wiele bardziej naturalna. Efekt, jaki można osiągnąć jest naprawdę super - usta wyglądają na zdrowe, naturalnie zaróżowione, rozświetlone. Uwielbiałam stosować ją na codzień, gdy robiłam sobie lekki makijaż i chciałam czegoś delikatnego, co podkreśli naturalny look. Pomadka pachnie ( i smakuje :D ) nieziemsko ! Jest mocno pachnąca, owocowa, soczysta, aż się chce ją aplikować na usta ! Jeśli chodzi o właściwości nawilżające, to jest ona raczej lekkim, nietrwałym i nieprzesuszającym produktem. Raczej nie poprawi kondycji ust, nie ochroni przed silnym mrozem i niezregeneruje. Do tych celów warto jednak zaopatrzyć się w coś mocniejszego. Reasumując: mega sympatyczny produkt w niskiej cenie, polecam fankom owocowych Nivea.

szału nie ma

Pomadkę kupiłam w promocji za 3 zł, głównie ze względu na SPF (niski, ale jednak).

Jeśli ktoś ma naprawdę mocno spierzchnięte usta to na pewno będzie rozczarowany tym produktem, na duże mrozy również się nie nadaje (całe szczęście zima jest łaskawa w tym roku). Poleciłabym go raczej używać w okresie letnim/późnowiosennym osobom które z ustami problemów nie mają i chcą ten efekt potrzymać przy jak najmniejszym nakładzie finansowym.

Zapach średnio przypadł mi do gustu, jest niezwykle drażniący, ale nie czuje go po aplikacji na usta, więc nie robię z tego problemu.
Ma paskudny, gorzki smak.

Można ja traktować jako substytut bezbarwnego błyszczyka (zapewne przez brokat). Tworzy naprawdę ładną taflę na wargach, bez widocznych tandetnych drobin.

Skład:

Ethylhexyl Stearate- emolient, może być komedogenny, nadaje elastyczność sztyftom i zapobiega ich kruszeniu, poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku, ułatwia rozsmarowywanie

Ricinus Communis Seed Oil- olej rycynowy

C12-15 Alkyl Benzoate- mieszanina składników syntetycznych pochodzących z ropy naftowej, znosi ciężkość tłuszczów

Isostearyl Isostearate- emolient, może być komedogenny, nadaje elastyczność sztyftom i zapobiega ich kruszeniu, poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku, daje dobry poślizg przy rozsmarowywaniu

Cera Alba- wosk pszczeli, emolient, emulgator

Caprylic/Capric Triglyceryde- emolient, powoduje wzrost lepkości kosmetyków

Cocoglycerides- emolient

Hydrogenated Palm Oil-

Candelilla Cera- wosk, pochodzenia roślinnego

Ethylhexyl Triazone- filtr chemiczny UVB oraz UVA, jego maksymalne stężenie to 5%

Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate- filtr chemiczny szerokiego spektrum, fotostabilny, organiczny, głównie chroni przed promieniowaniem UVA, maksymalne stężenie 10%

Calcium Aluminium Borosilicate- wypełniacz

Aroma- kompozycja zapachowa

Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine- filtr chemiczny, chroni przed UVA i UVB, wodoodporny, fotostabilny, hypoalergiczny, działa synergicznie z filtrami UVB, maksymalne stężenie 10%

Prunus Amygdalus Dulcis Oil- olej migdałowy

Vitis Vinifera Seed Oil- olej z pestek winogron

Tocopheryl Acetate- witamina E

Silica- krzemionka, naturalny minerał, powszechnie stosowany jako składnik pudrów kosmetycznych, nadaje skórze gładkość

Passiflora Edulis Seed Oil- olej z passiflory

CI 77891- dwutlenek tytanu (biały), barwnik pochodzenia naturalnego

CI 15880- barwnik pochodzenia chemicznego

CI 42090- barwnik pochodzenia chemicznego

Dobry produkt :)

Pomadka jest po prostu swietna! :) najbardziej podoba mi sie w niej delikatny zapach, ktorym rozkoszuje sie za kazdym razem kiedy jej uzywam. Pomadka dobrze nawilza i chroni, szczegiolnie teraz. pozostawia na ustach cieniutka warstewke ochronna. Nie wysusza, co dla mnie jest bardzo wazne. Idealnie nadaje sie jako baza pod szminke lub blyszczyk. Zawiera olejek z migdalow oraz olejek z jezyn. Jest tania i bardzo wydajna.

Dla podtrzymania dobrego stanu ust jak najbardziej

Kupiłam tę pomadkę jeszcze wczesną jesienią (o ile dobrze pamiętam). Teraz poszła trochę w odstawkę na korzyść bardziej ochronnych i regenerujących produktów. Jednak jeśli pogoda trochę "odpuści" moim ustom Isanowa pomadka wróci do łask.

Plusy:
-ładnie pachnie
-lekko nawilża
-czuć, że coś tam robi, ale tylko trochę
-porządne, ładne opakowanie
-cena na promocji 3 zł
-dostępność
-nienachalnie wygląda

Minusy:
-szkoda że działa tylko lekko
-ma drobinki, ale prawie ich nie widać
-utrzymuje się jak to pomadki, raczej krótko

Nie nada się na zimę, ale ja mam czasem i latem suche usta więc warto mieć w torebce jakąś delikatną pomadkę.

Ładny zapach

Będąc w Rossmannie i widząc coś nowego a tym bardziej na promocji (3 zł) skusiłam się.
Plusem jest na pewno zapach, słodki,malinowy. Dopiero po jakimś czasie zauważyłam,że ma lekkie drobinki. Ale nie są one mocno widoczne. Nie utrzymuje się jakoś specjalnie długo jak to pomadka nawilżająca. Pomadka zapobiegawcza. Nie poradzi sobie z mocno suchymi ustami.

Nie ma na co narzekać

Kupiłam z myślą o zimie i koszmarnie suchych ustach jakie mam w okresie zimowym.
Jak dla mnie pomadka pełni głownie funkcję ochronną (natłuszczająca) nie ma co się łudzić że za tak niską cenę dostaniemy kosmetyk aktywnie działający.
Plusy:
-cudny zapach
-cena( na promocji 3 zł)
-dostępność
-działanie- pomadka pomaga podczas niskich temperatur

Minusy
-brokat-wolałabym by była bez tego niepotrzebnego brokatu.
-zjada się-jak każdy taki kosmetyk w sumie

Jak dla mnie dobry kosmetyk ochronny w świetnej cenie, z pewnością kupię ponownie:)

najsłabsze

Po mega pozytywnych odczuciach użytkowania Isany Intensive postanowiłam sięgnąć po coś lekkiego,,ładnie pachnącego, zapewniającego podstawową ochronę jesienią.

[+] cudowny zapach owoców leśnych, dokładnie taki, jakiego oczekiwałam
[+] nie klei ust i nie nadaje im nienaturalnego błysku
[+] nie podrażnia, nie wywołuje opuchlizny ani innych reakcji alergicznych
[+] cena
[+] porządne, ładne pudełeczko

[-] znika dosłownie po minucie od nałożenia (w pomieszczeniach), a po wyjściu na dwór po kilku sekundach ślad po pomadce ginie i żadnej ochrony nie czuć/nie widać
[-] usta po chwili stają się bardzo suche, efekt jest odwrotny od zamierzonego
[-] plami, gdy się nią dotknie ubrania
[-] kolor nie jest zbyt fajny
[-] nawet przez chwilę od nałożenia nie ma uczucia, że cokolwiek wnika w skórę ust, nic odzywczego, nawilżającego... jakbym nakładała coś, co w ogóle nie oddziałuje na mnie, żyje swoim życiem i po chwili się ulatnia

Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego