Oriflame, Masquerade EDT

Oriflame, Masquerade EDT

Kuszące połączenie tajemniczego oblicza dalii, zmysłowych akordów drzewa sandałowego i słodkich nut jeżyn oczarowuje zmysły, niosąc obietnicę spełnienia najskrytszych pragnień.

Nuty zapachowe: dalia, drzewo sandałowe, jeżyna

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

jesienno-zimowy

Zapach na jesienny wieczór, malina jest w nim złamana pianką marshmallow i wanilią. W Pierwszej chwili jest rześki i cytrusowy ale nie na długo z łagodną projekcją, ciekawe połączenie i równie ciekawa buteleczka, trwałość to około 2-3 godziny na skórze. Na ubraniach wiadomo dłużej. Chociaż jestem fanką innego rodzaju zapachów ten przypadł mi do gustu w okresie jesienno-zimowym.

całkiem niezły

Jest to zapach zdecydowanie nie na tę porę roku. Kompozycja ciężka i wieczorowa, idealna na sezon jesienno-zimowy. Dość długo utrzymująca się na skórze (4-5 godzin), jak na wodę toaletową. Kategoria kwiatowo-owocowa. Całkiem przyjemny zapach. Zaskakujące jest to, że w nucie głowy, mimo występujących samych owoców jest ciężki, zdecydowanie ładniejszy jest po około godzinie, gdy trochę zwietrzeje, a zaczną uwalniać się nuty serca a potem bazy. Kształt butelki jest ładny, ale cały wizerunek psuje tandetny, plastikowy, odpustowy korek!

Słodki ulepek

Zakupiłam bo uwielbiam słodkie zapachy ale ten to taki tani kompot. Ulepek owoców i trochę czuje w nim goryczy. Choć na początku go polubiłam to z czasem mi się przejadł i zupełnie nie chce tak pachnieć. Trwałość dobra. Ubrania pachniały nim nawet na drugi dzień. Flakonik dobrany zgodnie z tematyką, idealny na bal przebierańców :)

Fajne jako mgiełka

Zalety:
- mają piękny flakon
- zapach jest tajemniczy i zmysłowy
- aplikator się nie zacina
- niska cena
Wady:
- kiepska trwałość - do 1 h
- fioletowy kolor lekko barwi jasne ubrania z naturalnych tkanin

Ładne, słodkie

Skusiłam się na ten zapach ponieważ w katalogu wydawał się mega słodki czyli taki jak lubię. Na żywo jest mniej słodki i gdzieś tam się wyczuwa jeżyne ale nie aż tak mocno. Mimo to zapach jest bardzo ładny, dalej słodki, trochę duszący. Flakon ma bardzo ładny dobrze zdobi toaletkę. Myślę, że to nie jest mój nr 1 ale jak najbardziej co jakiś czas będę je używać. Trwałość to tak 9h więc myślę, że optymalnie.

Używam tego produktu od: wczoraj
Ilość zużytych opakowań: 1 w użyciu

Czasoumilacz

Jak w tytule - Masquerade to zapach z gatunku tych umilających czas - słodkie, miłe sympatyczne. Dość słodkie, więc raczej na jesień i zimę, ale nie powiedziałabym, że to typowy ulep. To przede wszystkim syropowa słodycz, ale z domieszką cierpkości świeżych. Jak na wodę toaletową zapach jest całkiem trwały. Szkoda, że to limitowanka.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Ładny, naprawdę ładny

Przypadkiem natrafiłam tutaj na opinię tego zapachu, coś mnie tknęło i zapragnęłam go mieć- przemawiała do mnie forma flakonu i kolorystyka (większość moich ulubionych zapachów jest fioletowa), trochę kojarzył mi się z Lolitą Lempicką którą uwielbiam. Zamówiłam go w ciemno przez internet, zapłaciłam dwadzieścia kilka złotych. Nie zawiodłam się, zapach jest naprawdę bardzo ładny i w moim stylu, taki słodko-ciężki... Przyzwoicie się utrzymuje. Może nie są to moje ulubione perfumy, ale nie żałuję zakupu, używam naprzemiennie z innymi i chętnie do nich wracam.

Podoba mi się

Nie jest to może moja ulubiona woda, ale mimo to chętnie używam, szczególnie teraz, jesienią i zimą.
Woda toaletowa pachnie dla mnie winogronami, koleżanka zaś czuje wiśnie, tak więc dla każdego co innego :)
Mimo że zapach owocowy, jest dosyć ciężki, słodkawy, idealny właśnie na chłodniejsze pory. Dla mnie sprawdza się na co dzień. Wydajność zależy oczywiście od częstotliwości spryskiwania się wodą. Ja używam równocześnie z milionem innych zapachów, ponieważ nie lubię codziennie pachnieć tak samo :D
Nie wiem, czy kupiłabym ponownie, ponieważ nie zachwycił mnie aż tak bardzo. Są takie perfumy/wody które chciałoby używać się i używać, ten jednak do takich nie należy.
Nie podoba mi się flakonik. Raczej nie zdobi półki, jest trochę tandetny.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego

Pralinki z likierem wiśniowym

Tak właśnie mój nos odbiera ten zapach - jako czekoladki z wiśniowym likierem. Dla mnie jest to zapach jak najbardziej na plus!

Co jeszcze:

- woda toaletowa (nie są to perfumy !) ma ładny, poręczny flakonik, choć kolor samej wody - mocno fioletowy - kojarzy mi się z denaturatem ;)

- zapach jest typowo jesienno-zimowy, ciepły i słodki

- cena do przyjęcia, ale tylko w promocji

- jedną gwiazdkę odejmuję za słabą trwałość

poza tym nie mam nic do zarzucenia. Polecam :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

rozczarowanie

Niestety mimo licznych dobrych komentarzy i chwalenia tej wody, że jaki to cudowny słodki zapach mi jakoś nie przypadł do gustu :(

Zapach otwiera się słodko, owocowo, nie jest przesłodzony ale po chwili wyczuwalna jest jedna nuta nie do zniesienia !! sądzę, że jest to Dalia? coś jest nie tak z tymi perfumami, pierw pachną ładnie, nie dusząco, jednak po chwili zostaje jedna, wyczuwalna nuta, której juz nie da się znieść :(( pożegnałam się z nimi...

Flakonik na plus. Szkoda bo myślałam, że zostaną ze mną na dłużej:(

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno/ kilka psiknięć

Tragedia w spiżarce

Olaboga! Tragedia się stała!
Asia wszedłszy do spiżarki
Słoje porozbijała!

Oby mama się nie dowiedziała! Bo Asię niechybnie spotka kara za nieuwagę w tym zakątku zimowych smakowitości…
Ale jak mama ma się nie dowiedzieć, skoro w całej spiżarce czuć niecny występek Asinych rączek?! Na podłodze pełno szkła, a drewniane półki oblepione słodką owocową pulpą. Gdy pociągnąć nosem – od razu wiadomo, jak wielkie szkody poczyniła Asia. Przede wszystkim dżem z czarnej porzeczki, w ilości ogromnej, bo tak uwielbiany i przez rodziców, i przez babunię. Gęsty sok malinowy – znakomity na przeziębienie – i na dodatek bardzo lubiany przez Asi małą siostrzyczkę. Dżem z dojrzałych jeżyn, suto doprawionych najprawdziwszą wanilią, uwielbiany przez Asi brata. Konfitura z jagód, szczególnie cenna i otwierana jedynie od święta, bo o jagody nie tak łatwo przecież. Wreszcie ulubiony przysmak samej Asi – egzotyczny smakołyk – marmolada z mandarynek i pomarańczy. Ileż ta Asia poczyniła strat, zaczepiwszy rękawem sweterka o półkę, gdy po ciemku zakradła się do spiżarki, by uszczknąć co nieco z pysznych zapasów! Półka spadła, a razem z półką cenne słoiki… Byle tylko mama się nie dowiedziała!

Masquerade to zapach owocowych przetworów do potęgi entej, może i zupełnie nieskomplikowany, ale za to cudnie osładzający ponure, zimne dni. Ja z przyjemnością zużyję moją odlewkę.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: odlewka, jakieś 5 ml

świeży i słodki!

Dostałam tę wodę w prezencie świątecznym, byłam do niej sceptycznie nastawiona (raczej wolę sama wybierać sobie zapachy), ale okazało się, że prezent trafiony!

+ na ubraniach utrzymuje się przynajmniej cały dzień
+ zapach nie męczy, nie przypomina o sobie co kilka sekund
+ liczne komplementy od znajomych ;)
+ stosunkowo niska cena
+ wydajny

- na ciele utrzymuje się o wiele krócej
- flakonik wygląda dość tandetnie

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie