Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Chanel, No 5 EDP

Chanel, No 5 EDP

Zapach kultowy - bogata kwiatowa kompozycja, w której skład wchodzą między innymi róża, jaśmin, ylang-ylang. Ta mikstura w 1922 roku zrewolucjonizowała rynek perfum, a dziś pomimo upływu wielu lat, wciąż pozostaje synonimem stylu, piękna, elegancji oraz szyku.
Coco Chanel chciała "damskiego zapachu, który pachnie jak kobieta". Kiedy kreator perfum Ernest Beaux zaprezentował jej jego piątą kompozycję, wybór wydawał się prosty i oczywisty. Perfumy zostały nazwane No. 5 - `piątka` była szczęśliwą liczbą Coco.
Zapach dostępny w wersji EDP i EDT a także skoncentrowanych perfum.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: aldehydy, bergamotka, cytryna, neroli
nuta serca: jaśmin, róża, lilia
nuta bazy: wetiwer, wanilia, ambra, drzewo sandałowe

Cena: EDP ok. 300zł / 50ml; EDT ok. 200zł / 50ml

83% jesień/zima 17% wiosna/lato

Super

Bardzo elegancki, piękny, zmysłowy i nienachalny zapach. Po prostu idealne. Długo się utrzymują, zachwycają kompozycją zapachów i trwałością. Urzekły mnie od pierwszego powąchania :))

Uwielbiam

Najlepszy zapach wszech czasów. Jedyna konkurencja dla niego wg mnie to tylko Guerlain Shalimar. Elegancki, ciężki, kopiący swoją mocą. Dobry na dzień, genialny na wieczór. Zawsze, gdy kupuję kolejne opakowanie, zadaję sobie pytanie: No 5 czy brak obaw, że starczy mi do kolejnej wypłaty. Zawsze wybieram jednak tę pierwszą opcję :D

Legenda

Wspaniały zapach, zmysłowy, uwodzicielski , choć nie jest to zapach uwielbiany przez wszystkich mężczyzn, zdecydowanie kojarzy mi się z elegancją. Od lat kupuje flakony Chanel , lecz zauważyłam dramatyczny spadek ich trwałości. Do starej 5 wracam już o wiele rzadziej niż kiedyś, gdyż zakochałam się w nowej 5 , która jest bardziej świeża , ma cytrusowe nuty i bardziej pasuje do młodej silnej kobiety:)

Chanel - Mademoiselle Privé

Zakochałam się w nich :).

Dostałam te perfumy od mojej babci w prezencie ponieważ ona sama ich używa i bardzo mi się one spodobały. No wręcz zakochałam się :) w tym zapachu. Wyczuwam tu głównie jaśmin, wanilia, lilia oraz drzewo sandałowe.

Czystość mydełka Bobas

To moje pierwsze skojarzenie kiedy lata temu powąchałam Chanel 5. To najlepiej jak mogę opisać te perfumy - czy mydełko Bobas przypomina kwiaty, leśne zapachy lub przyprawy? - Nie, po prostu ma mydlaną świeżość. Tu oczywiście w intensywnym i trwałym wydaniu perfum. Zdecydowanie na specjalne okazje typu gale, wyjścia do opery i wszędzie tam, gdzie wymagane są długie suknie i smokingi - na jesień i zimę ze względu na tę mydlaną pudrowość zapachu.

Wykorzystała: kilka próbek

MYDEŁKOOO FAAA

Każdy ma inny gust. Można lubić słodkie, świeże, orientalne zapachy, ale nie potrafię zrozumieć tego, że komuś podoba się zapach zwykłego mydła. Nie należę do osób, co lubią ostre, orientalne zapachy typu opium czy kenzo jungle. O ile te zapachy, mają zapach perfum, tak chanel to zwykła mydlarnia. Czasem mam wrażenie, że kobiety go kupują, tylko ze względu na markę i żeby móc powiedzieć, że perfumują się CHANEL NO. 5.
Dawałam mu szansę, próbowałam coś znaleźć w perfumach, których nie lubię. Tutaj nie znalazłam nic. MYDŁO- i to bardzo drogie :)

Niezły

Dostałam w prezencie przez pomyłke zamiast nowej wersji l'eau. Szczerze- w oczach miałam przerażenie-niemalże czułam już zapach klęski, starego futra i naftaliny przemieszanej z panią Walewską......otworzyłam....i jak duże było moje zaskoczenie.....poczułam kwiaty na solidnej bazie....zero starych koronek.
Zapach, ładny i nietuzinkowy.....na mojej skórze nie trzyma zbyt długo....delikatnie otula,nie strzela po nosie, projekcja raczej bliska ciała.

buteleczka-cudo!

Jak to brzydko pachnie!

Okropny, mdły, duszący zapach. Idealny dla starszej pani do kościoła. Po tych wszystkich zachwytach spodziewałam się naprawdę czegoś pięknego, a ten zapach dla mnie jest wręcz nie do zniesienia. Kojarzy mi się z zapachem chińskiej podróbki. Koszmar.

Rozczarowanie

Tak pachnie rozczarowanie... zapach dla babki do kościoła. Tyle pozytywnych opinii i zachwytów zupełnie nie wiem dlaczego. Okropienstwo.. mimo kilku prób każda kończyła się tak samo-, smutna mina, obrzydzenie i wrzucenie na dno szuflady... na szczęście się ich pozbyłam. nigdy więcej nie chce ich wąchać i mam nadzieje, ze nie będę musiała. Trwałość przeciętna, flakon zwykły klasyk bez szału, nie wygląda jak drogi ekskluzywny zapach tylko zwykła zlewka.

Tak bardzo nie....!

Dostałam te perfumy w prezencie i byłam przeszczęśliwa! Taki klasyk dla maniaczki perfum i kosmetyków, jaką jestem, to prawdziwa gratka. Spryskałam się perfumami następnego dnia i czar prysł - W OGÓLE mi się nie podobały... Powtórzyłam próbę jeszcze kilkakrotnie w odstępie kilku tygodni, bo nie mogłam uwierzyć, że ten kultowy i klasyczny zapach tak brzydko pachnie, ale niestety, to po prostu zapach totalnie nie dla mnie. Ostatecznie oddałam ledwo napoczęty flakon 50ml mojej siostrze :(

Czym pachnie Chanel No.5? Myślałam, że klasą i elegancją, ale pachnie jak stara nauczycielka albo jakaś paniusia w futrze w kościele. Nieprzyjemny, pudrowy zapach dla starej baby! ;( Mydlany, ciężki i mdlący.

Najsilniej wyczuwam w nim aldehydy, bergamotkę i neroli. Gdzieś dalej przebija się moc pudru, cytryna i jaśmin, a na końcu jeszcze ciężka ambra i róża. Efekt końcowy - tragiczny!

Plus za super trwałość (tylko, że ja wcale nie chciałam tym pachnieć!) i przepiękny prosty flakon. Nadal nie mogę uwierzyć, że mit padł i że ten legendarny zapach okazał się takim rozczarowaniem. Był mdły i super mocny, aż robiło mi się niedobrze... Na pewno do niego nie wrócę i nikomu go nie polecę. No chyba że jakiejś babci...

Piękny

Uwielbiam ten zapach, spodobał mi się od razu od pierwszego psiknięcia. Jest ciekawy, intensywny, czasem bardziej czuję mydlany zapach, a czasem kwiatowy, jednak kompozycja jest piękna i cały czas się rozwija. Cena niestety trochę odstrasza, ale na taki zapach warto trochę wydać.

hmmm....

Przy zakupie kilku kosmetykow Chanel dostalam w gratisie probke perfum Chanel no5. Hmmmm wlasnie dokladnie nie wiem co napisac na ich temat zaczne od tego ze jest to zapach kultowy i nie dla kazdego.
Po pierwszym uzyciu doznalam szoku i stwierdzilam ze az tak stara ( zeby ich uzywac ) nie jestem hihihi..... Odlozylam na krotka chwilke na toaletce i spotkalam swego meza i tu zdziwienie patrzyl na mnie i ciagle pytal czym tak pachne? A ja ze No5 , stwierdzil ze to najpiekniejszy zapach ( mnie zalatywal mydlem szarym ) stwierdzilam ze to moj maz wiec wszystko Mu sie podoba we mnie ;) Jednak po wyjsciu do sklepu prawie kazdy facet sie za mna ogladal , hmmmmm serioooooo????? To az tak dziala??
Przeprosilam Chanel No5 i na randki z mezem uzywam i co najlepsze mysle nad kupnem calej butelki.
Dziewczyny ten zapach uwodzi i uzaleznia ... majac 35 lat chyba dojrzalam zeby stwierdzic , ze kocham Chanel No5 i rozumiem w zupelnosci Merlin :)