Chanel, No 5 EDP

Chanel, No 5 EDP

Zapach kultowy - bogata kwiatowa kompozycja, w której skład wchodzą między innymi róża, jaśmin, ylang-ylang. Ta mikstura w 1922 roku zrewolucjonizowała rynek perfum, a dziś pomimo upływu wielu lat, wciąż pozostaje synonimem stylu, piękna, elegancji oraz szyku.
Coco Chanel chciała "damskiego zapachu, który pachnie jak kobieta". Kiedy kreator perfum Ernest Beaux zaprezentował jej jego piątą kompozycję, wybór wydawał się prosty i oczywisty. Perfumy zostały nazwane No. 5 - `piątka` była szczęśliwą liczbą Coco.
Zapach dostępny w wersji EDP i EDT a także skoncentrowanych perfum.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: aldehydy, bergamotka, cytryna, neroli
nuta serca: jaśmin, róża, lilia
nuta bazy: wetiwer, wanilia, ambra, drzewo sandałowe

88% jesień/zima 13% wiosna/lato

Zapach historii stylu

Marylin Monroe zapytana w czym śpi odpowiedziała, że ubrana w kilka kropli Chanel No. 5...
Pamiętajmy także kiedy to było...
A teraz pomyślmy jakże kultowe były (i są nadal!) te perfumy.
Do "spróbowania" tego zapachu nie można podejść z ulicy robiąc zakupy w warzywniaku.
Przypomnijmy sobie czasy, kiedy zyskały największą popularność... Żołnierze kupowali w Paryżu te perfumy swoim czekającym na nich kobietom... Kobiety szalały na ich punkcie... Ten prosty flakonik z jakże banalna nazwa i do tego dziwny aldehyd w środku, zrobił na całym świecie takie wow, że nigdy żadne inne perfumy nie były tak kochane jak te.
Więc jeszcze raz; nie można oceniać tego zapachu pod względem porównywania do innych, pod względem, że są ciężkie, że śmierdzą, że pachną starszą Panią...
One są historią i żadna opinia na Wizażu nie odejmie i nie doda im klasy.
Ja je uwielbiam, noszę je na najważniejsze wydarzenia w moim życiu, kojarzy mi się ten zapach z sukcesem, bo one odniosły największy sukces

Wykorzystała: kilka próbek

Nie ma rewelacji

Mi zapach średnio pasował, był trochę duszący, a koleżanki mówiły, żę pachnę spryskiwaczem od komarów, ja sądzę jednak, że tak źle nie jest, więc nie umieszczę go ani w wadach, ani zaletach. Perfumy bardzo długo się trzymają co jest plusem

Uwielbiam te perfumy

Wspaniały klasyczny zapach do którego trzeba dorosnąć. Gdy byłam młoda to nie przepadałam za tym zapachem ale teraz każde moje "wielkie" wyjście zaczyna się od tych perfum. Lubię dobrze wyglądać i jeszcze lepiej pachnieć. Te perfumy spełniają moje oczekiwania jeśli chodzi o klasę i trwałość.

Niby klasyka...

Kupiłam, choć wcześniej nie wąchałam :) Bo fajnie mieć drogi i klasyczny zapach, ale niestety...Nie na mój plebejski nos perfumy, duszące, podpadające pod męskie wody kolońskie.

Tylko dla koneserek.

Perfumy dostałam w prezencie.
Pomimo, że wiele razy starałam się przełamać do tego zapachu i go polubić lub przynajmniej zaakceptować nie byłam w stanie.
Perfumy jak dla mnie są zbyt ciężkie, szczerze mówiąc był to dla mnie aromat bardzo nieprzyjemny, kojarzący się z perfumami dla kobiet w wieku emerytalnym, przytłaczający.
Perfumy typowo wieczorne i na specjalne okazje, radzę korzystać bardzo oszczędnie, gdyż zapach jest naprawdę przytłaczający.
Ja nie byłam w stanie ich zużyć nawet do połowy, ponieważ był to produkt drogi i oryginalny został odsprzedany dalej, z tego co wiem ma swoją rzesze fanek, ze mną się niestety nie polubił.

Klasyka jak mercedes z kwadratowymi światłami

Co można napisać o perfumach legendzie, najsłynniejszych, o których już napisano wszystko.
Hm... Tak są trwałe, tak są vintage, tak mają aldehydy. Są super złożone, to co poznajemy teraz i tak przeszło reformulację. Piękne, docenia się je po czasie, są bardziej do wąchania niż do noszenia na co dzień, na specjalne okazje.

Super

Bardzo elegancki, piękny, zmysłowy i nienachalny zapach. Po prostu idealne. Długo się utrzymują, zachwycają kompozycją zapachów i trwałością. Urzekły mnie od pierwszego powąchania :))

Uwielbiam

Najlepszy zapach wszech czasów. Jedyna konkurencja dla niego wg mnie to tylko Guerlain Shalimar. Elegancki, ciężki, kopiący swoją mocą. Dobry na dzień, genialny na wieczór. Zawsze, gdy kupuję kolejne opakowanie, zadaję sobie pytanie: No 5 czy brak obaw, że starczy mi do kolejnej wypłaty. Zawsze wybieram jednak tę pierwszą opcję :D

Legenda

Wspaniały zapach, zmysłowy, uwodzicielski , choć nie jest to zapach uwielbiany przez wszystkich mężczyzn, zdecydowanie kojarzy mi się z elegancją. Od lat kupuje flakony Chanel , lecz zauważyłam dramatyczny spadek ich trwałości. Do starej 5 wracam już o wiele rzadziej niż kiedyś, gdyż zakochałam się w nowej 5 , która jest bardziej świeża , ma cytrusowe nuty i bardziej pasuje do młodej silnej kobiety:)

Zakochałam się w nich :).

Dostałam te perfumy od mojej babci w prezencie ponieważ ona sama ich używa i bardzo mi się one spodobały. No wręcz zakochałam się :) w tym zapachu. Wyczuwam tu głównie jaśmin, wanilia, lilia oraz drzewo sandałowe.

Używa produktu od: próbka

Czystość mydełka Bobas

To moje pierwsze skojarzenie kiedy lata temu powąchałam Chanel 5. To najlepiej jak mogę opisać te perfumy - czy mydełko Bobas przypomina kwiaty, leśne zapachy lub przyprawy? - Nie, po prostu ma mydlaną świeżość. Tu oczywiście w intensywnym i trwałym wydaniu perfum. Zdecydowanie na specjalne okazje typu gale, wyjścia do opery i wszędzie tam, gdzie wymagane są długie suknie i smokingi - na jesień i zimę ze względu na tę mydlaną pudrowość zapachu.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

MYDEŁKOOO FAAA

Każdy ma inny gust. Można lubić słodkie, świeże, orientalne zapachy, ale nie potrafię zrozumieć tego, że komuś podoba się zapach zwykłego mydła. Nie należę do osób, co lubią ostre, orientalne zapachy typu opium czy kenzo jungle. O ile te zapachy, mają zapach perfum, tak chanel to zwykła mydlarnia. Czasem mam wrażenie, że kobiety go kupują, tylko ze względu na markę i żeby móc powiedzieć, że perfumują się CHANEL NO. 5.
Dawałam mu szansę, próbowałam coś znaleźć w perfumach, których nie lubię. Tutaj nie znalazłam nic. MYDŁO- i to bardzo drogie :)