Garnier, Fructis, Color Resist, Odżywka wzmacniająca do włosów farbowanych (stara wersja)

Odżywka:
- wzmacnia i odżywia włosy,
- barwniki utrzymują się wewnątrz włosa,
- zapewnia trwałość koloru,
- zawiera olejek z winogron.
Kremowa odżywka Garnier Fructis Color Resist do włosów farbowanych i pasemek działa podwójnie. Dzięki zawartości olejku z winogron włosy są odżywione. Zastosowana technologia Chroma Intense utrzymuje się wewnątrz włosa, dzięki czemu kolor jest trwały. Kolor utrzymuje wysoką jakość aż do kolejnej koloryzacji.

Nic szczególnego

Odżywka wypada gorzej od swojej żółtej siostry. Pomimo jakiegoś olejku w składzie, włosy po wysuszeniu są sianowate, kręcą się. Dla mnie efekt po zastosowaniu jest nie do zaakceptowania. Nakładałam odżywkę na rozjaśnione końcówki i jeżeli chodzi o ochronę koloru, to kolor nie zmatowiał. Gęsta konsystencja i sztywne opakowanie utrudniają wydobycie specyfiku pod koniec opakowania. Zapach lekko owocowy, przyjemny. Do rozczesywania musiałam używać dodatkowo mgiełki.

Niby fajna, ale ciut za ciężka...

Takie mam mieszane odczucia w stosunku do tej odżywki. Nie do końca potrafię zdefiniować co mi w niej nie pasuje. Bo niby nie jest zła. Ładnie pachnie, fajnie się rozprowadza, ułatwia rozczesywanie, włosy pozostawia błyszczące... Byłaby całkiem ok, gdyby nie fakt, że obciąża włosy. Nie, nie pozostawia strąków jak olejkowa odżywka Matrix, ale jednak mogłaby być ciut lżejsza. Dość długo się ją wypłukuje, a jednak niewidoczny film pozostaje. Co do utrzymania koloru to nie wiem. Mam wrażenie jednak, że przez to nabłyszczenie fajnie go ożywia. Wydajność określiłabym jako średnią. Bardziej jednak pasowała mi jej pomarańczowa siostra Goodbye Damage.

Taka nawet

Odżywkę stosowałam do włosów z platynowymi pasemkami. Fajnie pachniała, troche ułatwiała rozczesywanie i bardzo przyjemnie pachniała, jak to prawie wszystkie odżywki z Garniera. Pasemka nie żółkły, chociaż nie wiem czy to zasługa tej odżywki. Odżywka nawet tania, jednak wydajność średnia bo odżywka jest troche rzadka. Nie wpływa jakoś szczególnie na wzmocnienie włosów.

Garnier Garnierowi nie równy

Na wakacje kupiłam 2 odżywki Garniera: tą i żółtą Oil Repair. Skusiła mnie promocja -50%. O ile żółta okazała się hitem, o tyle czerwona obniżyła zaufanie do marki...
Włosy są po niej nie do rozczesania, puszą się niemiłosiernie, błagam już o denko kiedy spoglądam na nią w łazience. Zero nawilżenia. W kwestii dbałości o kolor farbowanych włosów żadnych rewelacji. Ląduje na liście: nigdy więcej nie kupować.
Z plusów: łądny zapach, dobre opakowanie i niska cena.

może być

Bardzo lubię odżywkę w żółtym i pomarańczowym opakowaniu z serii Garnier Fructis. Do tej mam mieszane uczucia.
Jest gęsta i nie spływa z włosów. Całkiem dobrze je wygładza i nawilża. Nie nabłyszcza jakoś szczególnie. Nie zauważyłam by przedłużała trwałość koloru. Jest dobra, ale nie ma jakiegoś wow. Nie obciąża włosów i ładnie pachnie. Wydajna.

Myślę, że jeszcze będę jej używać

plusy:
+ śliczny zapach
+ impregnuje kolor
+ nawilża
+ zmiękcza
+ nie obciąża

minusy:
- za gęsta konsystencja
- elektryzuje
- nie ułatwia rozczesywania

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- ciężko wydobyć produkt z opakowania
- niewygodne otwarcie
- niewydajna

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Miękkie włosy

Używam już ją już pewnien czas i naprawdę jestem bardzo zadowolona z niej... Mm bardzo miękkie włosy, błyszczące i nie mam problemu z rozczesywaniem :) Cena też jest zachęcająca i można kupić w okazyjnej cenie promocyjnej z szamponem :) Oczywiście dużym plusem jest też zapach odżywki :P Polecam !

Kiepska

Zawsze byłam zadowolona z produktów Garniera, żadna z zakupionych i wykorzystanych dotąd odżywek mnie nie zawiodła jednak ta to kompletnie inna bajka. Ta odżywka nie robi kompletnie nic, równie dobrze mogę jej nie nakładać na włosy bo i tak nie ma żadnej różnicy z nią czy bez niej. Działanie praktycznie żadne, jedynie to że ma ładny zapach i fajną konsystencję- nie leje się, nic poza tym. Nie polecam, szkoda pieniędzy choć i tak jest tania.

Szału nie ma - ani dobra, ani zła

Kupiłam tą odżywkę po zadowoleniu z maski. I jakoś mnie ona nie przekonała do siebie.

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie naturalny lekko popielaty średni brąz. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety wykonana makabrycznie – za dużo płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią. Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem. Dodatkowo obecnie są ścięte na krótko - ze względu na problemy z skórą głowy i problemami z ich układaniem - nie są to podatne.

Wygodne. Dzięki temu, że jest zaprojektowane "do góry nogami" możliwość ścieknięcia całej odżywki jest b. duża. Dobrze się z niego wyciska odżywkę.

Przyjemny, owocowy - jak w całej serii Color resist. Konsystencja jest kremowa, więc nie ścieka z dłoni.

Działanie:
I tu jest cały pies pogrzebany. Bo ta odżywka nie jest do końca taka jak być powinna. Ani jej działanie odżywcze nie jest zbyt mocne. Nie ma po niej b. dobrego wygładzenia - wymaga dodatkowych humektanów i protein by lepiej działać. Przetłuszczanie się po niej włosów jest w normie, więc jest nieźle. Aczkolwiek to nie to. Sama w sobie jest za słaba. Poza tym lepsze podkreślenie koloru (dlatego ją wzięłam, bo włosów jako takich nie farbuję obecnie) mam po tej z Timotei do brązowych - tam faktycznie kolor jest podkreślony i wzmocniony. Tutaj tego nie zauważyłam. Także do włosów farbowanych tym bardziej się nie sprawdzi - bo ani zbyt mocno nie zregeneruje ani nie podkreśli koloru. Ot typowa nawilżająca odżywka - stąd tylko 3 gwiazdki.

Dostępność:
Niezła - i drogerie i markety. Także jest dobrze.

Cena:
Jest dość niska, ale to i tak nie zachęca mnie do zakupu.

Podsumowanie:

- słaba regeneracja
- słabe podkreślenie koloru
- brak usuniecia puchu.

Czy polecam tą odżywkę?
Nie. Jest mocno przeciętna. Dla włosów mało zniszczoncyh farbowaniem tak, ale nawet dla farbowanych jest za słaba. Nie kupię jej ponownie bo zdecydowanie bardziej wolę tą z Timotei.

Używam tego produktu od: 1 mies

jest ok

+ładnie pachnie
+włosy śą odżywione
+ładnie sie układają

używałam jej po farbowaniu bo kupiłam ją z farbą
garnier olia włosów według mnie jest ok

Używam tego produktu od: używałam przez mies

do niczego

Najgorsza odżywka jaką miałam w rękach. Nie robi nic, włosy po zastosowaniu tej odżywki wyglądają dokładnie tak samo, jakby nie robić z nimi nic. I nawet nie chodzi o to, że w żadnym stopniu nie pomaga utrzymać koloru farby. Wybaczyłabym to gdyby przynajmniej choć trochę ułatwiła rozczesywanie, ale i to się tutaj nie udało.
Jedyny plus to ładny zapach.

Nawet, nawet

Plusy:
+zapach, słodki i owocowy
+opakowanie
+cena, czasami uda się złapać za 6 zł
+ułatwia rozczesywanie
+włosy są miękkie
+nie obciąża

Minusy:
-Nie zatrzymuje koloru w wnętrzu włosa, nie widzę różnicy z nią czy z inną.

Używam tego produktu od: 8 mies
Ilość zużytych opakowań: 1 opak