Yves Rocher, Noel Collection, Fruits Noirs, Gel Moussant Parfumé (Żel pod prysznic ‘Czarne owoce’)

Daj się porwać karuzeli smakowitych doznań pod prysznicem dzięki żelowi o apetycznym zapachu czarnych owoców. Żel łagodnie myje skórę i pozostawia na całym ciele wyborny owocowy zapach, którym można delektować się przez całą zimę. Jego atut: zawiera maksymalną dawkę owoców i zero kalorii.
Sposób użycia: Stosuj 2 razy dziennie do mycia ciała pod prysznicem. Na zakończenie dokładnie opłucz skórę wodą.

Już bardziej niż czerwony kuzyn...

Kolekcja świąteczna YR 2014 mnie nie zachwyciła. Naprawdę spodziewałam się czegoś innego.

Jednak muszę przyznać, że żel Czarne owoce to najlepszy element serii. Zapach słodki, ale nie za słodki, z dominującym aromatem jeżyn czyli lekko ostry, wyraźny, inny. Fakt, znów dla mnie jeżyny są mało świąteczne, ale pomińmy to milczeniem. Ale na pewno czarne owoce lepiej wyszły YR niż czerwone...

Żel dobrze myje, ładnie się pieni, a buteleczka jest prosta, nieozdobna na siłę. To wystarczy.

Używam tego produktu od: grudnia
Ilość zużytych opakowań: dwa

Jeżynowa przyjemność

Lubię limitowane edycje z YR - nie raz trafiałam w nich w dziesiątkę. Tym razem mam dwa żele pod prysznic - Czarne owoce i Czekoladę z pomarańczą.

Inspirowane serią Un Matin au Jardin gdzie mam dwa ukochane żele pod prysznic - róża i bez. Tu też mamy wygodne i eleganckie opakowanie. Nadal widać ile go jest, choć jest delikatnie ciemniejsze niż w serii UMaJ. Klapka bez problemu się otwiera.

Ciekawa propozycja na święta - bo czarne owoce to jeżyny. 2 lata temu były czekoladki pistacjowe i malinowe, a w zeszłym roku jeżyny i maliny (mówię w zeszłym bo to limitowana edycja na święta 2014). Owoce są kwaśne, ale nie przekwaszone jak w żelu z serii LPN. Tu bardziej przypominają kwaśny dżem jeżynowy. Zapach nie jest sztuczny, ani nachalny. Podoba mi się.

Konsystencja:
Dokładnie taka jak w żelach UMaJ czyli żelowa, nie galaretowata. Nie przecieka przez palce.

Działanie:
Żel się dobrze pieni. Piana jest stabilna. Wydajność jest na poziomie 1 mies, czyli w normie. Nie wysusza zbyt mocno skóry. Ładnie i dość intensywnie pachnie pod prysznicem. Zapach jednak nie jest zbyt intensywny i duszący. Jednak nie jest też zbyt ulotny. Nie mam po nim efektu łuszczącej się i suchej skóry - wymaga nawilżenia, ale nie jest zbyt ostro przesuszona.

Cena / dostępność:
Produkt jest w dostępny w salonach YR i na stronie internetowej. Cena - jak to u YR - jednym się może nie podobać - albo będzie tak jak u mnie - na zasadzie ok - to cena w YR.

Podsumowanie:
Na plus:
Ładne opakowanie - widać ile go poszło
Klapka dobrze chodzi
Piana jest stabilna
Wysuszenie skóry jest w normie
Zapach jest naturalny i nie duszący

Na plus / minus:
cena

Jeśli ten żel byłby stale dostępny kupiłabym go nie raz. A tak, to na pewno skuszę się na kolejną edycję limitowaną - tym razem na święta 2015.

Używam tego produktu od: 1 mies