Vaseline Intensive Care, Essential Healing Lotion (Balsam do ciała)

Vaseline Intensive Care, Essential Healing Lotion (Balsam do ciała)

Balsam Essential Healing zawiera mikro kropelki wazeliny które wnikają głęboko w skórę, by ją nawilżać i regenerować. Po miesiącu regularnego używania efekt regeneracji utrzymuje się przez 3 tygodnie. Szybko się wchłania nie pozostawiając tłustego uczucia. Balsam występuje w pojemnościach: 200, 400 i 600 ml.

Skład: Aqua, Glycerin, Stearic Acid, Palmitic Acid, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Avena Sativa Straw Extract, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Disodium EDTA, Glyceryl Stearate, Glycol Stearate, Lactic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Methylparaben, Parfum, PEG-100 Stearate, Petrolatum, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Stearamide AMP, Tapioca Starch, Xanthan Gum, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

balsamy
>250ml, 100 – 250ml
Skóra
normalna, sucha

Najsłabszy z Vaseline

Tak jak i w przypadku balsamu w formie spraya tak i standardowa wersja balsamu wypadła u mnie najgorzej. Nieprzyjemny zapach na szczęście nie jest tak intensywny jak wersja kakaowa. Balsam wchłania się nie najdłużej ale również pozostawia tłustawą, śliską warstwę. Ma działanie typowo powierzchowne. Nie poprawia stanu i kondycji skóry ani wizualnie ani od środka.

Bardzo dobry

Kupiłam go na wakacjach w Grecji, ale okazało się, że w Polsce jest równie dostępny. Nawilża i wygładza skórę. Błyskawicznie się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu, Ładnie pachnie. Posiada lekką, wodnistą i nietłustą formułę.

Słaby

Jego największym minusem jest to,że nie nawilża, więc po co stosować coś co nie robi tego co ma za zadanie. Ładny zapach, ale po jakimś czasie zaczyna męczyć. Zużyłam w letnie miesiące gdy moja skóra aż takiego nawilżenia nie potrzebowała.

Przeciętniak

Balsam był w zestawie od Vaseline, który dostałam od babci. Kupiła go w Biedronce. W zestawie była jeszcze wazelina i balsam w sprayu.
Wazelina i spray były dobre, natomiast ten balsam nie przypadł mi do gustu i naprawdę ciężko mi się było zmusić, by go zuzyć.
Przy balsamie nie zauważyłam nawilżenia, źle się wchłaniał.
Zapach ładny, ale szybko zaczął mi przeszkadzać.
Nie zauważyłam żadnych plusów.

Niezły

Byłam zaskoczona brakiem tłustego filmu pomimo zawartości wazeliny. Szybko się wchłania i pozostawia skórę satynowo miękką. Delikatny zapach i lekka konsystencja to kolejne plusy tego produktu. Duże opakowanie wystarczyło mi na ok 2 miesiące. Cena nie należy do niskich, ale myślę że warto dołożyć kilka złotych i kupić dobry produkt. Jedną gwiazdkę odejmuję za nieporadzenie sobie z przesuszoną skórą na goleniach (mój permanentny problem)

Polecam, a nawet namawiam

Ten balsam kupiła mi siostra i mimo, że designem mnie nie przekonywał, tak działaniem bardzo. Po jego użyciu zakupiłam inne jego wersje.

Zalety
+działanie
+pielęgnuje
+nawilża
+konsystencja
+cena
+zapach
+szybciutko wnika w skórę
+wygładza

Wady
-mało wydajny
-prosty design

Najlepszy!!!

Używałam już wielu balsamów do ciała ( Nivea, Garnier, Dove, Lirene itp), ten jednak rozkłada wszystkie na nałopatki. Przede wszystkim świetnie nawilża i momentalnie się wchłania, jak żaden inny. Poza tym jest wydajny, ślicznie pachnie, ma ładne opakowanie i bezsprzecznie zasługuje na 5. Serdecznie polecam!!!

Najlepszy balsam, jakiego używałam

Fantastyczny produkt. Szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu więc wystarczy się posmarować, nałożyć krem na twarz, spryskać dezodorantem i można się ubierać. Ładnie, delikatnie pachnie i jest bardzo wydajny. Biorąc pod uwagę właściwości pielęgnacyjne, wart jest swojej ceny : )

Po prostu świetny

Najlepszy balsam drogeryjny, jakiego używałam do tej pory. Sto razy lepszy od czerwonego Garniera, wszystkich z Dove i klasycznej Neutrogeny. Wydajny, szybko się wchłania, nawilża jak trzeba. Cena współmierna do efektu, a na promocji to już w ogóle marzenie ;)

najlepszy balsam do ciała

Czasem dla odmiany sięgam po inne balsamy, ale i tak zawsze wracam do Vaseline. Pierwszy raz użyłam go, gdy jeszcze nie był dostępny w Polsce i od razu mnie zachwycił, moją mamę też. Ucieszyłam się, gdy produkty Vaseline były już dostępne w Polsce. Ten balsam jest wydajny, na długo nawilża skórę, nie pozostawia uczucia 'tłustości', ma ładny zapach. Używałam też białej wersji, ale nie przypadł mi aż tak do gustu. Często można kupić go na promocji, w niższej cenie. Polecam każdemu.

Bardzo fajny

Kupiłam go ze względu na promocję w Rossmanie. Zdecydowanym plusem jest fakt, że szybko się wchłania i skóra nie jest po nim lepka. Dobrze nawilża, ale szybko się zapomina, że coś się nakładało. Przyjemny ma również zapach.

Minusem jest ewentualnie cena, ale często jest w promocjach.

Bardzo zadowolona

Jestem mile zaskoczona tym balsamem. Dostałam go w prezencie i wzięłam go na wczasy. Po pierwsze ma bardzo przyjemny, lekki, orzeźwiający zapach, konsystencja jest lekka i szybko się wchłania. Na skórze pozostawia jakby lekką warstewkę. Dogłębnie nawilża i długo się utrzymuje na skórze. Sadzę, że znalazłam super balsam i będę często do niego wracać.