Vaseline Intensive Care, Essential Healing Lotion (Balsam do ciała)

Vaseline Intensive Care, Essential Healing Lotion (Balsam do ciała)

Balsam Essential Healing zawiera mikro kropelki wazeliny które wnikają głęboko w skórę, by ją nawilżać i regenerować. Po miesiącu regularnego używania efekt regeneracji utrzymuje się przez 3 tygodnie. Szybko się wchłania nie pozostawiając tłustego uczucia. Balsam występuje w pojemnościach: 200, 400 i 600 ml.

Skład: Aqua, Glycerin, Stearic Acid, Palmitic Acid, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Avena Sativa Straw Extract, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Disodium EDTA, Glyceryl Stearate, Glycol Stearate, Lactic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Methylparaben, Parfum, PEG-100 Stearate, Petrolatum, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Stearamide AMP, Tapioca Starch, Xanthan Gum, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

zapachowa
normalna, sucha
balsamy
nawilżające, regenerujące

Świetny

Kupiłam go w Anglii za jednego funta (około 5zł) po potrzebowałam jakiegoś balsamu/kremu do rąk. Nie miałam wielkich oczekiwań, a produkt mile mnie zaskoczył.

Dobry jest

Balsam dobrze nawilża. Fajnie i dość szybko się wchłania. Dostałam w prezencie, sama nigdy go nie widziałam w sklepie. Ale naprawdę jest godny polecenia.

Super produkt

Balsam kupiłam w Rossmann kiedy to szukałam jakiegoś fajnie nawilżającego produktu. Balsam ten okazał się świetny i teraz bardzo często po niego sięgam. Najbardziej przypadła mi do gustu jego lekka szybko wchłaniają a się konsystencja. Uważam że jak za taka cene produkt jest naprawdę de świetny.
+cena
+nawilżenie
+szybko się wchłania
+opakowanie

Moja skóra jest na TAK!

Zakupiłam go na promocji! Zdecydowanie balsam podbił moje serce! Moja skóra już po pierwszej aplikacji balsamem jest bardzo wygładzona i nawilżona. Jedynym minusem jest mała pojemność balsamu.

Najlepszy!

Balsam ten to mój faworyt. Mam skórę wrażliwa i sucha miejscami i ten balsam poradził sobie z tymi wspaniale. Nogi po użyciu balsamu są miękkie i aksamitne. Balsam szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego śladu i ma cudowny zapach. Absolutne must have!

Najlepszy balsam!

Zaczną od tego, że mam bardzo wymagającą skórę, skłonną do alergii, widocznych przesuszeń i wrażliwą. Jeśli jakiś balasam sobie z nią poradzi to jest naprawę dobry. Przez lata stosowałam dziesiątki balsamów i równie dobre w porównaniu do Vaseline było tylko czyste masło shea.
Zdarza mi się eksperymentować z nowościami i innymi markami, które wydają mi się dobre, jednak zawsze wracam "z podkulonym ogonem" do Vaseline (nawet Palmers poległ).
Staram się stosować go dwa razu dziennie. Zazwyczaj stosując jakiś balsam na wieczór rano budzę się i znów mam suchą skórę, z Vaseline jest inaczej i jest ona nawilżona i elastyczna.
Ma wydajne opakowanie, ładny zapach i treściwą konsystencję.

Najsłabszy z Vaseline

Tak jak i w przypadku balsamu w formie spraya tak i standardowa wersja balsamu wypadła u mnie najgorzej. Nieprzyjemny zapach na szczęście nie jest tak intensywny jak wersja kakaowa. Balsam wchłania się nie najdłużej ale również pozostawia tłustawą, śliską warstwę. Ma działanie typowo powierzchowne. Nie poprawia stanu i kondycji skóry ani wizualnie ani od środka.

Bardzo dobry

Kupiłam go na wakacjach w Grecji, ale okazało się, że w Polsce jest równie dostępny. Nawilża i wygładza skórę. Błyskawicznie się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu, Ładnie pachnie. Posiada lekką, wodnistą i nietłustą formułę.

Słaby

Jego największym minusem jest to,że nie nawilża, więc po co stosować coś co nie robi tego co ma za zadanie. Ładny zapach, ale po jakimś czasie zaczyna męczyć. Zużyłam w letnie miesiące gdy moja skóra aż takiego nawilżenia nie potrzebowała.

Przeciętniak

Balsam był w zestawie od Vaseline, który dostałam od babci. Kupiła go w Biedronce. W zestawie była jeszcze wazelina i balsam w sprayu.
Wazelina i spray były dobre, natomiast ten balsam nie przypadł mi do gustu i naprawdę ciężko mi się było zmusić, by go zuzyć.
Przy balsamie nie zauważyłam nawilżenia, źle się wchłaniał.
Zapach ładny, ale szybko zaczął mi przeszkadzać.
Nie zauważyłam żadnych plusów.

Niezły

Byłam zaskoczona brakiem tłustego filmu pomimo zawartości wazeliny. Szybko się wchłania i pozostawia skórę satynowo miękką. Delikatny zapach i lekka konsystencja to kolejne plusy tego produktu. Duże opakowanie wystarczyło mi na ok 2 miesiące. Cena nie należy do niskich, ale myślę że warto dołożyć kilka złotych i kupić dobry produkt. Jedną gwiazdkę odejmuję za nieporadzenie sobie z przesuszoną skórą na goleniach (mój permanentny problem)

Polecam, a nawet namawiam

Ten balsam kupiła mi siostra i mimo, że designem mnie nie przekonywał, tak działaniem bardzo. Po jego użyciu zakupiłam inne jego wersje.

Zalety
+działanie
+pielęgnuje
+nawilża
+konsystencja
+cena
+zapach
+szybciutko wnika w skórę
+wygładza

Wady
-mało wydajny
-prosty design