Born to Bio, Gel Douche Rose Sauvage (Żel pod prysznic 'Dzika róża')

Born to Bio, Gel Douche Rose Sauvage (Żel pod prysznic 'Dzika róża')

Żel pod prysznic Dzika Róża firmy Born to Bio to niezwykle delikatny kremowy i całkowicie naturalny żel pod prysznic o łagodnym działaniu i orientalnym intensywnym zapachu z dzikiej róży, który połączony jest z naturalną miękkością tej królowej kwiatów. Żel pod prysznic Dzika Róża jest w 100 % dziełem matki natury zamkniętym w butelce przez człowieka. Konsystencja tego kosmetyku jest tak delikatna, ze przy kontakcie z wodą zmienia się w delikatną i zmysłową pianę. Żel zawiera również świeży sok z aloesu o kojącym i nawilżającym działaniu oraz mieszankę olejków eterycznych przywracających równowagę skórze. Działa relaksująco, Twoje zmysły i skóra będą oczyszczone. Ponadto zawiera prowitaminę A (retinol) odpowiedzialną za utrzymanie prawidłowego stanu skóry.

w butelce
zapachowa
w płynie
>250ml

Znam lepsze

Podobnie jak wersja z masłem shea tak i ten opisany jest jako kremowy. Nie wiem na jakiej podstawie, wszak oba są typowo żelowe, gęste i delikatne zarazem, ale jednak nie kremowe.
Mając na uwadze nijaki zapach wersji shea podeszłam nieco z dystansem do obietnicy różanego aromatu, ale pozytywnie mnie zaskoczył. Żel pachnie delikatnie, ale w zasadzie to dobrze, bo różane kosmetyki często przytłaczają wonią, aż stają się nieznośne. W trakcie kąpieli czy prysznica z tym żelem w łazience unosi się subtelny zapach, który przyjemnie relaksuje.
Pieni się średnio, co mi nie przeszkadza, tym bardziej, że między innymi dzięki temu nie wysusza mojej suchej skóry.
Opakowania - rzecz gustu ;) Kolorowe, przyciągające uwagę, ale też w jakiś sposób sympatyczne. Z pewnością wyróżniają się na półce w łazience.

Bardzo wysusza skórę

Testowałam kilka wersji żeli po prysznic tej maki. Może i ładnie pachną, ale bardzo wysuszają skórę. Skóra est tak szorstka i podrażniona, że trzeba natychmiastowo nałożyć silnie nawilżający lub odżywczy balsam. Produkt ma Ecocert jednak jak zerkniemy w skład to nie wiem dlaczego. W składzie alkohol, amonium lauryl sulfate, lauryl glucoside, sodium chloride na pierwszych pozycjach.

Róża.

Żele tej marki mają tę cudowną zaletę, że zazwyczaj przepięknie pachną lub przynajmniej intrygująco, mają fikuśne opakowania, są w dużej pojemności, a do tego wydajne, no i najważniejsze, zrobione z naturalnych składników.

Zapach wersji " Dzika róża" jest nieziemski, żel pachnie soczyście, jest ciepły i kwiatowo-pudrowy, otula zmysły, zwłaszcza w chłodne wieczory i poranki, w dodatku jest naturalny, jak świeży kwiat i prawdziwy, nie przesłodzony i nie za mocny. Szkoda, że praktycznie znika po spłukaniu, nie zostaje na skórze.

Sam w sobie ma lekko płynną konsystencję, ale już przy małej ilości dobrze się pieni, piana nie jest spektakularna, za to przyjemnie miękka i lekka, daje optymalne uczucie świeżości, dobrze myje.

Niestety, w przypadku tego żelu nie dostrzegam pielęgnacji, nie oczekuję nawilżenia od żelu, ale ten mam wrażenie, że gorzej sobie radził, niż wersja kakaowa i gruszkowa.

Polecam wyprobować żele tej marki, choćby dla samych zapachów oraz łagodnych składów. Nie są szczytem marzeń, nie spełnią oczekiwań osób wymagających intensywnego działania, ale dają radę i urzekają tymi opakowaniami, jak z "mleczarni", cenowo też nienajgorzej, jeśli chodzi o kosmetyki certyfikowane.

Używam tego produktu od: tej wersji jakiś czas temu przez pół roku ( na zmianę z mydłami)
Ilość zużytych opakowań: Jedno.