Shefoot, Krem przeciw zrogowaceniom z masłem shea

Shefoot, Krem przeciw zrogowaceniom z masłem shea

Krem przeciw zrogowaceniom z masłem shea Shefoot skutecznie redukuje zgrubienie naskórka i reguluje proces rogowacenia. Zawiera kwas glikolowy o właściwościach przeciwgrzybiczych oraz alantoinę o właściwościach przeciwzapalnych, która łagodzi podrażnienia i stymuluje procesy gojenia się ran. Działa silnie nawilżająco, wspomaga odbudowę naskórka, pozostawiając skórę gładką i miękką.
Masło shea - zapobiega wysuszeniu skóry, wzmacnia cement międzykomórkowy oraz płaszcz hydrolipidowy skóry.
Kwas glikolowy - działa przeciwgrzybiczo, zmiękcza twardy naskórek.
Witamina E - wygładza i odżywia skórę, zwiększa elastyczność.
Alantoina - działa przeciwzapalnie, łagodzi mikropodrażnienia i stymuluje procesy gojenia się ran.
Gliceryna - silnie nawilża nawet głębsze warstwy naskórka.
Nałożyć krem przeciw zrogowaceniom z masłem shea Shefoot na stopy w miejscach szorstkich i zrogowaciałych. Masować ruchami kolistymi szczególnie pięty i miejsca narażone na otarcia przez buty. Dla uzyskania lepszego efektu uprzednio zastosować peeling naturalny. Zaleca się nałożenie grubszej warstwy kremu, wmasowanie i nałożenie na noc skarpet przez pięć kolejnych dni. Kiedy skóra się odbuduje, stosować codziennie krem odżywczy Shefoot lub krem Shefoot na pękające pięty z olejkiem z drzewa herbacianego, aby utrzymać stopy w dobrej kondycji. Stosowanie wyłącznie zewnętrzne.
Zrogowacenie to obszar stwardniałej, grubej skóry, często żółtego koloru, który czasami może powodować uczucie pieczenia, a nawet ból. Pojawia się zarówno na piętach, podeszwach stóp jak i palcach, często w miejscu, gdy uciska nas obuwie. Krem pozwala na skuteczne zredukowania takich zrogowaceń, ale też pomaga zapobiegać ich powstawania – stosuj krem ponownie, gdy tylko zauważysz pierwsze objawy.

Bardzo dobry

Rzeczywiście działa! Krem bardzo dobrze zmiękcza i nawilża skórę stóp. A jeśli chodzi o zgrubienia naskórka to w moim przypadku bardzo je ograniczył. W połączeniu z peelingami moje stopy zyskały ładny wygląd.
Krem ma ładny i subtelny zapach. Jego konsystencja jest gęsta, ale łatwo się rozprowadza i bardzo szybko wchłania, nie pozostawiając żadnego uczucia lepkości.

Rewelacja

Zawsze miałam problem ze zbyt suchym i twardymi piętami :( stosowałam bardzo wiele kremów, peelingów, masek i nic. To pierwszy krem, którego efekty widzę po pierwszym użyciu. Pięty znacznie miększe, nawilżone i pięknie pachnące! To jest absolutnie hit!

Bardzo dobry!

Krem znajduje się w miękkiej tubce z zamknięciem typu klik. Jest biały, o gęstej, treściwej konsystencji. Dobrze rozprowadza się na skórze, ale trzeba dać mu chwilę na wchłonięcie. Dodatkowo zostawia na skórze ochronny film, który mi jednak nie przeszkadza, bo po zastosowaniu tego kremu zakładam od razu skarpetki. Krem pachnie bardzo ładnie i trochę przypomina mi zapach kokosa. Dosyć długo utrzymuje się on na skórze. Krem rewelacyjnie zmiękcza zgrubienia, bardzo dobrze nawilża i pozostawia skórę miękką i gładką w dotyku, skutecznie likwidując zrogowacenia i mocno przesuszone miejsca. Może nie jest to najtańszy produkt, ale warto w niego zainwestować, ponieważ naprawdę poprawia on kondycję skóry stóp.

najlepszy

Mam trochę problem ze stopami bo są bardzo suche i niestety rogowacieją.
Sięgnęłam po ten krem za radą pani w drogerii, gdy szukałam czegoś bardzo bardzo bardzooo nawilżającego i zmiękczającego. To był strzał w 10! :)
Ten krem uratował moje stopy w najgorszym momencie :) juz jedna aplikacja znacząco poprawiła stan stóp. Później jeszcze kilka dni stosowałam a teraz wystarczy raz na jakiś czas :)
Nawilżenie czuć nawet kilka dni, gdzie po kremie innej znanej marki rano nie czułam tego komfortu.
Zapach jest bardzo delikatny.
Cena - ok. 20 zł, chociaż ja kupiłam w promocji.
Z pewnością kupie go jeszcze raz :)

Używam tego produktu od: 5-6 miesięcy

nawilżenie na bdb poziomie

Producent obiecuje, że:

"Krem skutecznie redukuje zgrubienie naskórka i reguluje proces rogowacenia. Zawiera kwas glikolowy o właściwościach przeciwgrzybiczych oraz alantoinę o właściwościach przeciwzapalnych, która łagodzi podrażnienia i stymuluje procesy gojenia się ran. Działa silnie nawilżająco, wspomaga odbudowę naskórka, pozostawiając skórę gładką i miękką."

Mogę w pełni świadomie stwierdzić, że rewelacyjnie nawilża i zmiękcza; pachnie bardzo przyjemnie (coś mi ten zapach przypomina, ale nie potrafię zdefiniować dokładnie co); faktycznie łagodzi podrażnienia (np. po przesadnym użyciu tarki). W kwestii zrogowaceń nie mogę się za bardzo wypowiedzieć, bo nie mam do końca tego problemu, jednak jak napisałam wcześniej - krem zmiękcza skórę stóp.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania / 75 ml