Lavea, Botanico, Maska do włosów `Cannabis`

Lavea, Botanico, Maska do włosów `Cannabis`

Maseczka do włosów Lavea z ekstraktem konopi (Cannabis Sativa) jest odżywką do włosów, która daje bardzo silnie działanie regeneracyjne dzięki wysokiej zawartości leczniczych substancji zawartych w konopiach. Ten pielęgnacyjny kosmetyk polecany jest zwłaszcza dla suchych, zniszczonych i długich włosów. Odżywka łagodzi i regeneruje skórę i włosy. Odnawia ochronne mikrowłókna włosów, odżywia korzenie i cebulki włosów. Maseczka do włosów Lavea z ekstraktem konopi daje wyraźnie lepszy połysk włosom, zwiększa ich elastyczność oraz polepsza ich rozczesywanie.

Wyjątkowa

Bardzo ciekawy kosmetyk do włosów, pod każdym względem mnie zaskakuje. Co zachęciło mnie do zakupu, to skład (cenny olej z cannabis sativa, rzadko spotykany w kosmetyce), niewielkie opakowanie (100 ml, taka ilość na tyle mała, że żaden kosmetyk do włosów nie zdąży się w tej sytuacji znudzić) i zwykła maja ciekawość.

Maseczka ma bardzo gęstą konsystencję, dawno nie spotkałam takiej w mojej historii kosmetycznej wśród preparatów do włosów. Konsystencja jest na tyle zbita, że po użyciu tej maski (nabieram ją zawsze szpatułką plastikową dużą, taką "łyżką") zostawało zagłębienie, które zobaczyłam podczas kolejnego mycia włosów, czyli po około 2 dniach. W związku z taką sytuacją maseczka wmasowana we włosy nie spływała i była to sytuacja komfortowa.

Podczas działania maski nakładałam najczęściej folię i ręcznik lub starą wełnianą czapkę, aby temperatura poprawiła działania preparatu. Jednakże nie jest to konieczne- bez folii maseczka również dobrze działa.

Nakładam tę maskę na 10 minut, jak zalecił producent, czasem na dłużej, nawet na 20-30 minut, maseczka działała w każdym czasie podobnie.

Efekty- włosy stają się po niej dociążone, wyglądają zdrowo, łatwiej się rozczesują. Nie otrzymamy większego blasku, poślizgu, maseczka nie zawiera silikonów. Można zaliczyć ją do kosmetyków organicznych. Ja używam jej systematycznie od listopada, widzę jej zupełnie odmienną teksturę, inne działanie, potencjał, poprawę stanu włosów (moje są długie, proste, czasem po zabiegach rozjaśniających), oddech dla włosów, świeżość, słowem- kosmetyk stanowi wyjątek wśród preparatów dostępnych na rynku. Na pewno kupię jeszcze inne wersje maseczek Lavea, oczywiście już wiem, że interesuje mnie ta z oliwki śródziemnomorskiej.

Kwestia specjalna- zapach. Mnie ten zapach przeraził, na początku zwłaszcza. Nie wiem do czego porównać ten powiew, ale przypomniał mi stary olej, masło zjełczałe, ooooch, coś dziwnego. Niestety po zmyciu maski też chwilę pozostaje, ale po jakimś czasie znika.

Maska sama w sobie działa na mnie dobrze, jestem zadowolona. Próbowałam mieszać ją z innymi, np. Kallos, ale moje włosy były niezadowolone, nie będę już do tej metody wracać, pozostanę przy wersji oryginalnej i ją właśnie lubię. Jest wyjątkowa.

Opakowanie jest ładne, nawiązuje do naturalnej formuły kosmetyku. Cena- niska, zapłaciłam mniej niż jest podane w zgłoszeniu, kolejny plus. Mimo, że maseczka jest w małym opakowaniu, wystarczy na długi czas.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: około 50% z 100 ml

Jestem na tak, ale trzeba ją umiejętnie stosować :)

Jej pojemność wynosi tylko 100ml, ale niech to Was nie zmyli, bo maska jest naprawdę wydajna i praktycznie nakładam je w ilościach minimalnych - przy przesadzeniu z ilością negatywny efekt natychmiastowy murowany. Nałożenie zbyt dużej ilości kończy się obciążonymi włosami, w sam raz do mycia... Natomiast w ilości małej lub jako miks z inną maską (stosunek: inna maska 2/3, Lavea 1/3) sprawdza się cudownie. Włosy są bajecznie nawilżone, dociążone, wygładzone, och i ach.

Stosowana solo nie ułatwia rozczesywania ani nie nadaje też włosom charakterystycznego "poślizgu" w dotyku. Jej największą zaletą jest ekstremalne nawilżenie i dociążenie włosów, które w przypadku nałożenia zbyt dużej ilości kończy się prawdziwym obciążeniem i strączkowaniem włosów.

I ostatnie, może najmniej ważne: zapach kojarzy mi się z apteką, nie jest zły. ;)

Używam tego produktu od: lato 2014