Najel, Aleppo Soap Black Cumin Oil (Mydło z Aleppo z czarnuszką)

Najel, Aleppo Soap Black Cumin Oil (Mydło z Aleppo z czarnuszką)

Mydło Aleppo jest wytwarzane na bazie oliwy z oliwek z dodatkiem oleju laurowego, dlatego nie powoduje alergii, a używane regularnie łagodzi wysuszenia skóry i pozostawia ją dobrze nawilżoną. Nie jest perfumowane, naturalnie pachnie olejem laurowym i oliwa z oliwek.
Właściwości mydła z Aleppo:
- posiada właściwości antyseptyczne, zabliźniające i nawilżające, które odnawiają film hydrolipidowy,
- nawilża skórę,
- jest przeznaczone dla skór suchych, dotkniętych takimi chorobami jak łuszczyca, trądzik, swędzenia, egzema,
- hipoalergiczne,
- w 100% ulega biodegradacji,
- nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów, perfum ani innych substancji drażniących.
Olej z czarnuszki (Nigelle) jest wyciskany z bardzo małych czarnych ziarenek astrów o białych kwiatach. Zawiera kwasy tłuszczowe nienasycone, wit. E i A oraz sole mineralne. Jest to prawdziwy eliksir młodości o działaniu przeciwzmarszczkowym. Witamina E - zwana także „witaminą młodości” - dobrze wnika w skórę i odżywia ją, poprawia miękkość i elastyczność naskórka, działa nawilżająco. Zmniejsza wrażliwość skóry na promieniowanie UV.
Właściwości olejku z czarnuszki:
- poprawia kondycję skóry, przede wszystkim suchej i dojrzałej,
- opóźnia proces powstawania zmarszczek,
- szczególnie polecany jest do skóry alergicznej, ponieważ łagodzi stany zapalne,
- polecany jest przy różnego rodzaju chorobach skórnych typu trądzik, grzybica czy zapalenia. Działa łagodząco i ochronnie,
- zmiękcza i wygładza skórę, nawilża i wzmacnia przesuszone oraz zniszczone włosy , a także łagodzi podrażnienia, również te wywołane nadmierną ekspozycją na słońce,
- ma właściwości regenerujące.
Mydła z Alep są naturalne, wyprodukowane bez barwników, sztucznych dodatków zapachowych, bez oleju palmowego i konserwantów.

Fajne sa te mydełka

Jak w tytule, do tego bardziej dostępne niz pozostałe.

Aleppo ma szereg zastosowań i możliwości, sprawdza się przy problematycznej skórze (nawet na głowie).

Używam go kiedy zaczynam mieć problemy z uczuleniem, podrażnieniem, łojotokiem, z to mój chłopak kradnie mi je po goleniu (podobno przyjemnie odświeża i dezynfekuje po goleniu, nie ma też podrażnień), jak każde mydło nie jest obojętne dla skóry, trzeba ją po wszystkim mocno nawilżyć, jest napięta, ale jego działanie jest warte tego.

Jak najbardziej za!

Mydełko postanowiłam zakupić ponieważ już nie wiedziałam jak ratować swoją trądzikową cerę. Zwykłe produkty nie pomagały - nie ma mowy. Te z apteki - mam wrażenie, że się uodporniłam na nie... Więc postanowiłam zrobić krok w stronę natury i to nie był głupi i zły pomysł ponieważ jestem zadowolona. :) Twarz po umyciu jest dobrze oczyszczona, świeża taka.
Kolejnym plusem dla mnie jest to, że mydełko jest oczywiście 100% naturalne a co za tym idzie : zero szkodliwych składników dla skóry, przede wszystkim parabenów, barwników i SLS.
Następny plus to to, że nie wysusza skóry po długim stosowaniu. Używam mydełka od kwietnia i nawilżenie cery jak najbardziej w porządku, zero przesuszenia, suchych skórek itp. natomiast przy stosowaniu żelu do mycia twarzy przeciw trądzikowego La Roche Posay przez taki sam czas, dało się odczuć, że skóra powoli robi się przesuszona.
Może mydełko nie pozbędzie się na mojej twarzy twardych grudek i zaskórników, ale zapobiega powstawaniu ostrego trądziku ropnego a co za tym idzie - blizn i przebarwień.
Jeśli chodzi o wydajność to również nie mam zarzutów. Trzeba w dłoniach zwilżyć wodą i dość długą chwilę pocierać, by wytworzyła się większa pianka.
Zapach jest dość mocny, intensywny, nie zbyt przyjemny, ale da się wytrzymać.
W końcu coś za coś :)
Czy kupię ponownie? Tak. Ponieważ to mydło to same korzyści dla cery :)
Nie jest drogie bardzo, a wydajne i skuteczne. Polecam ! ;)

Uwielbiam

To mydło jest po prostu genialne. Niby takie nic, a naprawdę świetnie działa na skórę. Używam go do mycia twarzy, zazwyczaj raz dziennie. Bardzo fajnie oczyszcza skórę choć ja wcześniej i tak używam płynu micelarnego. Pozostawia twarz czystą, świeżą i bardzo promienną. Jeszcze po żadnym kosmetyku nie widziałam takiego efektu, twarz wygląda rewelacyjnie. Z pewnością długo się z nim nie rozstanę, tym bardziej, że już kupiłam dwa kolejne opakowania :-)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

ideał

Znalazłam idealny kosmetyk do mycia twarzy. Dobrze myje ale nie wysusza i co najważniejsze nie podrażnia mojej (skłonnej do wyprysków, mieszanej) cery (a to ogromny plus). Mydełko jest wydajne, ładnie pachnie (przynajmniej mnie się podoba). Ideał.

ulubieniec do ciała i twarzy

Mydło z Aleppo zużywa się powoli i nie wytwarza dużych ilości piany. Jest bardzo zwarte, dzięki czemu nie rozmięka i nie kruszy się, nie chłonie wody. Dzięki tym właściwościom starczy na bardzo długo. Szybko można go osuszyć i schować do pudełka, kiedy nie jest używane.
Zapach oczywiście jest typowy dla Aleppo, mydlany, ostry. Jak szare mydło, ale czuć w nim nuty ziołowe. Niestety nie wyczułam w nim czarnuszki, którą osobiście uwielbiam.

Stosuje go przede wszystkim do ciała. Codziennie dokładnie oczyszcza, ale i nie wysusza, nie ma potrzeby nawet sięgać po balsam do ciała. Po myciu nie ma tego uczucia ściągnięcia czy dyskomfortu, jest za to wrażenie natłuszczenia, ale nie takie jakby się posmarować tłuszczem, coś zupełnie innego. Skóra jest taka jędrna i napięta, w bardzo przyjemny sposób. Pozbyłam się zupełnie uczucia szorstkości na ciele, bez konieczności codziennego używania balsamu do ciała. Obecnie stosuje wyszczuplające masło tylko na partie wymagające wyszczuplenia. Jestem zdania, że skóra jako organ wydziela toksyny i nie należy tego blokować nadmiernym stosowaniem kosmetyków nawilżających.

Mydło z czarnuszką do twarzy stosuje co 2 - 3 dni, kiedy czuję potrzebę, to nawet codziennie. Skóra jest oczyszczona do uczucia skrzypienia, ale co dziwne nie jest wysuszona. Mydło z Aleppo nie służy do demakijażu, jest to jasna sprawa, wcześniej trzeba zastosować płyn lub mleczko do demakijażu, a gdy chcę osiągnąć efekt leczniczy stosuje mydło. Myślę, że latem, gdy moja cera zacznie bardziej pracować i wydzielać więcej łoju, mydło sprawdzi się idealnie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/4 kostki