Kallos, KJMN, Milk, Mleczna maska do włosów

Kallos, KJMN, Milk, Mleczna maska do włosów

Pojemność 1 000 ml

Dzięki zawartości pielęgnującej proteiny mlecznej dogłębnie odżywia i nawilża całą strukturę włosów. Po zastosowaniu włosy stają się jedwabiste, lśniące i łatwe w układaniu.

Lubiana..

Fajna mleczna maska do włosów,po której są nawilżone,miękkie w dotyku,gładkie nie obciążone,włosy świetnie się rozczesują mają przyjemny zapach. Maska jest tania i bardzo wydajna duże opakowanie które wystarcza na dłuuuugo polecam:)

Zawodzi.

I to bardzo mnie zawiodła. Gdy chodziłam na praktyki w zawodzie fryzjer to moja mentorka wówczas jej używała. Wtedy była bardzo dobra. Zapach był zawsze tematem sprzecznym. Jedni zachwycali się zapachem inni pytali co tak śmierdzi. Po kilku latach kupiłam licząc na efekty jakie obiecuje producent. Wzięłam też pod uwagę fakt że sprawdziła się w salonie. Niestety bardzo się zawiodłam. Konsystencja już nie ta sama. Zapach bardziej chemiczny. Producent zawalił. Nie wywiązuje się z obietnic. Włosy wyglądają źle po użyciu. Nigdy więcej jej nie kupię.

Obłędna

Maska obłędnie pachnie. Uwielbiam ten zapach :) Włosy po niej są miękkie, nawilżone, wygładzone, nie plączą się i łatwo się je rozczesuje. Uwielbiam ją tak samo jak pozostałe maski tej firmy, jest naprawdę dobra i godna polecenia. Można też kupić mniejsze opakowanie na spróbowanie czy się sprawdzi

Na tak

Po maski kallosa sięgam regularnie, próbując wciąż nowych wersji. Lubię je za dużą pojemność i naprawdę dobrą wydajność. Jedno opakowanie starcza mi kilka miesięcy przy regularnym stosowaniu około 1-2 razy w tygodniu.
Opakowanie jest "wiadrowate", ale dzięki temu wygodne, łatwo dobrać się dłonią nawet do resztki resztek. Minus za brak foliowego zabezpieczenia, przez co każdy w sklepie może odkręcać produkt i w efekcie nie wiadomo jak ocenić datę ważności.
Zapach tej wersji, najbardziej sporny ze wszystkich. Albo się go kocha, albo nienawidzi. Ja jestem w grupie z tych co go miłują, mogłabym siedzieć godzinami z nosem nas maską i się nim zachwycać :) Niestety nie utrzymuje się długo na włosach, ale co w trakcie aplikacji się nawącham to moje :)
Konsystencja jest średnio gęsta, łatwo i szybko rozprowadza się po włosach. Nie spływa z nich. Dobrze zmiękcza i nawilża kosmyki, oraz rozplątuje je po myciu szamponem. Produkt dobrze się wypłukuje. Włosy po użyciu są przyjemne w stylizacji i wyraźnie ujarzmione. Przy regularnym stosowaniu poprawia kondycję włosa.

Jeden z moich hitów

Proteinowa maska o nieziemskim słodkim zapachu. Po raz pierwszy spotkałam się z nią u mojej fryzjerki, kiedy robiła mi trwałą. Dostałam ją wtedy od niej w prezencie i się w niej zakochałam. Jedna z niewielu, po której już nawet w trakcie płukania włosów mogę je rozczesać. Pokrywa włosy taką delikatną śliską powłoką. Jak ktoś ma cienkie włosy może je nieco obciążać. Najlepiej wtedy nakładać je na tą część włosa, którą chcemy odżywić. Absolutny must have w mojej łazience. I do tego ta cena.

Nie dla moich włosów

Lubię markę Kallos. Mają przyzwoite produkty w przystępnych cenach, trzeba tylko trafić na taki kosmetyk, który bedzie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Tak jest z tą, mleczną maską. Wcześniej miałam odżywkę z serii LATTE i ta była dla moich kręconych, suchych, wysokoporowatych włosów świetna. Niestety mleczna odżywka mocno dociąża moje włosy, prostując loki, przyspiesza przetłuszczanie i w ogóle sprawia, ze włosy wyglądają jak niedomyte. Zużyłam jako poślizg do golenia nóg. Plus za zapach, cenę i pojemność.

co ja bym zrobiła bez Kallosów

Dobry kosmetyk w niskiej cenie
Masek kallosa używam na kilka sposobów: jako pierwsze O przy myciu włosów metodą OMO, po myciu włosów jako szybką odżywkę, albo maskę na +30min, jest świetną bazą pod tuningowanie półproduktami.
Nawilża, włosy są po niej mięciutkie, świetnie pachnie,jakby budyniem, szkoda tylko że zapach nie utrzymuje się za długo na włosach

Super

Kolejna maska Kallos jaką kupiłam do przetestowania, ale pierwsza z proteinowych. Kupiłam małe opakowanie, które jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Zapach tego produktu jest dla mnie cudowny - przypomina mi waniliowy aromat do ciasta, więc dla osób które nie lubią słodkich zapachów może być mdły. Mi zupełnie nie przeszkadzał. Konsystencja jest dość gęsta, ale łatwo się go wybiera ze słoiczka i nakłada. Stosowałam go co dwa mycia na długości włosów, żeby ich nie przeproteinować. Produkt nie spowodował u mnie oklapu i też bardzo fajnie rozczesywało się włosy po nałożeniu go (na mokro). Włosy były później miękkie i błyszczące, więc jak dla mnie działa bardzo dobrze :) Polecam go wypróbować, bo jest tani i świetny :)

Ratunek po rozjaśnianiu.

Jedna z masek, która uratowała moje włosy po rozjaśnianiu. Może nie były one w jakiś tragicznym stanie, jednak ewidentnie czegoś potrzebowały i bardzo o to walczyły.

Opakowanie - posiadam wersję mniejszą. Te o wiele przyjemniej mi się zużywa, głownie ze względu na to, ze używam jej sporadycznie. Moje włosy nie lubią dostawać w kółko tego samego produktu. Dosyć wygodnie się z niego korzystać, widać na pierwszy rzut oka zużycie.

Konsystencja, efekty - maska jest bardzo wydajna, mimo, ze jest stosunkowo gęsta, to ładnie się rozsmarowuje na włosach i nie potrzeba jej wcale dużo. W żaden sposób nie obciążyła moich włosów. Po użyciu i późniejszym osuszeniu włosy są mięciutkie, genialnie się rozczesują i układają, jakby wstąpiło w nie inne życie. :D

Zapach - z opinii znajomych i tych znalezionych w internecie, zauważyłam, ze nie w każdy gust trafi. Mi się w sumie podoba, trochę przypomina mi budyń, może jest lekko chemiczny, ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza.

Cena i dostępność to już dodatkowe plusy. Jest to chyba jeden z tańszych produktów dostępny w drogeriach i na prawdę dobry.

Całkiem całkiem!

Dobra maska do włosów. Moje średnioporowate włosy ją bardzo dobrze przyjęły. Po każdym użyciu stają się miękkie i błyszczące. Przy regularnym stosowaniu widać, że efekt utrzymuje się na dłużej. Przeciwdziała puszeniu się pukli, co jest jej zdecydowaną zaletą. Praktyczny słoik, wygodny w użyciu, jeszcze potęguje moją sympatię do tej maski. Ale. Posiada według mnie bardzo drażniący zapach. Nie lubię tego w kosmetykach mlecznych, zawsze mają w sobie nutę sztucznej wanilii i bitej śmietany. Jednakże biorąc pod uwagę działanie, jestem w stanie to przeżyć. Dodatkowo wielkim plusem jest wydajność, cena oraz dostępność. Jeśli chodzi o czas trzymania jej na włosach to nie wystarcza to, co zaleca producent, ja zawsze nakładam maski na około godzinę, dla lepszych efektów. Ogólnie bardzo dobra i godna polecenia.

Super!

Moja pierwsza maska tej firmy i strzal w 10! Wlosy staly sie gladkie, pieknie blyszcza. Fajna gesta konsystencja i niska cena! Na pewno do niej wroce!

Nie u każdego się sprawdzi

Czytając recenzje tej maski mam wrażenie, że wiele problemów z nią wynika z tego, że nie zawsze jest odpowiednio dopasowana do typu włosów. Opisy, które się często pojawiają - suchość, puszenie się, sztywność włosów - są typowym objawem przeproteinowania, o które łatwo z tą maską, szczególnie jeśli nasze włosy są na przeproteinowanie wrażliwe. I nie jest to wina maski - trzeba ją odstawić, w stosowaniu robić przerwy, a wymiennie używać innych masek.

Moje włosy niespecjalnie lubią się z dużymi i częstymi dawkami protein (z nieznanych przyczyn - poza kolagenem, który uwielbiają), dlatego tej maski używam tylko czasami, nie przesadzając z częstotliwością. Na co dzień wybieram maski nawilżające albo emolientowe, które moje włosy lubią zdecydowanie bardziej. Ta maska stosowana z umiarem nie jest zła, choć nie wiem czy będę jeszcze w przyszłości po nią sięgać, jako że dla moich włosów jest to broń naprawdę sporego rażenia i może się odbić rykoszetem na ich kondycji ;)

Trochę o tym, co jako pierwsze dostrzegamy z początkiem znajomości. Opakowanie - wielkie wiadro, sztandarowe opakowanie Kallosa, mające tyleż samo wyznawców co krytyków. Ja nie przepadam, bo pojemność jest tak ogromna, że (szczególnie biorąc pod uwagę że nie używam tej akurat maski zbyt często) po prostu nie jestem w stanie zużyć jej przed upływem daty ważności. Ale lubię samą formę pudełka, w którym mogę grzebać łapką ;)
Konsystencja - umiarkowanie gęsta, łatwa w rozprowadzaniu. Dość tłusta w dotyku, nie wnika w całości we włosy, pokrywa je mocno lepiącą warstwą. W spłukiwaniu nie jest szczególnie problemowa.
Coś, co mnie zaskoczyło, czyli zapach. Pierwsze wrażenie - super! Mleczno - słodki, przyjemny, choć nieco mdlący. I nagle, dosłownie po paru użyciach, zapach stał się kompletnie skwaśniały! Nie do zniesienia. Tak jakby proteiny mleczne zawarte w masce kompletnie się skisiły. Od tego czasu maska pachniała jak wypisz wymaluj skwaśniały owczy ser, no koszmar po prostu. Całe szczęście, że zapach nie pozostaje zbyt długo na włosach, bo nie byłabym w stanie dłużej używać tego kosmetyku.
Tak więc za zapach stający się skisłym mlekiem po paru użyciach duży minus i za to też obniżam ocenę - jestem wrażliwa na zapachy i to dla mnie kluczowa kwestia.
Nie wiem, być może trafił mi się zleżały egzemplarz? Tu przy okazji minus dla producenta za brak zabezpieczenia opakowania - praktycznie każdy sklepowy macacz może otworzyć pudełko np. celem powąchania, a my potem kupujemy egzemplarz stojący od dawna na półce i wielokrotnie otwierany, nawet o tym nie wiedząc. I potem maska psuje się po dwóch tygodniach. Radzę być ostrożnym i brać opakowanie z tyłu półki, a w domu na pewno wyprowadzić maskę z łazienki (narażona na wyższe temperatury szybciej zacznie się psuć).

A same efekty działania? Zależą od typu i stanu naszych włosów. Gdy moje włosy odpoczną od protein, zastosowanie tej maski jak najbardziej im służy. Może nie jest to maska z gatunku tych mocno wygładzających, po których włosy będą śliskie, ale za to nadaje im struktury, wydają się mocniejsze i grubsze w dotyku. Duży plus za to, że odpowiednio dociąża włosy - co jest dla mnie bardzo ważne, jako posiadaczki cienkich i lekkich włosów. Nie wywołuje żadnego przetłuszczenia czy obciążenia. Sprawia, że włosy wyglądają na gęstsze i 'treściwsze', o mocniejszej strukturze. Ale jeśli szukacie mocnego wygładzenia, to ta maska raczej nie da takich efektów, do tego celu lepiej sięgnąć po emolienty.
Nie podrażnia skóry głowy - jak wszystkie maski, nakładam ją już od nasady włosów.

Czy polecam? owszem, tak - jeśli poświęcicie trochę czasu na rozpracowanie typu swoich włosów i dobierzecie do niego sposób stosowania. To maska nie do każdego typu włosów i trzeba to mieć na uwadze.

(moje włosy: cienkie, delikatne, rozjaśniane)

dla zainteresowanych - warto poczytać o proteinach (i nie tylko) w odżywkach: