Barwa, Siarkowa, Specjalistyczne antybakteryjne mydło siarkowe w kostce

Barwa, Siarkowa, Specjalistyczne antybakteryjne mydło siarkowe w kostce

Mydło siarkowe przeznaczone jest do codziennej pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Może być stosowane na skórę twarzy, pleców, ramion i dekoltu. Ogranicza rozwój bakterii, normalizuje procesy zapalne skóry, działa antybakteryjne i przeciwłojotokowo. Doskonale oczyszcza skórę.
Siarka – działa antybakteryjnie reguluje pracę gruczołów łojowych zmniejszając wydzielanie sebum
Wazelina - tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry - dzięki czemu zabezpiecza przed utratą wody, chroni skórę przed przesuszeniem oraz działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych
Gliceryna - nawilża i chroni skórę.
Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami dermatologicznymi i aplikacyjnymi. Nie zawiera kompozycji zapachowej, konserwantów ani alkaliów co eliminuje ryzyko podrażnień. Produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

antybakteryjne, oczyszczające
mydła
w kostce
100 – 250ml

Po prostu nie dla mnie

Naprawdę lubię tą markę, a moja skóra kocha kosmetyki z siarką, ale to mydełko średnio mi się sprawdziło. Znacznie bardziej sprawdziło mi się mydełko siarkowe z Vis Plantis. To z Barwy mniej niweluje niedoskonałości, bardziej wysusza i nie lubię jego mocno siarkowego zapachu. Jednak jest wydajne i ogólnodostępne.

Najskuteczniejsze na trądzik!

Mydło kupiłam dla mojego chłopaka, który ma cerę trądzikową. Jego zmiany skórne pozostawały niewzruszone pomimo stosowania różnych preparatów. Jedyne, co dotychczas pomogło, to było leczenie tetracykliną w zeszłym roku (dla mojego ukochanego bardzo uciążliwe, ponieważ tego antybiotyku nie można łączyć z produktami mlecznymi, a on odżywia się jak typowy Skandynaw: mnóstwo mleka, sera, skyr). Gdy problemy skórne zaczęły nawracać, a ja byłam akurat w Polsce, postanowiłam kupić to mydło - pomyślałam, że warto spróbować.
Chyba pierwsze, co się rzuca na zmysły (zaraz po intensywnie żółtym kolorze), to zapach - mówimy na nie "śmierdzące mydło" ;). Ja nie jestem specjalnie wrażliwa na zapachy, ale mój chłopak tak. Mimo to, konsekwentnie codziennie myje twarz tymże mydłem od miesiąca. I co mogę powiedzieć? Widać różnicę! Taką, jak po trzech miesiącach leczenia tetracykliną.
Niedługo będę w Polsce i zastanawiałam się, czy kupić następną kostkę - zupełnie niepotrzebnie, wygląda na to, że aktualna posłuży jeszcze dłuuuugo.

Dotychczas- najlepsze!

Mydeł przeciwtrądzikowych używam od lat, z większym, lub mniejszym skutkiem poprawy cery. Miałam już swoje "ulubione", które coś tam robiło, lecz gdy zabrakło go w drogerii zdecydowałam się na barwę. I to był strzał w dziesiątkę! Przypadkiem znalazłam swojego nowego ulubieńca.
Mydło pakowane jest w kartonik i folie. To skutecznie osłania je przed "macaczami" sklepowymi.
Zapach produktu jest typowo siarkowy, kojarzący się z przegotowanym jajkiem. Niektórych z pewnością będzie drażnił, lecz w mojej opinii tragedii nie ma, zresztą warto się przemęczyć dla efektów :) Aromat osiada na skórze, jednak stosunkowo łatwo go zakamuflować np. tonikiem.
Konsystencja mydła jest zwarta i zbita- nieodkształca się, nie łamie. Nie brudzi mydelniczki. Wytwarza ono lekką pianę, w zupełności optymalną.
Kosmetyk przeznaczony jest do pielęgnacji cery trądzikowej, a więc nastawione jest na oczyszczenie i działanie antybakteryjne. I takie jest. Cera po codziennym myciu, już po dwóch tygodniach znacznie się poprawiła. Wypryski zostały zniwelowane, nowe pojawiają się rzadziej niż przedtem i jest ich mniej. Ustabilizowało się wydzielanie sebum.
Mydło mocno przesusza skórę, tak więc bezpośrednio po użyciu należy zastosować tonik i krem. Co do poprawy nawilżenia obiecanego przez producenta... Polemizowałabym :) Jednak mimo wszystko jest to mydło, i ma ono oczyszczać, a nie pielęgnować.

Matujące mydło dla skóry tłustej - ale pachnie jak zgniłe jajo :P

Bardzo dobry produkt dla tłustych cer.
Mam tłusta, dojrzałą i dość gruba skore. Rozszerzone pory są moim największym wrogiem bo przez nie wychodzą mi nowe zmiany.
Te mydełko po długotrwałym używaniu pozwala zmniejszyć widoczność porów.
Skora jest bardzo mocno oczyszczona - wręcz piszczy. KONIECZNIE po myciu twarzy mydłem trzeba zneutralizować PH twarzy pomocą toniku!!!
Mydła używałam również do oczyszczani innych partii ciała na których miałam wypryski (niestety ale np na pośladkach potrafię mieć zmiany) i bardzo dobrze się tam sprawdziło.

Mój wybawiciel

Zacznijmy może od obietnic na opakowaniu i przeróbmy je po kolei:
Co robi?
- dokładnie oczyszcza
Chyba nawet z grzechów :D Po użyciu tego mydła czuję się czysta pięć lat w tył, jakbym wymieniła skórę. Uwielbiam myć nim twarz po długim dniu, czy męczących imprezach, podczas których mam na twarzy ciężki makijaż przez kilka, a nawet kilkanaście godzin. Kiedy wracam taka padnięta, znoszona i spocona, to mydło mnie ratuje. Myję się nim od stóp do głów i czuję jak nowonarodzona.
- zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum
Jeśli mydło siarkowe by tego nie robiło, to dla mnie nie jest to mydło siarkowe ;D Mam bardzo tłustą twarz i świeciłam się zawsze jak psu... No wiadomo co. Żadne bibułki czy inne bajery nic nie dawały. To mydło zdecydowanie mniejszyło problem.
- ogranicza widoczność zmian trądzikowych
Oprócz tłustej cery mam jeszcze skłonność do "wulkanicznych" pryszczy i zaskórników. Przy stosowaniu tego mydła ilość wyprysków jest ograniczona do jednego czy dwóch miesięcznie - w czasie miesiączki, kiedy zawsze wysypywało mnie jak diabli, a teraz wyskoczy tylko jeden maluch na brodzie i na tym koniec :)
- nie podrażnia
O ile nie wciulisz sobie tego do oka ;D
- redukuje przetłuszczanie skóry o 26%
Czy o te 26% to nie wiem, ale jak już mowiłam - nie świecę się już jak kula dyskotekowa.
- poprawia nawilżenie skóry o 25%
Cóż... ja bym tutaj już polemizowała. Nawet przy mojej tłustej cerze nie da się po prostu wymyć twarzy tym mydłem i na tym skończyć. Za sucho. U osób z cerą mieszaną skończyłoby się to chyba pergaminem na twarzy. Myję twarz tym mydłem i po prostu muszę smyrnąć się kremem. Kiedy myję nim ramiona czy plecy, też nie obejdzie się bez balsamu. Więc samo mydło nie nawilża - ono wysusza i to siarka ma właśnie robić, więc... Gliceryna w składzie jest, ale jak dla mnie nic nie daje.
- poprawia elastyczność skóry o 11%
Skóra jest ściągnięta i napięta by użyciu mydła, jakbym miała na twarzy zaschniętą maskę węglową peel-off. Ja osobiście lubię ten efekt - myślę, że pomoże to na pierwsze drobne zmarszczki, które powoli się u mnie pojawiają. Taka czysta, napięta skóra mi się podoba.
Jaki daje efekt?
- odświeżona, czysta skóra bez uczucia ściągnięcia
Jak już mówiłam ściągnięcie jest, ale błyskawicznie mija po zastosowaniu kremu.
- zmniejszona widoczność porów
Nie przyglądałam się, szczerze powiedziawszy. Moje nie są jakieś wielkie, więc niestety w tej materii nie pomogę.
- skóra dobrze przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych
Zawsze myję tym mydłem twarz przed maseczkami i kremami. Myję nim też twarz przed makijażem - potem wklepuję lekki krem matujący i makijaż trzyma się zdecydowanie lepiej, niż kiedyś.

Podsumowując... jeden z moich ulubionych kosmetyków. Długo chodziłam po dermatologach, próbując pozbyć się problemów ze świeceniem i pryszczami. Przepisano mi wiele maści i żeli, ale tylko mnie podrażniały, piekły i nie dawały żadnych efektów. W końcu machnęłam ręką i kupiłam to mydło. Siedem złotych za kostkę 100g to znośna cena, a mydło starcza na długo. Dzisiaj w Rossmannie na promocji - było za 5.49zł, więc kupiłam kilka na zapas. Razem z maścią cynkową to mydło może naprawdę zrobić dużą różnicę osobom z cerą tłustą i problematyczną.

Dobre

Mam bardzo uciążliwe problemy z trądzikiem. Lubię to mydło ponieważ pozostawia uczucie oczyszczenia i matujące skórę. W połączeniu z innymi kosmetykami specjalistycznymi daje dobre efekty. W przystępnej cenie.

Dobre mydełko

Bardzo fajny produkt do sporadycznego używania na buzię i problemową i nie.
Bardzo przydał mi się, kiedy pojawiły mi się swego czasu wypryski – przesuszył je i o wiele szybciej znikały. Lubiłam też od czasu do czasu umyć nim twarz – bardzo mocno czyścił, buzia była gładka, dogłębnie doczyszczona. Wydaje mi się, że było o wiele mniej zaskórników. Po umyciu nakładałam krem i wszystko było idealnie.
Kiedy używa się go za często, może przesuszyć więc nie jest to produkt raczej do codziennej pielęgnacji. Na pewno świetnie się sprawdza przy problemowej cerze, ale i wtedy należy stosować go „z głową”. Stosowałam go raz na dwa tygodnie.
Jest szalenie wydajny. Myślałam, że nigdy się nie skończy.
Zapach nieciekawy. Dość ostre kiedy dostanie się do oczu więc radziłabym omijać te okolice. Bardzo słabo się pieni, jest dość tępe.
Tanie i łatwo dostępne.

5/5

Jedyną wadą tego mydła jest zapach. Po za tym super oczyszcza i usuwa sebum. Przy dłuższym stosowaniu matowi skórę na stałe. Nie podrażnia i nie wywołuje zaczerwienienia. Polecam !

Fajny produkt

Fajnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z twarzy, po użyciu go mam takie wrażenie stuprocentowej czystości :D Świetnie usuwa sebum i przy regularnym stosowaniu redukuje jego wydzielanie. Wysusza niespodzianki, ale niestety przy tym również skóre twarzy, po umyciu zdarza się, że jest nieprzyjemnie ściągnięta, dlatego warto mieć pod ręką dobry krem nawilżający. Zapach jest dość drażniący. Myślę, że za tą cenę warto mieć to mydełko w pogotowiu.

Bardzo dobre.

Po użyciu skóra jest matowa, lekko wysuszona, sebum usunięte, zapach jest niezbyt przyjemny ale do wytrzymania. Dla skóry tłustej idealny produkt dodatkowo może być przydatny w przypadku nużeńca . Kostka wystarcza na bardzo długo.

Przydatne.

Zawsze mam je w pogotowiu kiedy pojawia się wysyp niedoskonałości.

Bardzo dobrze wysusza wypryski i zapobiega powstawaniu nowych.

Nie używam go na co dzień, tylko w alarmujących sytuacjach, ponieważ mam dość wrażliwą i szybko wysuszająca się cerę, po jego użyciu zawsze trzeba mocno nawilżyć twarz.

Nie zmienia to faktu, że warto je mieć, jest tanie i skuteczne, dużo skuteczniejsze niż wiele żeli do mycia twarzy z niedoskonałościami itp.

Dobre ale...

Mydło kupiłam ze względu na pogarszający sie stan cery, teraz gdy odstawiam karmienie piersią hormony szaleją i nie wygladało to ciekawie. Troche pomógł jednak nie jestem zadowolona w 100%. Strasznie wysusza i musiałam ratować się sudocremem.
Jednak jeżeli chodzi o krostki na ciele działa juz po 1 użyciu.