Alphanova Sante, Bebe, Lait de Toilette (Mleczko dla dzieci do mycia z migdałami)

Naturalne, certyfikowane Ecocert mleczko z migdałami Bio do mycia wrażliwej, dziecięcej skóry, a także suchej i normalnej. Formuła minimalizująca ryzyko alergii, nawilżająca górne warstwy epidermy.
Mleczko można stosować podczas zmiany pieluszki przy pomocy wacików lub pod prysznicem, a także do demakijażu.

Idealny dla wrażliwej i suchej skóry

Recenzji tego produktu ze świecą szukać w internecie, ale te, które znalazłam, w zasadzie krótkie wzmianki w pełni się pokrywają z moimi odczuciami.

W mleczku czuć olej migdałowy, wspaniale pielęgnuje suchą i alergiczną skórę mojego syna. Przywraca nawilżenie.

Jest ono rzadkie, ale treściwe i ma przepiękny marcepanowo-migdałowy zapach. Fantastycznie oczyszcza, a przy tym koi i nawilża. Radzi sobie z pisakami, kredkami do malowania twarzy bezproblemowo i daje duże uczucie odświeżenia. Nadaje się do całego ciała w kąpieli i pod prysznicem i do tego celu używamy. Nie szczypie w oczy.

Przyjemnie sunie po skórze, nie pieni się, dobrze się spłukuje, a po spłukaniu skóra jest wygładzona, nawilżona, miękka. Przy regularnym stosowaniu niweluje szorstkości na kolanach i łokciach oraz efekt wyjałowionej basenową wodą skóry. Syn używa na zmianę z mydłem w kostce, ale nawet w tym trybie mleczko spełnia swoją rolę.

Kupiłam w największej dostępnej pojemności, gdyż czułam, że nie zawiedzie i nie pomyliłam się, skład produktu sugeruje w pełni, że to jest coś, co nie może mieć wad. Butla 500 ml dostojnie prezentuje się przy wannie i dzielnie towarzyszy dziecku od Jesieni. Wyposażona w wygodną pompkę oraz miły oku design, producent pomyślał o wszystkim. Szczerze polecam suchowcom zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Radzi sobie też z makijażem, ale nie używam zbyt często, ponieważ zostawia skórę natłuszczoną, a mam cerę tłustą i przy częstym stosowaniu mi ją obciążał. Po prostu stworzony dla suchej skóry.

EDIT:
Jestem zachwycona tym produktem. Po wyjeździe w góry, gdzie moja skóra została zaatakowana bardzo suchym i ostrym klimatem to mleczko uratowało moją przesuszoną, swędzącą i łuszczącą się skórę na ramionach, brzuchu i nogach. Dodam, że nic nie mogło przywrócić skóry do równowagi, żadne kremy, balsamy, peelingi z olejami, a to mleczko, w dodatku wymieszane w zagłębieniu dłoni z żelem pod prysznic poradziło sobie z przesuszeniem po jednym użyciu. Jest bardzo niepozorne, dość rzadkie, lejące, ale to co robi ze skórą jest cudotwórstwem.

Używam tego produktu od: ok 5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: ok pół butli.