Lawendowa Farma, Mydło `Migdał z wanilią`

Lawendowa Farma, Mydło `Migdał z wanilią`

Działa na skórę jak balsam: olej ze słodkich migdałów wygładza i zmiękcza, płatki migdałowe ścierają martwy naskórek i masują delikatnie skórę, olej kokosowy dostarcza obfitej, jedwabistej piany. Pachnie lekko waniliowo .

mydła

• Saponified Sweet Almond Oil (Sodium Almondate),
  • Almond (Prunus amygdalus dulcis) Meal,
  • Vanilla Fragrance,
  • Benzyl Alcohol

Jak dotąd najsłabsze z serii

Od półtora roku mydełka z Lawendowej Farmy są podstawą pielęgnacji mojej twarzy. Wybór w tym sklepie jest na tyle szeroki, że nie ma szans się znudzić, z drugiej strony większość mydełek jest oparta na podobnych składnikach, więc nie ma ryzyka, że któryś nowy zakup nam nie podpasuje. Nie zmienia to faktu, że można wybierać i te niezłe, i ulubieńsze. ;)

Bardzo nakręciłam się na wersję "migdał z wanilią". No wyobraźcie sobie tylko ten zapach! Zapach może nie jest dla mnie najważniejszy w pielęgnacji, ale jeśli mam okazję umilić sobie codzienne mycie buzi, nie omieszkam z tego udogonienia korzystać. Poza tym mydełko ma standardowy skład: olej kokosowy, oliwa, olej z migdałów... Ech, swoją drogą po raz kolejny wielkie brawa dla pani Ewy, która postanowiła "zmydlić" oleje!

Nie wiem tylko, czy akurat mydełko w tej wersji wyjątkowo mi nie podeszło, czy trafiłam na jakiś ferelny egzemplarz. Zaraz po dotarciu pachniało ślicznie, i to przez folię zabezpieczającą, dokładnie tak jak sobie wymarzyłam - poczekało na mnie kilka tygodni w ciemnej, suchej szafce i dodatkowo zamknięte w pojemniczku, bo chciałam wykończyć ostatecznie poprzednie mydełko (tak to jest - myślisz, że już się kończy, bo taki mały kawałeczek został, a skubaniec starcza nagle na dwa razy dłużej niż się spodziewasz) - przez ten czas niestety zapach migdału i wanilii kompletnie uleciał! Teraz jest taki zwyczajny, szaro-mydlany... :(

Piana mam wrażenie też jest typowa dla zwykłego mydła, a nie dla aksamitnych i puchatych olejowych pianek. Skóra jest dobrze oczyszczona, ale jakaś tępa, nieco ściągnięta. Przy innych wersjach nie zaobserwowałam takiego problemu.

Mydełko oczywiście nie podrażnia ani nie uczula. Tą wersją nie próbowałam już myć włosów, odkąd po rumiankowej musiałam ratować się silnym rypaczem.

Oj, rozczarował mnie migdał z wanilią, a mając do wyboru 150 innych kompozycji zapachowych z pewnością nie dam mu drugiej szansy. Nie zmienia to faktu, że Lawendowa Farma w dalszym ciągu pozostaje numerem 1.

Używam tego produktu od: od pół roku