Alterra, Sensitiv, Dusch - Shampoo Parfumfrei (Bezzapachowy żel pod prysznic i szampon 2 w 1)

Do skóry bardzo wraźliwej. Odpowiedni dla alergików. Z olejem oliwkowym bio. Pielęgnuje, uspokają i relaksuje. Szampon i żel pod prsznic Alterra Sensitive opracowany został specjalnie do potrzeb skóry bardzo wrażliwej i skłonnej do alergii. Zawiera minimum składników mogących dodatkowo obciążać skórę. Jego substancje myjące tworzą delikatną piankę i w łagodny sposób oczyszczają skórę i włosy, jednocześnie nie powodując przesuszenia. Neutralne pH chroni płaszcz hydrolipidowy skóry i wzmacnia jej odporność na wpływy środowiska zewnętrznego. Produkt nie zawiera kompozycji zapachowych. Przetestowany i zalecany przez Niemiecki Związek ds. Alergii i Astmy (DAAB). Testy dermatologiczne potwierdziły dobrą tolerancję szamponu i żelu pod prysznic Alterra Sensitive przez skórę.
Produkt godny zaufania:
- nie zawiera syntetycznych barwników, aromatów i substancji konserwujących
- nie zawiera również silikonów, parafiny i innych produktów na bazie olejów mineralnych
- tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie
Produkt odpowiedni dla wegan.

Świetny, tani, o ładnym zapachu

Używam jako szamponu, nie jako żelu. Jest na nim napisane, że jest bezzapachowy, pomimo tego posiada bardzo delikatny zapach, który mi odpowiada ( ale nie każdemu musi, zapach nie jest perfumą).Tani, łatwo dostępny, ładnie się pieni, mógłby być większy, ale dla mnie każdy szampon mógłby być większy. Korzystam obecnie i nie zamierzam zmieniać w najbliższym czasie.

Super produkt

Szukając naturalnego płynu pod prysznic trafiłam na ten produkt, który okazał się również szamponem. Od tamtej pory kupuję go regularnie i stosuję i jako szampon i płyn pod prysznic. Ma dobry skład, ładnie oczyszcza włosy, nie plącze ich oraz nie wysusza. Dla mnie super produkt.

Jest ok!

Produkt ten zakupiłam do szpitala do używania po porodzie - zależało mi na żelu pod prysznic bezzapachowym i był to jedyny produkt, jaki udało mi się znaleźć. Do tego zainteresowało mnie zastosowanie 2w1, czyli żel i szampon w jednym.

Plusy:
*zastosowanie 2 w 1 - idealny produkt na wyjazdy
*w roli żelu pod prysznic - dobrze oczyszcza skórę, nie wysusza skóry
*w roli szamponu - dobrze oczyszcza włosy, nie wysusza ich, nie podrażnia skóry głowy
*delikatny dla skóry
*dobry skład
*bezzapachowy - nie znalazłam innego takiego produktu
*jest wydajny
*cena

Minusów nie zauważyłam, jednak na codzień wolę coś zapachowego :)

Jeśli ktoś szuka czegoś bezzapachowego - z czystym sumieniem polecam!

Polecam gdy musimy użyć czegoś bezapachowego

Kupiłam go z myślą o szpitalu i zostaniu świeżo upieczoną mamą. Zależało mi na kosmetyku, który oczyści skórę włosów jak i ciała i nie będzie miał zapachu. Tutaj spełnia moje oczekiwania. Na co dzień jednak bym go nie używała

Kolejny dobry Alterrowy produkt

I pomyśleć, że kiedyś szczerze nienawidziłam kosmetyków z serii Alterra :) Albo jakość się poprawiła, albo ja dojrzałam (lub moja cera). Tak czy inaczej, jestem zadowolona z tego produktu. Doskonale sprawdza się jako szampon. Długo szukałam szamponu7, który się pieni i przy tym dobrze myje, a ja dobry skład. Tu wszystko jest ok, nie mogę się przyczepić. Brak zapachu jest na plus. Czasami mam ochotę odpocząć od perfumowanych kosmetyków. Świetnie myje, nie wysusza skóry głowy, nie wzmaga przetłuszczania. Jako żel do mycia użyłam ze 2 razy - też jest ok.

wszechstronny, bardzo dobry

Żel nie ma prawie zapachu, to super. Dobrze myje i dobrze się pieni. Jest łagodny w działaniu i ja go używam jako żelu, mydła w płynie (przelewam do dozowników), zdarza się, że gdy odzywa mi się alergia na chemię, nawet myję w nim naczynia. Dla mnie to myjadło wszechstronne, a z żadnej strony nie drażniące. Bardzo lubię, mam zawsze w domu i ciągle będę do niego wracać.

Straszny śmierdzielek

Dobry kosmetyk, ale ten zapach...z czasem stał się nie do zniesienia dla mnie. Kupiłam go z myślą o wyjazdach jako kosmetyk 2 w 1, ale jako szampon wymaga w moim przypadku zastosowania odzywki żeby rozczesać włosy ;/

5/5

+ wydajny (na ciało, twarz i włosy, przy codziennym stosowaniu, starcza na 2 tygodnie)
+ nie podrażnia
+ nie wysusza
+ nie powoduje zaskórników
+ delikatnie oczyszcza
+ jeden produkt do całego ciała (tak samo dobry do twarzy, włosów i ciała)
+ posiada certyfikaty, a dzięki temu dobry skład
+ cena (dodatkowo często jest na promocji)

+/- do włosów proponuję, jak przy większości tego typu żeli (3 w 1), odżywkę

- opakowanie (nie widać kiedy się kończy)

Neutralny

W dalszym ciągu zapoznaję się z marką alterra. Produkt kupiłam w promocji, potrzebowałam mniejszego, niż zwykle, poręcznego opakowanie na trening.
Z tym brakiem zapachu to nie do końca. Kiedy myję nim ciało wyczuwam jakby plastik i coś jeszcze delikatnego, ale obecnego. Nie przeszkadza to w użytkowaniu, ale jednak lepiej się czuję kiedy nuta jest wprost określona, to dodatkowy element relaksujący.
Konsystencja dosyć gęstego żelu w kolorze przezroczystym perłowym. Nie przesusza, prysznic z nim to całkowicie neutralne doznania, po wszystkim jest się idealnie czystym i w sumie tyle.
Mam włosy prawie do połowy pleców i ciężko mi się na takich długich rozprowadzał, jeśli myłabym nim regularnie włosy to szybko by się skończył. Jednak efekty były bardzo dobre, włosy były ładnie błyszczące i niesamowicie miękkie. Za to ogromny plus, bo w zasadzie mnie to zdziwiło.
Ogólnie produkt w porządku, a skład lepszy, niż zazwyczaj drogeryjne. Warto się zapoznać.

ciekawa alternatywa

Zakupu dokonałam bardziej z ciekawości niż potrzeby i jestem zadowolona

Używany jako żel pod prysznic nie daje tej przyjemności co zapachowe żele
pod prysznic, ale dobrze myje i nie wysusza skóry. Wystarczająco się pieni, choć mniej od żeli z SLES/SLS. Trzeba brać trochę większą ilość.

Jako szampon bardzo dobrze myje moje przetłuszczające się włosy . Po wysuszeniu włosy są puszyste, miękkie i nie przetłuszczają się szybciej.

Kosmetyk wystarczył mi na około 3-4 tygodnie stosowania. Nie wiem czy kupię ponownie, ale polecam.

Świetny, ale...

Wspaniale się sprawdza zarówno jako szampon, jak i żel pod prysznic. Jest delikatny, ale dobrze domywa skórę głowy nawet z olei; stanowi jeden z moich ulubionych szamponów. Do twarzy jest nieco za mocny.
Ma jedną wadę, która sprawia, że nie do końca mi odpowiada: okropny zapach... szkoda, że faktycznie nie jest bezzapachowy, dużo chętniej bym wtedy z niego korzystała.

taki sobie

Kosmetyk ten ma dosyć gęstą konsystencję. Jest właściwie bez zapachu. Dobrze sie pienie i oczyszcza skórę głowy. Włosy wyglądają świeżo, choć delikatnie je plącze i należy sięgnąć po odżywkę.
Jako żel również się sprawdził, choć brakowało mi jakiegokolwiek zapachu.
Dobrze się pienił i mył skórę.
Sprawdza się zwłaszcza na wyjeździe, bo można zapakować mniej kosmetyków.